pleť alergia alebo ?

moon nikka

ak je to alergia a zistia ti príčinu, tak ti vopred blahoželám, lebo na všetko sa testy nerobia. len vysledovať, čo ti robí problémy - potraviny, aj kozmetika. dobre to poznám. sladké malinovky, alkohol, cigarety, sladkosti, slané ... našťastie mi to nechutí. výsledky mám dobré, chorá nebývam a dúfam, že antibiotikám sa dlhodobo vyhnem, lebo na 3.deň užívania už mám tvár červenú, šupinatú, akoby úplne dehydrovanú. pijem veľa čistej vody a ak to zanedbám, mám oči spuchnuté ako po riadnom fláme - pritom spánok mi nechýba. to, že je to alergia, viem istotne, lebo keď vynechám Zodac, mám na krku svalovicu od záchvatov kýchania. a k tomu prejavu na koži - nedám dopustiť na Advantan krém, ktorý sa osvedčil mne, aj mojej dcérke. veľa šťastia!

jajkafr

uzuzr
keby skúsil natrieť to Fenistil gelom? je to mastička s protialergickým účinkom používa sa tiež na štípance od hmyzu a dostať ju kúpiť tuším aj bez predpisu

Deee

veselo moze byt aj alergia na mandarinky resp. citrusy, ja ked to prezeniem s citrusmi spravi sa mi alergia v predlakti, cervene, svrbi priiiiiiiiserne, ale na nose...hm neviem skus nabehnut hoci aj na pohotovost, mne na to zabera len vynechat citrusy-aj stavy a dzusy, citron do caju, a advantan-je to vsak metylprednison pomerne dost silny hormonalny krem na predpis

jajkafr

používaš nejaký krém, ktorý si predtým nepoužíval? nemáš nádchu?
podľa mňa keby to bola alergia na niečo prejaví sa to na väčšej časti tela nie len v okolí nosa