Kolko pijete ?

Príspevok v téme: Kolko pijete ?
lost

Samozrejme vody :)

Len tak ma to napadlo, lebo som tu videl ze niekto pije xyz litrov vody denne.

Totiz vacsinu dna sedim za PC a tak som priliz lenivy na to aby som chodil do kupelne kazdych par desiatok minut, alebo dokonca dole do kucyne. Je to dialka, a tak mam 2l flasu pri sebe na stole a kedykolvek ma to napadne, alebo obcas aj z nudy, si odpijem. Denne si ju napustim tak 3x, cize vypijem 6l, niekedy az 7-8 litrov.

No a teraz ani nie je take horko/sucho, tak neviem, nie je to priliz vela? :D

zuzic

ale bingahm...charakteristicka vlastnost muzov nepriznaju si prehru takze...:) si prehral mas smolu:)
will ako ti to islo dnes? ja som sa uz chvalila binghovi som dnes v skole vela vypila...

bingham

Sa mi paci ako ste si vsugerovali ze ste vyhrali.....inak to je vasa charakteristicka vlastnost.....neviete sa s tym vyrovnat....ze na mna nemate....tak si to jednoducho vsugerujete.....:DDDDDD

zuzic

datelinka kocky proti chlapom:) ale nie je to sutaz len dokazanie stareho znameho ze zeny su lepsie:)
bingham no nehovor:) ako vidis ta s will porazame stale a ani jedna z nas nelubi pit:) takze nevydalo:))
denz zaujimave...hlavne aj to s tym po siestej jedenim...hm ale vidite ze neni potrebne pit vela vody:)

Denz

Naozaj potrebujeme piť 8 pohárov vody denne? A naozaj musíme po šiestej večer vydržať so škvŕkajúcim žalúdkom až do ďalšieho rána? Tomuto možno sama neveríte, ale čo ostatné mýty, ktoré sa točia okolo pojmu zdravá strava?
8 pohárov vody
Určite nik nepochybuje, aký dôležitý je pitný režim pre správne fungovanie organizmu. Ale jeho, pomaly až hysterické, dodržovanie vám na zdraví nepridá. Akurát budete musieť každých 20 minút odbehovať na WC. Priveľa vody v tele vedie k riziku sodíkovej nerovnováhy. Ak sa vám teda kvótu 8 pohárov vody nepodarí naplniť, vôbec nič sa nedeje. Navyše, voda sa do tela dostane aj z potravín, džúsov či čaju.
Po šiestej jedia len oči
Istú dobu bolo toto pravidlo mimoriadne populárne. Prečo nefunguje? Pretože vôbec neberie ohľady na váš individuálny životný štýl. Dajme tomu, že pracujete v kancelárii, po práci si potrebujete nakúpiť, čo-to vybaviť, prídete domov, sedem hodín večer a vy previnilo otvárate chladničku. Pokiaľ sa už o pol ôsmej nechystáte do postele, pri večeri sa v žiadnom prípade neobmedzujte. Výnimkou je jedine maškrtenie pri telke, to sa už obhajuje ťažšie.
Mlieko zahlieňuje
Stránite sa mlieka, pretože ste niekde počuli, že sa z neho „zanáša“ organizmus? Táto informácia patrí k častým výživovým mýtom bez reálneho podkladu. Vedecké štúdie jednoznačne ukazujú, že pitie mlieka nevyvoláva u zdravých osôb vyššiu produkciu hlienov. Neplatí to ale u alergikov na mliečne výrobky.
Srvátka je potravinový zázrak
Najskôr sa o nej hovorilo ako o odpade, neskôr ako zázraku na chudnutie. Ako to teda so srvátkou v skutočnosti je? Zdravá síce je, ale určite nie vhodná pre každého. Obsahuje pomerne veľa sacharidov, čo môže byť problém pre ľudí, ktorí sú na redukčnej diéte. Vyvarovať by sa jej mali alergici na mliečny tuk a kvôli vyššiemu obsahu soli tiež tí, čo trpia chorobami obličiek.
Pri jedle sa nepije!
Iste ste sa už s týmto odporúčaním stretli aj vy. Argumentom bolo, že pitie počas stolovania zrieďuje šťavy, potrebné na trávenie a tým spomaľuje tráviaci proces. Bola by to síce pravda, ale len v prípade, že by ste namiesto pohára vody k obedu vypili na posedenie celú bandasku!
Všetky „éčka“ sú nebezpečné
Najviac sa bojíme toho, čo nepoznáme. A keď na nás zo zloženia potravín číhajú neznáme E kódy, je ľahké uveriť, že ide o rakovinotvorné látky. Medzi aditívami sa však často stretnete aj s odvodeninami prírodných látok, vitamínov či farbív. Potravinový zákon zakazuje použitie zdraviu škodlivých „éčok“ vo výrobkoch a vymedzuje presný zoznam, ktoré „éčka“ možno použiť do tej- ktorej potraviny.