Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Titul=osobnost?

Príspevok v téme: Titul=osobnost?
TiezMamTitul

Povodne som chcela dat nazov temy Dementi s titulom, pretoze bohuzial prax ma o tom neustale presviedca. Irituje ma dolezitost docentov, profesorov, doktorov i niektorych magistrov, kt. v zivote stretam a kazia naladu ci cely den mne, ale i okoliu!Davaju pocitit, ako su oni nieco viac a neustale sa nadrapuju ako pav so stupajucou urovnou svojho vzdelania. Aj ja mam vysoku skolu-vzdelanie druheho stupna a v sucasnosti si doplnanam treti vysokoskolky stupen. No povazujem za smiesne a trapne, ako niektori kolegovia skryvaju svoju ludsku osobnost za svoj titul. Akoby uz ani nemali svoje priezvisko ci meno, ale pre cely svet boli len docent ci profesor. Je to take ubohe! Ano, toto vzdelanie nie je zadarmo a nema ho kazdy, ale okr. vyssieho vzdelania nie je o nic viac, aj tak sme vsetci len ludia. Alebo prehnana informovanost o svojom vzdelani. Mam pocit, ze niekto by si najradsej aj toaletny papier dal vygravirovat svojim titulom, aby vsetci videli, ze je niekto. Co by nemusel byt na pracovisku zly napad, myslim, ze by to bolo prijemne zakoncenie potreby pouzit papier s niecim menom a zvyraznenym titulom. :-)
Nie som zakomplexovanec, akurat mam chut verejne sa zasmiat na svojom okoli a urcite nie len mojom...

andyXX

Mne sa paci to, ze po skuskach na bakalara si takmer vsetci moji kamarati popridalali na facebooku ze Bc...A keby ste ich videli den pred skuskami, vsetci stresovali, ze sa nic neucili a nic nevedia...Presli s odretymi usami, ze skusajuci sa nad nimi zlutovali a davali im primitivne otazky, len aby presli a oni splnili normy, a este su na to aj hrdi...chodim tiez na VS, ale hamba ako niektori prechadzaju z rocnika do rocnika...Vedia desiatky sposobov, ako odpisovat, ale nieco sa naucit, tak to nie...Preto si z titulov nic nerobim...

TiezMamTitul

Pre email

Tak teda s tou zakomplexovanostou sa mylis! Ja nemam dvovod mat komplexy. Mam 26 rokov a osoby ktore som mala na mysli maju priblizne okolo 50. Aspon tie, s ktorymi prichadzam do kontaktu ja. Ja neselektujem ludi na zlych s titulmi a naopak! Poznam nadradenost a stretavam aj u ludi,ktory v zivote nic nedosiahli. Tam to o komplexoch je! A to potvrdi asi aj kazdy psycholog. Ja som poukazovala na to, ake je smiesne, ak uz niekto titul ma a prezentuje ho nie skromnym, ale ani nie prirodzene suverennym sposobom, ale smiesnou nadradenostou, ze on je nieco viac. Mozno je nieco viac vo vedomostiach a tie mu ja neberiem, mam pred nimi respekt- nenadobudaju sa lahko, ale urcite nie je viac v ludskom pristupe. A ked uz je niekto nieco viac, tak by mal svoju inteligenciu prepojenu so vzdelanim prepojit a ja by som sa tu vobec nemusela vykecat. A ked uz som spomenula tie komplexy a vek. Ti, ktori su vo svojej praci spicka, vela vedia a dosiahli su obvykle aj skromni a ja mam pred nimi obrovsky respekt. Ale je smiesne, ak sa niekto nadrapuje nadomnou v skole, kde si ja doplnam svoje vzdelanie a pracujem na sebe. Ja som totiz este len na zaciatku a mozem dosiahnut daleko viac, ako ten, co povazuje za nic mna. Ja nedelim, len komentujem kokretnu skupinu!

email

pre TiezMamTitul: tak ako si na konci svojho prispevku zvyraznil/a, ze nie si zakomlexovanec. tak si myslim, ze si. nazalezi na titule. je jedno ci ho mas alebo nemas. zalezi na charaktere.ale selektovat ludi na zlych( s titulmi) a dobrych, skromnych slusne vychovanych( bez titulu)je podla mna kratkozrake. tu nejde o titul!

MARK2

Ja som pracoval s takou osobou, čo síce vysokú školu nemala, ani ju neštudovala, no opovrhovala ľudmi,ktorí pracovali o pozíciu nižšie.Dokonca neodpovedala na pozdrav a správala sa k ľudom čo pracovali o pozíciu nižšie ako k vzduchu.A pritom ani nebola na žiadnom vedúcom poste a väčšina ľudí na jej poste sa správa(teda by sa mala) humánne.

[zruseny12]

...a vsimla som si,ze teraz v tejto dobe sa viac chvalia a robia zo seba hrdonov taky,ktory maju ZNAMOSTI a vedia ze si to mozu dovolit...
clovek bez znamosti atd.je radsej skromnejsi a je ticho,lebo vie ze nema cenu sa ozvat atd.

[zruseny12]

:0))))) tiez sa musim takym ludom smiat,a to niektory nemaju ani ziadne skoly a robia sa ako keby mali 10titulov...
inak poznala som ludi vselijakych aj s titulmi aj bez...
napr.poznala som v nemocnici dievca ktore si robilo vysoku skolu a v rodine mala UJOV A TETY vysokopostavenych atd.ale to bolo tak spravne dievca...VSETKA CEST...
...potom som mala ex svokru tiez vysokopostavenu 2vysoke skoly atd.ale chovanie,kazdy musel vediet....ZE ONA JE VELMI DOLEZITA OSOBA...
myslim si ze v prvom rade zalezi na tom aky CHARAKTER ma clovek...su ludia ktory maju 10titulov a su skromni,alebo su ludia bez titulu a chovaju sa ako majster sveta atd.
STALE TO ZALEZI LEN NA CHARAKTERE CLOVEKA

titi...

ked má niekto aj v hlave nie len na papieri/titul/tak elisska má pravdu je inteligentný a skromný.Ja poznám tiež niekoho kto má titul MUDr.ale ked ju stretneš a nevieš aké má povoľanie tak by si na nu nepovedala že je lekárkou.Je zlatá,príjemná,inteligentná,oblieka sa pekne no nie luxusne,dá sa s nou porozprávať o bežných veciach,nikdy nedáva najavo aku školu má ked ju stretnem bežne v meste.Veľmi pekne býva,ale nikdy nedáva najavo čo všetko má či čo si môže dovoliť.Ja mám v rodine ceľkom obyčajných ľudí napr.aj robotníčky v závode a niekedy ma strašne vedia prekvapiť ako sa tvária na verejnosti.Najmä v takom priestore kde ich nepoznaju.Nevedia čo si obliecť,milion zlatých retiazok,prstenov,atd.kozmetika ...pritom ked otvoria usta tak hned zbadať nie je o čom sa baviť s nimi.Jedine o tom kto čo má či nemá,kto koľko mína,druhého človeka vôbec nevšímaju,skôr ponižuju.Pritom tam v hlave moc toho nemaju lebo normálne sa nevedia vyjadriť k ničomu.Tu neide o školu,ale o to kto ako bol vychovaný.Neznášam ľudí,ktorí len to vedia ukázať čo všetko môžu a druhí nie,nie som za prepych a blahobyt,cením príjemných mudrych ľudí a nikdy ma nezaujíma ich zázemie najmä titul.Ked má niekto titul to ešte neznamená v bežnom živote že je mudry.Kto koľko má v hlave to sa dá rozoznať podľa toho ako sa správa s ľudmi.

meggy10

elisska akoze sa nehnevaj ale tak si pisat nemala ze mne do hlavicky idu nieco vtlkat, trosku si chcela provokovat, ale to nevadi. kazdy je sam strojcom svojho stastia. o mojej rodine nevies nic tak ako aj ja o tvojej, tu kazdy sam moze vyjadrit svoj nazor a nmema rada ked hned niekto do niekoho skace ked sa mu znepaci co napisal/a, takze len tolko je krasne, ze mas 2 deti tak sa venuj im aby oni dosiahli aspon to stredoskolske a uz bude iba na nich ci budu chciet ist na vysku, alebo nie, ale ked pojdu, myslim si, ze budes na nich pysna.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Titul=osobnost? - Fórum - ZDRAVIE.sk