hrat sa aj sama...

Príspevok v téme: hrat sa aj sama...
liluuuska

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci je normalne ked moja 4rocna dcerka sa chce stale hrat iba so mnou ,
vobec sa nechce hrat sama, ani na chvilku ked ju necham sa hrat samu tak hned zosmutnie a hra sa smutna, no o chvilku pride za mnou a vola ma hrat sa a ak nemam kedy ze si robim ine prace alebo varim tak radsej ostane len tak pri mne sediet ako by sa mala sama hrat.
neviem ci je to normalne, inak medzi detmi nema problem sa s nimi hrat.
Je jedinacik a do skolky este nechodi az od buduceho roku...
Neviete niekto poradit ako by som ju to naucila ak sa to vobec da aby sa s radostou hrala aj sama???
Je mi jej luto, no ale aj ja si potrebujem robit nejake veci ...

zuzic

liluuuuska: s mojim bratoom boli tiez taketo problemy ale unho islo o to ze bol velmi tichy a utiahnuty(co sposobila jedna trauma ktoru zazil ked mal rok) a nevedel sa hrat...s nicim...az ked mu raz kupili taku stavebnicu, mal ich sice vela ale tato mu tak ucarovala ze sa potom stale s nou hraval cele mesiace. aj tak nechapem ako vydrzal hrat sa s jednou hrackou vkuse stale:) a ako povedala jajka skus tie malovanky, puzzle, plastelina...nieco take tvorive kde ta nepotrebuje:))

darika

vydrz,ved to ju nebude boliet,ked si ju par krat nevsimnes.A aj toto je druh vychovy.Stoj si za svojim co povies.Deticky to vedia dosiahnut.Nechci,aby ked bude starsia,si mala vacsie problemy,lebo si aj potom presadi svoje.Proste si ju len nevsimni.Neubizis jej tym,neboj.Sestrin syn bol takyto.A teraz sa prebavi sam.On ma len 2 roky.Cim skor,tym lepsie.Aj tvoj cas je vzacny.

liluuuska

darinka ked ta jej tvaricka smutna potom ,to sa neda na nu kukat :( v inom pripade aj plac
Este poskusam ak zaberie napisem diiik

liluuuska

no uz sme jej nakupili :) ma ich tkmer 100:)
ale nemala by sa radsej hravat s hrackami ako kukat telku???
telka otupuje mozocek nie?
ved deti sa maju hrat kym su male nie???
na bracekovy sa uz pracuje ale ona chce aj sestricku tak treba 2 :o)
uvedomujem si aj to ze je to pre nu zle byt jedinacik ale ma iba 4 a ked pride surodenec tak bude aj tak malicky, no var sa to zmeni ked bude chodit do skolky ...
diky vam vsetkym a pekny vecer
ak by ste od nikial zistili nejaky recept :o) tak ho tu rychlo supnite ...urcite si ho precitam zatial papa

darika

mala by si pomalicky ubudat z tolkeho casu,co jej venujes.Mala je na to zvyknuta a vie,ze keby co bolo,vzdy pojde vsetko bokom a budes sa hrat s nou.Uz je dost velka na to,aby sa vedela prebavit sama.proste jej musis vysvetlit,ze teraz nemozes a keby co bolo,nepopustit.Po case si na to zvykne a najde si baviacku.Bude ti jej luto,ale nepovol.Treba,aby dieta bolo samostatnejsie.V detstve sa to prejavuje hranim.Chce to cas,ale ked vydrzis,dosiahnes svoje.Drzim palce.

Denz

lilus- kupte jej radsej rozpravky na dvd alebo vhs ako krtko...janko hrasko...atd.
To fakt nie je vhodne take rozpravky.

liluuuska

Katkakm no to funguje ale iba na chvilku pretoze nebyva blyzko, ae ja potrebujem vyriesit problem doma uf....diky