tzv. zaba na jazyku

rudozmarsu

Pytal som sa lekarky na ten candibene sprej a povedala mi, ze ona mi neodporuca pouzivat ten sprej na jazyk. Ale takisto mi povedala, ze to nevyzera na kandidozu, ale ze to mam asi zo zleho travenia... aj tak som z toho mimo.. podla mna to plesen je, co ine by to uz len bolo??

rudozmarsu

henry12: tie co som spominal ja, sa musia skladovat po otvoreni v chladnicke. A ze by nefungovali, tomu neverim, pretoze sa mi extremne zlepsilo travenie a veci s tym suvisiace a aj imunitu mam lepsiu.

Henry12

Rudozmarsu tomu, ze to probiotika nepomahaju sa vobec nedivim, mne niekto tvrdil, ze cele probiotika je iba jeden velky marketingovy tah a ze 90 % preparatov, ktore predavaju v lekarnach ludom su vraj absolutne neucinne a mrtve bakterialne kultury a teda su to veaj iba vyhodene peniaze von oknom. Vyslovene mi odporucila jednu konkretnu znacku probiotik (cena 20 EUR), ktore je nutne po cely cas "skladovat" v chladnicke a tak je tam istota, ze tie bakterie su zive a mozu aj pomoct. Ale ako som uz pisal, uzival som ich asi tri dni a potom som ich musel vysadit - takze zasa iba vyhodene peniaze von oknom.

rudozmarsu

datelinka: Lekarnicka mi ten sprej dnes predala s tym, ze som si pytal nieco na biely povlak na jazyku... Len ma nenapadlo vtedy sa jej pytat na to ze ci je to naozaj urcene na ustnu dutinu.

rudozmarsu

A este jeden detail: ja osobne uz asi 4 mesiace v kusem jem kazdy den 2 kapsule probiotik Swiss Laktobacily 5 - co su jedny z najkvalitnejsich probiotik na trhu. Divim sa teda potom tym "kvasinkam" na jazyku.

rudozmarsu

Ale candibene sprej na ustnu dutinu neexistuje. Takze pokial sa tu vsetci bavime o candibene spreji - tak je to tento jeden - Candibene dermalna roztokova aerodisperzia 1%.
Mozno ze sa to moze pouzit aj na ustnu dutinu, ale v pribalovom letaku sa o tom nepise.

datelinka

fenix, jasne ze je to fialove (violet) :-))) a je to teda KMnO4. ma dobre antisepticke ucinky, prave pre spominane oxidacne ucinky. treba skusit aj koloidnu striebornu vodu, ta urcite moze aj na sliznice a ma tiez dobre baktericidne ucinky.

fenix1

gencianka je fialova voda,ktoru kazdemu z nas davali uz v porodnici, pouziva sa aj pri aftach a podobne,kozny lekar ju predpisuje,ale je aj na volno,a stale sa pouziva