Mojej dcerka sa objavili cudne pehy

suzenka

Von Recklinghausenova choroba (neurofibromatóza) je pomerne zriedkavé dedičné ochorenie, ktoré sa vyskytuje asi u jedného z 3 000 narodených detí. Postihuje nervový systém v koži, na rôznych vnútorných orgánoch a mozog. Rozlišujeme štyri formy. Najčastejšia je klasická forma – medzi charakteristické príznaky patria početné škvrny café au lait (škvrny bielej kávy), kto-rých je aspoň šesť, s minimálnym priemerom 1,5 cm a musia byť prítomné aj iné kožné príznaky – napríklad uzlíkové útvary (neurofibrómy) – ktoré sú rôznej veľkosti, tvaru a hustoty. Neskôr sa vyvíjajú rôzne neurologické príznaky. Zo stručnej charakteristiky tohto dedičného ochorenia je veľmi pravdepodobné, že ak má dieťatko iba jednu škvrnu, nemá iné príznaky a v rodine nemáte takéto ochorenie, je iba veľmi malá pravdepodobnosť, že by malo toto ochorenie. Ak ste však veľmi nepokojná, treba, aby vaše dieťatko pozoroval detský neurológ, ktorý pri najmenšom podozrení naordinuje ďalšie vyšetrenia – individuálne podľa neurologického nálezu.

hmmmmmmmmm

"flaky" biela káva pehy atd... prvý príznak NF1 , nádory rednutie kostí hluchota slepota rakovina smrť záver NF1 aspon podla opisu to tak vyzerá si zo sniny chod do blavy

datelinka

mulafka, ono to naozaj mozu byt len pigmenove skvrnky, aj obdobie sedi, zrejme v lete jej zacalo slniecko vytahovat pigment. ziadne dietatko sa nerodi s pehami, tie sa objavia az po prvom vyraznejsom posobeni vonkajsich vplyvov.

mulafka

datelinka ahoj
nie neboli sme nikde uz to pol roka , som tu na rychlo v netke este som si aj presadla , hladam co kolvek na nete co to moze byt , ma to farbu bielej kavy vyzera to ako pehy som zo sniny a lekari ako by nevedeli o co ide :(((

datelinka

mulafka, to jej zacalo teraz na jesen? boli ste niekde na slnku, v zahranici, na horach? aky fototyp je dcerka, ma bledu pokozku, svetle vlasky?