namyslam si chlamydie

Príspevok v téme: namyslam si chlamydie
cajik

Som tak trochu hypochonder.. ale jedna vec mi stale neda, od kedy som citala pred cca dvoma rokmi o chlamydiach, bojim sa, ze co ked ze ich mam.. Nemam ziande priznaky, ale tie su casto aj bez priznakov.. Ked som brala HAK, tak samozrejme som spavala s chalanom bez kondomu, potom som zistila ze ma podvadzal, stara zalezitost par rokov. Ale co ked ich mam ? Jasne ze je jednoduche popytat lekara o test.. ale ja sa hanbim :( minule som sa ho pytala, ale povedal mi nieco v tom zmysle ze pokial nestriedam partnerov tak sa nemam coho bat.. ale ved to je tolko ciest.. vidite, staci ze jeden zahne, a co ja viem s kolkymi on spal/spaval ??? .. A bojim sa aby som nevyzerala jak toto... ked si popytam o test.. a este k tomu ked nemam ziadne dovody ani podozrenie :X :(

Deee

jezis maria, povedz lekarovi, ze mas podozrenie, ze tvoj partner zahol a potrebujes otestovat, ja mam vdaka bohu normalnu lekarku, ps: antibiotika, ktore su aj na chlamydie ti nemusia pomoct, pretoze kazda choroba ma ine davkovanie liekov...aj ked ide o ten isty liek, resp. nemusi ti stacit jedno balenie...takze zober svoje obavy k lekarovi a pekne ho o to vysetrenie poziadaj, mne ho urobili preventivne na poziadanie ked som sa sla vydavat a nikto mi z ucha neodhryzol a hned sa lepsie spinka, ja som to mala bezplatne

jajka001_

čisto teoreticky , mohli by - pri tom spravnom davkovani, a - ak nejake mas - ale neverim ze ta tato moznost ukludni :)

cajik

Hmm.. dnes som dostala na jeden problem antibiotika, ktore sa uzivaju aj na chlamydie, ureaplazmy atd.. Takze cisto teoreticky, keby som ich mala, tak mi ich ten liek vyhubi ??? :)

cajik

dakujem baby.. mate pravdu.. bojim sa ale asi o nich poziadam..o mesiac idem na preventivku..fuf,to bude stres :) Dakujem Vam za prispevky :)

jajka001

ked to byva aj bez priznakov...myslim ze ked to lekarovi vysvetlis tak ako tu tak to pochopi, ked si mala takeho frajera. ja na tvojom mieste to tiez spravim. nemohla by som kludne spavat. lepsie je mat istotu.

alzbee

cajik: ved lekari sa vobec na to tak nedivaju, ze ked clovek poziada o testy, tak by mal byt hned nejaky kurevnik...skor je to od cloveka zodpovedne, ked si da spravit testy a vie na 100%, ze je cisty:) keby si kazdy dal spravit test predtym, nez sa s niekym pomiluje bez kondomu, tak by bolo ovela menej chorob..takze ked mas taky strach, tak o tie testy kludne poziadaj, ale jasne, ze sa plati zato.