Som vydata. A zalubila som sa...

Príspevok v téme: Som vydata. A zalubila som sa...
hnusenica

Mam 24 rokov, som dva roky vvydata. Mame bezproblemove manzelstvo a lubime sa. Ale... Bola som v nemocnici, kde som sa liecila z uzkostnych poruch. Tam, na psychiatrii, som sa spoznala s uzasnym muzom, ktory je slobodny. Nikdy som svojho manzela nepodviedla, ale to, co som pocitila k tomuto muzovi, bolo nieco strasne silne. A obojstranne. Boli to len bozky a objatia, nic viac. Myslela som si, ze je to len chvilkove poblaznenie, ze mi chyba manzel, tak on bude akousi nahradou, kym ma neprepustia z nemocnice. Zial, nie je to pravda. Som strasne zalubena. I on. Hovori, ze to musime skoncit - ze som vydata... Ja si to uvedomujem, ale moje city k manzelovi ochladli. S "milencom" sme v neustalom kontakte, chystam sa ho navstivit... Poradte, co robit... Ja uz neviem.

jajka001_

ludia nie su stavani na vecnu monogamiu
hnusenica, ber na vedomie, ze na 99% je to len chvilkovy osial. dobre si premysli kym nieco unahlene spravis

usiko

bella,

mam 31, som starsia, ale nehovorim ze extra skusenejsia......kazdy sme iny a preto nevies ako to je u nich...vies...mozno boli spolu dlho pred manzelstvom....ludia rozmyslkaju kazdy inak, niekto sa riadi laskou, niekto k tomu prida rozum, iny iba rozumom, a to sa tyka aj manzelstva......pravdepodobne sa brali, lebo sa chceli a citili to tak....uznavam, brat sa pred 30-kou je podla mna skoro, lebo clovek sa vyvija mentalne, hlada sa a tak...ale uz sa stalo, a teraz uz len poriesit to co je...vies, nemozeme ju odsudzovat, za to, za sa zosobasili ani za to, ze sa zalubila...ono sa to proste stane...ver mi, stane sa to aj ked ty to nechces....a pocitis zase to prijemno z noveho vztahu, ked sa ti svet zda lahsi a krajsi...aj ked to nechces...ale stane sa...a uz to treba len riesit....

bella1988

usiko:
jasne viem ze 100% si nikdy nemozes byt ista ale to som myslela obrazne...ze ako sorry ale ked s niekym ides pred oltar tak stretnes prveho co dobre vyzera a je mily a uz rozmyslat ze podvedies manzela...alebo ze ho vymenis za ineho...sak to nedava rozum podla mna...
jasne ako si pisala asi mas viac skusenosti prepokladam ze si starsia...ale ja to hovorim z mojho pohladu lebo ja mam o tri roky menej ako dotycna pani a preto to nepochopim...je ine ked su dvaja spolu 10-20 rokov tak moze prist taka faza nejakej nudy,stereotypu ale po dvoch rokoch manzelstva???? :D

usiko

bella,

nikdy si nemozes byt 100 percent ista, ze clovek, ktoreho si beries je ten, s ktorym chces stravit cely zivot...nikdy...ak rozmyslas rozumne a realisticky, nikdy...

....mozes si byt akurat tak ista, ze ak budes moct a budes mat dostatok sily a lasky, tak budes robit vsetko preto, aby s clovekom, ktoreho si beries, bola do konca zivota.....

...iste su len dane a smrt.....

usiko

hnusenica,

mam par kanaratok, ktore toto prezili, aj ja som to prezila, nebudem ta sudit, pretoze si myslim ze nieco podobne, alebo take iste sa stane 90 percentam zien a muzov v dlhodobom zvazku...volam to ulet, alebo zabocenie alebo tak nejak...proste to beriem ako skusku vztahu...je to normalne, pretoze ak si dlho s niekym, po case pocitis tuzbu zase zazit nieco take ako to bolo s tym tvojim na zaciatku.....city vzplanu ale pravda je, ze ty toho druheho cloveka nepoznas tak dobre ako svojho manzela, ktoreho lubis a co-to si s nim prezila.....ten druhy muz nie je taky, ako ho teraz vnimas, je taky, akeho ho teraz nevidis, lebo si zalubena, velmi zalubena......a ver mi, keby si ho spoznala, uvidela by si, ze nie je ideal a ze by si zistila, ze vsetko to boli len ruzove okuliare.....
...to, co som pisala na zaciatku, ze ja ja som tym presla, aj moje kamosky a zname,...je to tak....aj ked sa nam ten iny muz zdal byt skvely /pretoze sme boli s priatelom /manzelom uz dlho a zdalo sa nam to rutinne//, ono sa casom ukazalo, ze ten 'novy; je vlastne bud chrapun, alebo chudak, alebo urazliva baba, alebo ziarlivec a podobne......ani jedna sme neopustili partnera, pretoze sme prisli na to, ze on je ten 'nas' skvely a pravy,,,,/samozrejme ze neviem o tom, ze by niekto z mojho okolia manzela podviedol, ani ja som to neurobila, len to vsetko bolo taky stav poblaznenia.../...takze ak ta niekto nahodou tuto bude odsudzovat /a bude ich asi dost takych/ , vykasli sa na nich ale pozeraj sa na svoj zivot triezvymi ocami.....zvaz si, co chces a co nechces, nakolko poznas toho noveho, pretoze pobyt v nemocnici nie je dobry zaciatok vztahu a uz vobec ti nedava komplexny pohlad na toho cloveka.....
...zisti, aky ten clovek je...a to zisrtis tak, ze nebudes robit to, co chce on, ale napriklad zrus stretnutie, alebo ho preloz, men play a pozoruj ako sa zachova.....skusaj ho....

...pisem ti to takto preto, ze viem, ze sa toho muza terz nevzdas len preto, ze je to rozumne...si zalubena a nevidis veci, ktore ini vidia a pritom si myslis ze vidis veci, ktore ini nevidia...scasti mas pravdu...ale aj ti ostatni.....takze na tvojom mieste by som mbola obozretna a urcite by som neurobila nieco, co by som mohla neskor lutovat a pre co by sa mi rozpadlo manzelstvo...

bella1988

ja proste nepochopim naco sa takyto ludia sobasia :D aby sa potom rozvadzali stale dokola?
vobec nepochopim naco si sa ako 22rocna vydavala ked uz si si nasla ineho a rozmyslas ze ci nebude lepsi ako tvoj manzel...mne to proste pride celku ako tragikomedia tieto novodobe vztahy...ze hups vezmime sa a hups za rok za dva podme sa rozviest :D
ja si myslim ze svadba a manzelstvo by malo byt o niecom viac...a vstupovat do neho az ked som si fakt 100% ista ze s tym clovekom chcem stravit cely zivot.

Uhlie

Podla prispevku sa da usudzovat, ze sa spravas len na zaklade pocitov a sama sa nevies rozhodnut, co mas robit a pytas si radu od ludi, ktori teba, ani tych ostatnych nepoznaju. Podla mna si teda nesvojpravna a mal by ti byt stanoveny zakonny porucnik, ktory by rozhodoval miesto teba. Ty by si mala byt podla zakona zbavena vacsiny tvojich prav a slobod.

suzenka

spomen si co si vsetko prezila so svojim manzelom a preco si si ho brala..

toto moze byt len take poblaznenie...ale poriadne zvaz co sparvis..

aby si nedopadla tak ze toto poblaznenie opadne ci uz z tvojej alebo z jedho strany..manzel od teba zacne citit odstup..a nakoniec sa mozno aj rozhodne to ukoncit...a zostanes sama

myslim ze si este velmi mlada...

kazdy sme strojcom vlastneho stastia..