Tazky rozchod

Príspevok v téme: Tazky rozchod
remmo

Zdravim,

pred par dnami mi priatelka po 6 rokoch vztahu povedala, ze uz ku mne neciti lasku. Na vine som ja, pretoze som dlhsie prehliadal, ze sa trapi pre veci, ktore som jej zbytocne vytykal. Celkovo som robil sprostosti a ona sa kvoli tomu trapila viac, ako som si myslel. Som teraz prec a stretavame sa len kazde 3 tyzdne. Takze mi to oznamila po telefone s tym, ze by nedokazala predstierat, ze je vsetko v poriadku. Povedala, ze uz dlhsie to tak citila, ale ze si to nechcela pripustit.

Strasne ju to mrzi a urcite v tom nie je iny muz. Ale zrejme som ju zranil tak, ze citovo voci mne vychladla. Povedala mi, ze sme odlisne povahy a ze sa k sebe nehodime. Vraj jej na mne zalezi a urcite by chcela byt v kontakte, ale uz len v medziach kamaratstva.

Pre mna to bola hrozna rana, pretoze sme sa nikdy predtym nerozchadzali ani si nedavali pauzy. A pride mi, ze je to vsetko stratene.

Chcel by som to napravit, ale neviem ci je to vhodne. Nechcem, aby ku mne zacala citit odpor, nenavist, alebo pocit, ze ju prenasledujem. Ale chcem jej dokazat, co vsetko pre mna znamena. Chcem jej ukazat, ze ta rana mi pomohla si to uvedomit a aj ked citovo vychladla, ze sa chcem o jej lasku uchadzat ako novy iny clovek. Nenadvazovat na to, co bolo... Som romanticky typ, ona menej. Preto to nechcem s gestami voci nej prehnat, aby to nevyustilo v to, ze uz ma nebude chciet ani ako kamarata.

Mam je pisat zamilovane SMSky, alebo radsej vsadit na osobny kontakt (za par dni sa mame stretnut, pretoze je to blbe rozist sa po 6 rokoch po telefone)?

otazka

remmo ja by som ti poradila len tolko, ze ju urcite na stretnuti netlac do niecoho, co ona nechce...bud k nej uprimny, povedz jej, ze ju lubis aj nadalej a ze ju nechces stratit, a to ostatne uz nechaj na nu...je tazke ti radit,pretoze aj ked sa zda, ze je to stale o tom istom, vzdy a u kazdeho je ten vtztah iny, pretoze sme odlisni a originalni...a ked mas pocit, ze by sa to dalo napravit, tak sa o to pokus, ale nie za kazdu cenu, lebo sa to moze obratit proti tebe

a odkaz pre wrs: ano mam icq aj pokec, ale nebudem ho tu zverejnovat..ak chces, napis tu svoj nick a ja ti napisem a odpoviem aj na tu otazku, na ktoru si sa pytal..

luckyliu1

presne taku nadej poznam, aj mna toto leto drzala pri zivote, ze sa to zmeni, ze si to moj priatel rozmysli...ja som stavila na to ze mu zacnem chybat a ozve sa prvy...boli sme v kontakte(len cez net, cele dva mesiace v lete sme sa nevideli), snazila som sa aby si uvedomil ze mu chybam a ze bezomna to nieje ono :) nie vzdy to bolo "ruzove", toto leto bolo pre mna najuplakanejsie obdobie mojho zivota, ale nadej ma stale drzala pri zivote a dufala som ze sa to zmeni...postupnymi krokmi som si ho nakoniec predsa len ziskala, snazila som sa (a stale snazim) napravit tie chyby ktore mi pri rozchode vytkol a ide to :) poradit ti mozem len to, aby si jej nevyznaval hned lasku, povedz jej ze ti chyba a skus byt priatelsky, pri kavicke pospominajte na to dobre vo vasom vztahu, na dake spolocne mile zazitky- vsetko sa podla mna da este prebudit. prave ta nadej ta bude pohanat stale dalej aby si to vydrzal :) ukaz jej ze sa dokazes kvoli nej zmenit, pretoze ju lubis, pretoze si uvedomujes co si spravil zle...ja ti k tomu vsetkemu drzim palce a dufam ze budes zas raz tak stastny ako som ja teraz :)

leeerka

remmo, tak to uz musis vediet ty ..len ty ju poznas a vies aka je ... a c ma vyznam na nu nieco skusat a pokusat sa o "nakopnutie" jej citov .... ale vies napisala som to preto, lebo vo vacsine pripadov je to tak, ze uz sa to napravit neda ....
a k tej nadeji .. no ta je sice pekna a teraz ta drzi pri zivote ..ale ak to nahodou skonci (co ti nezelam, lebo viem, ako som na tom bola ja ) tak ta necaka nic pekne ...mylsim, ez budes par mesiacov dost v prdeli ..

remmo

leeerka: Ano, ale u nej mam pocit, ze to ochladnutie citov vyvolalo moje spravanie, resp. mi to povedala. Proste je tam co napravovat a ja viem, ze sa da o to pokusit a pri tom nic neskazit.

Najhorsie je, ze si pripustam nadej a ta ma moze znicit - ale aj ked moze byt falosna, inu nemam. A ta nadej mi pomaha v tom, ze som sa este psychicky nezrutil.

leeerka

remmo, ja som bola v podstate na mieste ako ty ... mne priael na konci maja po 4,5 roku povedal, ze so mnou konci, kvoli tomu, ze uz ku mne nic neciti ..aj ja som rozmyslala, co mam robit .. a tak som tomu dala cas a hovorila si, ze sa mozno spamata a tak som ho nekontaktovala ... ale on si aj tak trval vzdy na svojom, povedal, ze svoje rozhodnutie nezmeni, ze raz uz sa tak rozhodol a on nema na tom co menit, lebo to tak citi, cize mi neostavalo nic ine, len sa s tym zmierit .... ani som sa tym padom o nic nepokusala ... teraz sme 5 mesiacov po rozchode , on nikoho nema, a ani nemal, a ja som neaky ten vztah mala ... a eraz po takej dobe sa normalne sa pozdravime, porozpravame aj ked je pravda, ze z jeho strany urobil po rozchode riadne hovadiny, ked o mne narozpraval par veci ktore ani neboli pravda ..ale tak nezmazem tuto kapitolu len tak z mojho zivota, lebo tam patri .... v podstate ti tym vsetkym chcem povedat, ze ak jej city ochladli, tak tomu uz nepomozes, raz sa tak rozhodla a citom nerozkazes ... a ked sa budes snazit tak to mozno len viacej pokazs... cize budte aspon kamarati....

wrs

remmo... suhlasim s tym, cotu pisali ostatni.. netreba tlacit..ale pockat..btw teraz prezivam nieco podobne

otazka pre OTAZKU.. kolko Ti trvalo od rozchodu to, ze Ti zacal chybat..? e este by som sa rad nieco dozvedel.. mas ICQ,pokec ..?

Deee

tak remmo ja by so vsadila na uprimnost, ten tyzden kym sa mate stretnut jej daj pokoj, nevypisuj spravy, len si dohodnite to stretko a na nom jej povedz presne to, co si nam napisal, lebo znie to uprimne a vidno, ze si sa "prebral" takpovediac do reality a porozumel mnohemu, co si prehliadal, tak jej to takto po lopate vysvetli, ale netlac na nu a daj jej potom stretku cas na rozmyslenie, na uvazovanie o tom celom a nech je len na nej, aby ta potom, ak bude mat zaujem kontaktovala/vyhladala

remmo

otazka: Ano, znie to dost zranujuco.

O tyzden sa mame stretnut a ja neviem, aky postoj mam zaujat. Ci sa mam pokusit jej ukazat, ze ma to mrzi, alebo sa snazit ju niecim prekvapit, ci jej mam vyznat lasku (to sa predsa paci kazdej zene) alebo jej len vyjadrit, aka je vynimocna (to co som nedokazal za tych 6 rokov).

otazka

remmo nechcem ta zranit,ale to, co ti teraz napisem ta urcite zarmuti...ja som bola presne v takej istej situacii, ako tvoja priatelka...rozisla som sa so svojim po 4 rokoch vo februari presne z tych istych dovodov, ktore si uviedol aj ty a takisto som to dokazala len po telefone..nebol v tom nikto treti...ked ti mozem poradit, nechaj to teraz vsetko plavat bokom, nepis jej ani sa neozyvaj, lebo to robil moj priatel este par mesiacov po rozchode a dopadlo to nakoniec tak, ze sme sa rozisli v zlom, co som nikdy nechcela...proste sa mi zacal hnusit este viac, on stale dufal, ze sa dame dokopy, co u mna neprichadzalo do uvahy...teraz s odpstupom casu ti mozem povedat, ze uz mi zacina chybat, ale na to, aby som to zistila som potrebovala mat od neho pokoj..definitivny..takze vyckaj a uvidis sam po case..