tzv. zaba na jazyku

Henry12

Datelinka praveze ja som probiotika bral pocas uzivania antibiotik, ale som ich asi po dvovh dnoch (tie probiotika) vysadil lebo ma z nich strasne bolela hlava. Je to normalne, ze ma z probiotik boli hlava? Mam to overene, uz som ich skusal viacero typov a vzdy chvilu po podani ma hned dost silno rozboli hlava. Takza si budem pytyt Candibene sprej na ustnu dutinu. A este by som sa chcel opytyt, ten Mycomax pozeram, ze su rozne balenia Mycomax 50, 100, 150 pricom napr. to najsilnejsie balenie Mycomax obsahuje iba 3 tabletky, nie je to nejake extra silne? Ja musim by t opatrny lebo mam rozne alergie, celiakiu aj intoleranciu laktozy tak aby mi to este viac neuskodilo.

datelinka

gencianova violet? to je manganistan draselny zrejme, silne oxidacne cinidlo.
treba si pytat candibene sprej na ustnu dutinu.
henry a urcite ti pomozu aj pobiotika, nabuduce hned ak zacnes uzivat antibiotika.

Henry12

Inac ja mam tiez presne tento isty problem. Po douzivani antibiotik mam teraz dost vyrazny biely povlak na jazyku, ktory si neustale odstranujem skrabkou na jazyk, ale stale sa mi vracia spat. Navyse ma obcas pali/stipe ustna dutina. Zajtra sa chystam zajst do lekarne kupit nejake lieciva na mykozy a asi prave poziadam o tie, ktore tu odporucate teda Mycomax a Candibene sprej. Je to dobra kombinacia? Najma ked tu rudozmarsu pise, ze ten candibene sprej je vraj iba na vonkajsie pouzitie. Ved ta gencianka citam, ze uz sa nsmie pouzivat, ze sa stahuje vraj z pultov.

rudozmarsu

Ja mam uz dlhsie na jazyku, hlavne v zadnej casti jazyka taky biely hrubsi povlak. Niekedy je ho tam menej , niekedy viac, aj som ti cistil takou skrabkou na jazyk, ale vzdy sa to tam spravi. V lekarni mi na to dali sprej candibene. Chcel som ho vyskusat, ale ved tam pisu ze je to na vonkajsie pouzitie a ze nie je vhodny na sliznice.!!! Mozem to teda pouzivat na jazyk?

lleilla

ved preto som sem ten odkaz dala,ze nie som sama,ktora nema jasno,co je zaba,ale ak by sa nika v niektorom prispevku nasla,mozno jej tie rady prispievatelov poradia a mozno aj mne,co na afty,mna uz boli cela horna celust-taka mala potvora bodka a boli ako slak

datelinka

lleilla, ale to je odkaz zas len na forum, to potvrdzuje, ze niekto iny ma v tom tiez chaos :-)
bolo by dobre, ak by sa ozvala nika a blizsie popisala, co tym myslela, ale vychadzam z toho, ze uviedla, ze to mala casto v detstve. candida, alebo mucnatka je velmi casta prave v detstve.
:-) my to nevyriesime, ked to nika necharakterizuje.

lleilla

ja viem,ako vyzera afta,viem ako vyzera candidoza,ale zistujem,ze neviem co z toho je zaba,ako som kukla na ine fora,nemam sama v tom zmatok...