Prehanam ????

Príspevok v téme: Prehanam ????
RosaliaN

Ahojte
Dnes som sa pohadala s priatelom pretoze ma ist teraz v decembri na operaciu zlcnika ....zlcove kamene,deformovany zlcnik mu tlaci na pecen a tym mu ju poskodzuje...ide o to ze bolesti nema ked tak raz za mesiac aj to nie silne.Prehovaram ho aby to prelozil aspon na april,maj ked prestane ta chripka strasna ktra strasi ludi no on sa hneva predsa bude od buduceho tyzdna chodit po vysetreniach a hodiny cakat v cakarnach no a potom v nemocnici clovek nikdy nevie ..... vraj prehanam , prehanam? pretoz si myslim ze prehana on .....

alis_

ja by som to tiez radsej neodkladala, mamine operovali zlcnik niekedy v aprili a podla doktora to bolo tak za 5 minut 12, uz by sa tam za chvilu spravil nejaky zapal.. a pritom jej nic nebolo, nic ju nebolelo.

lleilla

www.kucharka-recepty.com -tu sa mozno nieco docitas,tak ako vsetko,aj laparoskopicky vykon ma svoje plusy a minusy,ale ked mu ho odporucili iste bude vsetko ok,samozrejme je mensia operacna rana(3-4 operacne rany,cca 2cm),to je vyhoda.pred operciou ho asi caka interne predoperacne vysetrenie,anesteziologicke,potom ho prijmu na oddelenie,ak berie nejake lieky mu oznamia,co ma vysadit,den pred operaciu mu asi nasadia dietu min zakazu stravu,co nafukuje.Neviem,co s tou pecenou,ale po klasickej laparoskopickej opercie bez komplikacii uzdravovacia doba do 2 t,v nemocnici pochybujem,ze dlhsie ako 4-7 dni max,ale to je individualne pravdaze,to vam upresnia,po vybere stehov vas o hygiene a osetrovani rany informuju,drzim palce,nech to dobre dopadne

RosaliaN

Bude to laparoskopicky... ak mas skusenosti napis mo ak mas cas,vies o zakroku a co po nom a tak a co potom dieta , az nabuduci tyzden mame stretko s chirurgom ale laparoskopicky to bude to je naisto

lleilla

Rodalia,nevies teda este,ci to bude laparoskopicky vykon,celkom by ma to zaujimalo a nemas nahodou presne znenie odporucania na operacny vykon,ten utlak na pecen by ma zaujimal

RosaliaN

Dakujemza rady....mate pravdu,ale ked clovek cita kolko ludi je uz nakazenych tak mi je z toho zle a bojim sa o neho...

zlcnika

Ja by som to tiez neodkladala, so svojej skusenosti viem, ze je lepsie ist cim skor, pretoze raz dva sa to zvrtne a neda do ust nic bez toho aby to s neho nevyplavilo...
A navyse mu to budu robit laparoskopicky nie??
Tie vysetrenia niesu take ze si tam kazdy den 12hodin, takze si myslim ze to neni take hrozne
no a co sa tej chripky tika, ak ju ma clovek dostat tak ju dostane aj doma.