NETESIM SA A HANBIM SA, ZA TO ZE SOM TEHOTNA

Príspevok v téme: NETESIM SA A HANBIM SA, ZA TO ZE SOM TEHOTNA
proso

ahojte kocky, odpustte, ze toto musim pisat, ale je to pravda a neviem s nou uz dalej zit. mam 25 rokov, som v 22.tt. a som vydata. K tomu vsetkemu aj studujem na VS. A som tehotna. Hanbim sa za to, netesim sa. Je mi zle z toho, ked vidim ako zo dna na den rastiem a priberam. Zacinam sa postupne hnusit sama sebe, je to najma vahou. Cely zivot som sa snazili udrzat si nejaku vahu a ked teraz kazdy den chodia okolo mna ludia aj kamaratky so slovami "ako sa pekne zagulatujes, zaoblujes, ako to rastie brusko", je mi z toho strasne zle. Hanbim sa za to. Stale sa v duchu pytam, co tym vsetci myslia, ci priberam len na bruchu, alebo myslia stehna, zadok, vsetko ostatne. najlepsie mi je doma v posteli kde ma nikto nevidi. hanbim sa vyjst von, kde maju vsetci stale nejake poznamky. zatial som pribrala 4kg ale mam pocit ze som ako vypasene prasa. vobec sa netesim ze som tehotna, viem, hovorim ako decko co nie je pripravene na materstvo ale ja naozaj neviem ako dalej. chcem byt pekna, chuda. chcem pribrat len na bruchu, ved o tom je tehotenstvo. porovnavam sa so vsetkymi tehotnymi co poznam, mam pocit ze vsetky pribrali menej a vyzeraju krajsie nez ja. chcem mat stale pekne stihle nohy a zadok a nie sa tlacit v napasovanych rifliach. prsia som mavala jednotky, teraz mi ovisaju tak ze si ich citim na kozi a nie som na to zvyknuta, ak to tak pojde dalej, budem sa citit ako dojna krava. prepacte ze som taka uprimna, ale uz som to musela niekomu napisat, lebo dnes som skoro vyletela na kamaratku ked povedala "ako sa zaoblujes...". prerevala som cely vecer... co mam robit?

sun0808

takto presne som sa citila ja pri prvom tehotenstve.no tvlao to len chvilu,prave v case ked som sa zacala *menit*.potom to preslo..citala som vela literatury pre tehotne ,cvicila,tancovala,len aby bolo vsetko v poriadku.to cvicenie pre tehotne pomohlo aj mojej psychike,ale v konecnom dosledku aj pri porode.tiez si myslim,ze je to komplex z detsva,s ktorym niesme vyrovnane.aj ja som bola v detstve viac vyspela ako ostatne dievcata,vadilo mi to,hanbila som sa,neznasala som pohlady na moje telo,ale tehotenstvo ma vyliecilo,pri detoch som pochopila,ze svet sa netoci okolo mojej postavy.

proso

dakujem aj za tvrde slova. ja viem, ved som vam hned povedala, ze viem, ze to nie je normalne. keby som s tym bola spokojna, tak to tu urcite nepisem. ano, v detstve sa mi smiali, ze som tucna, ale potom som z toho vyrastla, doteraz vsak mam komplexy a myslim na to, co si omne ludia pomyslia, ked sa na mna pozru. ked mam cudne chute, vycitam si to, lebo by som zjedla aj slona. trapi ma to, ze takto ublizujem sebe i babetku. skusam s tym nieco robit, ale ono je to podvedome, neda sa len tak si povedat "dost". inak, ta fetucinna to nie som ja, ale ta jej tema ma dost zaujala a pomohla mi pochopit, ze po porode sa chudne rychlejsie ako len tak. po tom co ste mi niektore napisala by som sa mala nenevidiet este viac napr "takze zeny ako ty by som strielala". neviem ci vy ste take dokonale a nikdy ste neurobili ziadnu chybu. mne je to vsetko strasne luto a snazim sa to moje chore myslenie zmenit a viem ze sa mi to podari. len som potrebovala nakopnut. dakujem.

zuzkalinka

PROSSO
Netrap sa, to, ze si tucna mas len ty v hlave, aj ked priberies inde ako na bruchu, no a co, dolezite je, aby babo bolo zdrave. Nenervac sa, lebo to vsetko prenasas aj na miminko.
Skus zacat cvicit cviky urcene pre tehotne, budes mat tak pod kontrolou svoju vahu a urobis aj nieco pre svoje zdravie.
Isto sa citis velmi zle, skus vyhladat pomoc u psychologa a pokus sa vychutnavat si svoje tehotenstvo...

soffa

nesudte ju.ona len napisala svoje pocity.asi je to len tymi hormonami.kazdopadne schudnes po porode.teraz budes musiet vydrzat.drz sa

strach

ked sa sama sebe hnusys tak si si mala davat pozor ci otehotnies alebo nie ale predca s tym si musela ratat ked predpokladam ze ste nic nepouzivali.Ale nechapem ako mozu zit take zeny ako ty to by som rovno strielala. nemam slov na teba ja ked budem mat 25okov tak moj syn bude mat 6 rokov nechapem uplne som zaskocena.Mala by i sa zaoberat dietatom ci bude zdrave a ty ked priberes po porode zasa schudnes ty mas za starosti.Proste to neviem pochopit ako ti tu ma niekto pomoct chod ku psychologovyale to ty sa musis s tym vyrovnat a cim skor ym lepsie ale teba za matku by som nechcela bude ma 15 a dozvie sa co si vystrajala koniec nejdem komentovat lebo by som ta poslala do .......

jedna

takto to vyzera, ked egoizmus nepozna hranice.mas tazke obdobie pred sebou, nakolko nie ty budes dolezita, ale prvorade bude babo. cim skor vyhladas odbornu pomoc psychologa, tym lepsie pre teba.

aluska

co mas robit?podla mna by si mala navstivit psychologa...takymto spravanim ohrozujes svoje dieta...vlastne tebe to je jedno, ty myslis len na seba, na to, ako nepriberies...dost sebecky postoj tehotnej zeny
proste potrebujes odbornu pomoc, lebo s takymto spravanim nechcem vidiet ako sa budes spravat ked sa ti dieta narodi...vykasles sa na neho?nechas ho doma a ty pojdes prec?takto mi pripadas

Lucky17

Keby si priberala len tak (vysedavanie doma, neustale prejedanie a podobne), zly pocit by mozno bol na mieste.
No ty priberas preto, pretoze v tebe rastie tvoje dieta. Potrebuje priestor na to, aby sa mohlo vyvijat - tak mu ho tvoje telo dava. Bude potrebovat mliecko - tak sa vytvaraju podmienky na to, aby ked sa ten maly cloviecik narodi, aby ho dostal.

Nemas sa preco citit zle. Vsetci okolo teba vedia, preco priberas a je to uplne prirodzene. K materstvu to patri, bez toho to nejde, ale to predsa nic nehovori o tom, ze by si nemohla byt krasne stihla potom, co sa dietatko narodi a o tom, ze by si sa o svoj vzhlad a postavu nestarala.

Este pockaj, ako sa ti narodi babo, rychlo sa dostanes zase "do formy" a len budu vsetci zirat, ako uzasne vyzera cerstva mamicka.. si mlada, mas stale rychly metabolizmus, plno energie.. nebudes to mat take tazke a ja verim tomu, ze sa ti to urcite podari ;)

Skus viac ako na svoju vahu mysliet na to, kvoli comu vsetkemu to je. Ze v tebe rastie babatko, ktore sa narodi z lasky.. ze ked sa narodi, uprie na teba svoj nevinny milujuci pohlad a ver mi, ze vsetky kila, ktore si pribrala (a zase ich zhodis, ak budes chciet), ti budu v tom momente ukradnute.

Mozno by si ani neverila, kolko zien ti teraz zavidi, ked vidia, ako sa menis.. a teda najma kvoli comu.

Vela stastia a najma zdravia prajem, tebe aj malickemu:)

nika0085

kolko zien by chcelo byt tehotnych a neda sa a ty sa zaoberas takymi hlupostami,je normalne ze priberas ked si tehotna ale to bude len devat mesiacov kedy v sebe nosis novy zivot,tvoje vlastne dietatko,ktore svojimi stavmi teraz stresujes,ono je teraz najdolezitejsie,mysli nan a nie na seba,uvidis ze ked pride na svet tvoja vaha sa zacne vracat do normalu a budes sa velmi tesit...teraz bud stastna ze ste obaja v poriadku,vaha sa potom urcite upravi a budes zasa fit,teraz si tych par mesiacov poriadne uzi a papaj naco mas chut, vsetko si dopraj pretoze to potrebuje aj tvoje babatko a tes sa z priberania lebo tym vies ze je zdravucke a rastie.