Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Znamienka - po operacii

usiko

no, baby, tiez sa pripajam, treba na to davat pozor a stegy dat vybrat neskor ako povedal lekar.....mne vybral znamienko nad zadkom vpravo, stehy vybral po tyzdni, prisla som domov, lahla som si a ked zazvonil telefon /vtedy este pevna linka/, poslavila som sa, porozpravala sa s mamkou na telefone a isla si lahnut. a pozeram potom na plachte krv...tak mne sa to roztrhlo, lebo to bolo namahane pri vstavani.......takze obrovska diera , 2x3 cm, zxasil znova a nechal aspon 10 dni.....ale jazvu mam ako hrom.....

pauli 73

delphia, ja som replikovala len to čo mi povedal pri plast.chirurg. Je rozdiel keď je z kože vyrezané a keď je rozrezaná. Pri vyrezaní sa aj rana preliepa inak. A tak isto mi plast.chirurg prizvukoval, že rana sa nesmie sprchovať. Tak, že tak.

delphia

pauli konecny vyzor jazvy nezavisi od toho, ci rana sa umyje, alebo nie. jazva moze byt hypertroficka ak ma na nu koza dotycneho nabeh, tiez po infikovani rany, ale aj rany na hrudniku- dekolte sa skoro vzdy hoja vystupenou, hrubou, hypertrofickou jazvou.
a jazva sa roztahuje vacsinou na tych miestach na tele, kde je koza vystavena vacsiemu tahu- teda hlavne na chrbte. mozes si davat pozor kolko chces, ale pri sadani, lihani si vzdy je velky tah na kozu chrbta a jazva sa roztahuje jedna radost. jazva "dozrieva" pol az jeden rok, takze za tuto dobu ma dost prilezitosti na roztiahnutie.
roztiahnuta jazva nie je chybou lekara, ktory znamienko odstranoval.

pauli 73

ja ti neodporúčam si to osprchovať, mám s tým skusenosť lebo ja mám vybratých znamienok niekoľko. Je to rez,ktorý sa ti môže roztiahnuť pretože je tam kus kože vyrezanej. Ak chceš maž peknú jazvu dodržuj pokyny lekára. Ja som si to miesto nemohla sprchovať až do vybratia stehov t.j cca 8 až 10 dní.

ojka

ak to máš moc čerstvé, tak by bolo nejlepšie to prelepiť ako spomínala jenny6. Len si davaj na to veru pozor... opatrne

jenny6

Ak ich chces viac ochranit pocas sprchovania, jemne si stehy prelep leukoplastom, vode odolnym, ak nemas, dostanes v hocijakej drogerii alebo lekarni, ide hlavne o to, aby sa ti do rany nedostalo moc sprch. gelu alebo mydla, kedze je ta ranka cerstva a teda viac nachylna na bakterie, aby sa ti to nezapalilo. Ale kludne sa osprchuj, len si nesmies vyslovene drhnut mydlom miesta okolo stehov.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Znamienka - po operacii - Fórum - ZDRAVIE.sk