Kolko pijete ?

Príspevok v téme: Kolko pijete ?
lost

Samozrejme vody :)

Len tak ma to napadlo, lebo som tu videl ze niekto pije xyz litrov vody denne.

Totiz vacsinu dna sedim za PC a tak som priliz lenivy na to aby som chodil do kupelne kazdych par desiatok minut, alebo dokonca dole do kucyne. Je to dialka, a tak mam 2l flasu pri sebe na stole a kedykolvek ma to napadne, alebo obcas aj z nudy, si odpijem. Denne si ju napustim tak 3x, cize vypijem 6l, niekedy az 7-8 litrov.

No a teraz ani nie je take horko/sucho, tak neviem, nie je to priliz vela? :D

fenix1

ked nepijes,mas hustu krv cize vsetky problemy s tym suvisiace,od infarktu cez porazku,zlyhanie ladvin a trombozu.pit treba tak,aby si cikala relativne bezfarebny moc bez zapachu,cize 2 deci vody za hodinu vypit

fenix1

voda z vodovodu
pri normalnej strave mas vsetkeho akurat.
na nedostatok draslika a sodika sa zomiera,naposledy minuly tyzden niekde v nemecku ci kde to bolo,boli zavody v piti vody a jedna vypila 15 litrov a zomrela na 2.den v nemocnici

lost

Este ma napadlo, je lepsie pit vodu z vodovodu, alebo tie mineralky?

Popripade kolko je optimum na ten horcik.draslik a podobne?
A co sa moze pri absolutne najhorsom pripade stat, ak budem mat tie veci vo velkom nedostatku?

lost

Hmmm, tak to nemozem mat pri sebe flasu :D
Alebo zajtra skusim nepi z nudy :)

Alebo nam do tej vody niekto nieco miesa :D

Kolko je take optimum, 2l az 3l ?

datelinka

lost, ked budes trpiet hypokaliemiou, alebo nedostatkom inych mineralov, hned ako prve udaj tvoj prijem tekutin. ty si ich urcite vsetky vyplavujes z tela. pozor, prave draslik je velmi dolezity pre spravnuu cinnost srdca, samozrejme nehovoriac o dolezitosti horcika, vapnika a dalsich...