Neopatovana laska

Príspevok v téme: Neopatovana laska
jany

Prosim, obetujte 5 minut tomuto kusu textu, potrebujem vas nazor.

Porozpravam vam pribeh neopatovanej lasky, kde ja som mal byt jej prvy a ona moja prva. Zacalo sa to v maji pocas maturitneho tyzdna, vtedy som ju uplnou nahodou nasiel na internete a odvtedy sme si pisali skoro kazdy den, este s nikym som si nepisal tolko, ako s nou. Vsetko co napisala, mi zlepsilo naladu, bola ako svetlo v mojom zivote, nemohol som uverit, ze aj na mna sa konecne usmialo stastie. Po mesiaci sme sa prvy krat stretli. Povahovo bola presne taka, ako som si predstavoval - mila, slusna, dospela na svoj vek, trochu hanbliva atd. Vsetko slo hladko, ale ked som sa na nu pri luceni pozrel, bol som trochu sklamany, ze nic necitim a ze z nej bude asi len kamaratka, no este som to nevzdal a povedal som si, ze to by chcelo este jedno stretnutie. Ked som sa jej opytal ake to bolo, povedala, ze tak nejak si to predstavovala. To bol asi najkrajsi den mojho zivota. Potom o tyzden som ju pozval zas, no nasla si dovod neist. 3 dalsie tyzdne, stale to iste. Ja som povedal, ze chapem(pomyslel som si, ze asi nie som jej typ, to sa stava, obzvlast ked ide o rande na slepo, tam to je najcastejsim problemom neuspechu) a ze uz jej dam pokoj a ona potom, ze to nie je tak, ze ona si tie dovody nevymysla. To bola nasa prva hadka a prvy krat, kedy som si povedal, ze s nou je koniec, ale ked mi to vysvetlila, tak som bol zase stastny a pokracovalo sa dalej. Asi po dalsiom mesiaci (2 tyzdne bola prec) som ju pozval zase a ona s tym suhlasila takym sposobom, ako keby na to uz cakala a mal som z toho pocit, ze ked sa stretneme, tak prva vec, co spravime, bude bozk. No to sa nestalo, ale rande to bolo dobre, mozno este lepsie ako minule, fotila si ma, ked sme sa rozpravali na lavicke, tak sa hrala s vlasmi, smiala sa, bola taka otvorenejsia, atd., ale ten koniec... spytala sa ma, ako sa rozlucime a ja ze "hmm..neviem...tak cau :)" "cau" (nemal som velmi chut na bozk pri autobusovej stanici). Ked som prisiel domov, tak som sa jej za to ospravedlnil a ona, ze nech sa tym tak netrapim, ze to sa stava. To som bol zase rad a potom o niekolko tyzdnov som sa chcel stretnut a povedal som, ze jej chcem nieco dat(bozk). Ona vedela, co to je a povedala, ze to nechce. Tu vzniklol dalsi velky konflikt. Ja som potom napisal, ze nech mi napise, ze je medzi nami definitivny koniec, dokonca som ju o to prosil, aby som ju uz mohol konecne pustit z hlavy, ale ona to neurobila. Z toho som bol na jednej strane velmi prekvapeny(ja uz som si aspon 4x myslel, ze je definitivny koniec a ona este ani raz, ani po tom vsetkom) a na druhej strane zmateny, lebo uz som fakt chcel skoncit s analyzovanim toho, co, kedy a ako myslela, ale ked som videl, ze ona to este so mnou nevzdala, tak som si povedal, ze este budem bojovat, aspon o to sladsia bude vyhra. Vztahy sa zase zlepsili, ako po kazdej hadke, co sme doteraz mali a po mesiaci som ju pozval zas(tak nepriamo pre istotu), odmietla. Po tom ako isiel cas, tak este par krat, ale vzdy ked som nieco naznacil, ze sa chcem stretnut, tak bola strasne defenzivna a akokeby nazlostena, ze co to navrhujem. Dolezity fakt je, ze medzi tymi pozvaniami sme si stale pisali skoro kazdy den a ked vidim, ze ma dobru naladu, tak preco to neskusit zas...No a uz sa blizi nepekny zaver. Pred tyzdnom som jej povedal, ze je fakt krava(prva nadavka adresovana jej za ten polrok)a ona ze "dakujem, konecne som to z teba dostala :D" a "som suka, nie krava :)"(tato reakcia ma velmi prekvapila), tak som jej povedal "pica, nie suka, ked uz chces byt vulgarna" No a to ju tak dostalo, odvtedy sa tvari ako "preco mi pises taketo veci? ja si to nezasluzim :(" Ja som sa citil zle, ked som vedel, ze je kvoli mne smutna(napriek tomu, ze ja som kvoli nej bol smutny uz asi 5x), tak som sa jej o par dni ospravedlnil, uplne som sa pred nou ponizil(to zo mna hovorili city, nechcel som ju stratit) no a jej to nie len ze nestacilo(udobrili sme sa tak na 50%), ale ani jej to nepomohlo ospravedlnit sa za svoju chybu(podla nej ziadnu nespravila) Na druhy den, ked som bol opat pri rozume, som jej povedal, nech zabudne na to, co som pisal(stiahol som ospravedlnenie) Ona bola rada, ze som to stiahol..
No a vrchol vecera - povedala mi, ze dovod, preco si mysli, ze by nam to vo vztahu nefungovalo je, ze absolutne nie som jej typ a este dodatok "ale uz ti to je jedno, nie?" ..tolka drzost. Preco mi to ku**a nepovedala pred 4 mesiacmi pred druhym stretnutim??? Alebo v hociktorej z kritickych hadok, ktore sme mali? V jednej som sa dokonca pytal, ci boli chvile, kedy ma povazovala za potencionalneho partnera a ona, ze boli, aj ked ich nebolo vela. Preco tie hadky vobec so mnou riesila, ked ajtak nic so mnou nechcela mat? Pred par dnami som jej este napisal par nepeknych veci(ze je najvacsie sklamanie v mojom zivote, ako moze so sebou zit a pod.) a spytal som sa jej na niektore obrovske nejasnosti a ani neodpisala..a vymazala si ma z priatelov(pre nu je ocividne najlepsie riesenie problemov od nich utiect). Keby mi to povedala pred 4 mesiacmi, presne vtedy, ked som to aj sam tusil, len stacilo nech mi to potvrdi, tak by sme ostali aspon kamarati a nikto by nebol zraneny. A najhorsie na tom celom je, ze ona si mysli, ze vsetko je moja vina a hneva sa na mna, pricom hnevat by sa mala jedine na seba, ked ma zaludok na to, aby s niekym tolky cas manipulovala a cely cas to popierala a potom sa nanho este nahnevala za to, ze na to prisiel a neprijal to s usmevom(akoze co cakala? nieco ako "dakujem, ze si so mnou tolko manipulovala a klamala mi, bola to fakt sranda"?). A este jedna super hlaska od nej: "Nepaci sa mi, ked mi hovoris, ze som tebou manipulovala, lebo to nebol moj zamer."(na skutocny zamer by neprisiel ani einstein)." Co si o nej myslite? Chcel som ju naucit lekciu, ze takto sa k ludom nesprava a ze iste ciny maju iste dosledky, za ktore treba vziat zodpovednost, no jej to nejak uniklo, preto to sem pisem, aby som jej ukazal, co si o tomto celom myslia ostatni a mozno to jej nezrela(alebo sibnuta? zacinam pochybovat o jej dusevnom zdravi, vzhladom na to, ako casto si protireci) hlava konecne pochopi. A este nieco, ona si mysli, ze to ma v povahe byt taka, no ja si myslim, ze to je vekom, hormonmi a roznymi vonkajsimi faktormi(nedavno mala 17 a od prveho stretnutia z pred polroka som mal pocit, ze kazdym mesiacom sa spravala ako vacsia a vacsia pubertiacka) Aky mate na to nazor?
A dakujem, ked ste to cele precitali.

jajka001

sorry ale to - tak ako sa rozlucime - to uz viac nehovor. myslim ze keby si jej dal obycajnu pusu tak sa branit nebude. to by si sa jej musel vyslovene hnusit. a to si sa jej nie.
co bolo na druhom rande, neplati na dalsich.

fgf

No to by davalo skvely zmysel, keby sa tvarila aspon trochu chladnejsie v poslednej polhodine druheho stretnutia a na konci nechcela bozk. Ci myslite, ze ho nechcela? Myslite, ze fraza "Tak ako sa rozlucime :) ?" po stretnuti chlapca a dievcata sa da chapat aj inak? Alebo zakerne chcela, aby som sa k nej priblizil, aby sa mohla odtiahnut a obvinit ma, ze co to robim?..

jajka001

vies, ked nemas nikoho, a hladas, stretnes niekoho, s kym si rozumies, snazis sa nebyt povrchna a preniest sa nad to, dufas ze casom to nebude podstatne a pride aj laska. no a po case si uvedomis ze to tak nie je. ze tam ta iskra nie je a ani nebude.
nie je jednoduche byt uprimny.

fgf

no ano ja, uz pisem to meno podvedome :D

a dam tu jej citaciu, pre lepsi obraz

"Neviem, ci je to egoizmus, ale v prvom rade su to absolutne neopätovane city (fuj ako to znie..ale inak to napisat neviem)
Nemozem za to, ze fyzicky vobec nie si moj typ..preto by sme ani vo vztahu nemohli byt.

..zas som raz uprimna[pozn. ja - uz bolo na case] ale uz ti to je jedno, nie?"

mate z tojo pocit, ze to je len fraza?

jajka001

fgf, to si ty? :)
nie si jej typ, to je len fraza. najprv si ju zaujal, mala zaujem, potom sa to pokaslalo, nie je lahke najst cloveka s ktorym si sadnes. to nevadi, proste sa k sebe nehodite. nemozes sa za to na nu hnevat. vztahy nie su jednoduche, niekedy to vyzera tak, ze tam uz nic nie je a o par dni je to megaláska.

doubledog

ty si chlape, uplne vedla :)
prepasol si sancu ju zbalit, tak sa hlavne zamysli nad sebou a nekydaj tu na nu
proste si to posral, mal si na nu ist uplne inak

jany

boze, to mam povedat adminovi aby zamkol tuto temu? uz som tu nechcel dalsie prispevky, lebo vacsina je mimo, ale niektori su az tak mimo, ze to vyzera, akoby si precitali len kazdu druhu vetu a z toho si rychlo utvorili nazor.

takze 3nttt, ty si precitaj 10x tuto cast: "Potom o tyzden som ju pozval zas, no nasla si dovod neist. 3 dalsie tyzdne, stale to iste. Ja som povedal, ze chapem(pomyslel som si, ze asi nie som jej typ, to sa stava, obzvlast ked ide o rande na slepo, tam to je najcastejsim problemom neuspechu) a ze uz jej dam pokoj a ona potom, ze to nie je tak, ze ona si tie dovody nevymysla." To znamena: 2 dni som bol sklamany a ani trochu nahnevany(preco by som mal byt?). V tej chvili som uz vobec nepocital s tym, ze sa niekedy dame dokopy a bol som s tym plne zmiereny. No ale ona sa rozhodla dat mi falosnu nadej a natahovat to dalsie 4 mesiace... a pre jasnost: uz sa nehnevam, nestoji mi za to. A uz sa dalej nevyjadrujem, vzdy tu pride niekto, co napise bludy a ja to potom musim vysvetlovat..

A viaceri ste tu pisali o tom bozku - Bola chvila ked som to chcel urobit, to sme boli v takej cajovni na vodnej fajke a ona bola taka uvolnena a v dobrej nalade, ale potreboval som si odskocit a ked som sa vratil, tak o 10 sekund nato prisli take 3 dievcata, ktore myslim chodia do tej triedy ako ona (len ona je v A a ony su v B) a to nam pokazilo atmosferu a pobrali sme sa do parku...a tam bolo tolko parikov na lavickach a ked sme my tiez k jednej isli, tak som bol taky neisty, ze co ked za chvilu budeme robit to, co vsetci naokolo...tak sme si sadli, zalozil som ruky do kriza, este pol hodinu sme pokecali a potom ma odprevadila ku stanici... ale bola to aj jej chyba, davala tak malo signalov, ze by som ich spocital na prstoch 1 ruky.

3nttt

ona je batola???si precitaj co pises.ked to nepomoze raz tak aspon 10x.ved ty si vlastne urazeny ze ta odmietla.a pis si co chces.a keby bola ona to decko a ty ten co to vsetko berie s chladnou hlavou tak by si tu nemusel spriadat ziadnu pomstu.jednoducho ta odmietla a s toho co pises tam nevidim ziadny naznak toho ze si ta ma v plane nehat v zalohe.to mozno cakas alebo chces ale treba si uvedomit ze sa ti este vela krat moze stat ze ta baba odmietne.s tym sa trieba zmierit a neostat zatrpknuty.svojim sposobom mi pride ze si ani ty zalubeny nebol pretoze keby si bol a poriadne tak by si takto nedokazal pisat o babe ktoru lubis.a aby si takto pisal tak to by ti musela urobit trosku ine svinstvo.a ked je pre teba svonstvo to ze ta odmietla skor ako vobec nieco zacalo tak co by si robil keby ta napr. podviedla?

jany

citatelka, take nazory si laskavo nechaj pre seba. nebola si v mojej kozi, tak nesud. a na tom, ze to riesim nie je nic zle, prva laska je v zivote cloveka dolezita vec. hlavne pre romantikov, ako som ja. a ked ja som dieta, tak to dievca je batola.