Plesen pod nechtami

Príspevok v téme: Plesen pod nechtami
miamiamia

Neviem, iste sa tu nachadza nejake forum na tuto temu, ale mne sa nic nepodarilo najst. Ide o to, ze mam plesen pod nechtami na nohach a to hlavne na palcoch obidvoch noh a obidvoch malickoch. Mam s tym velke problemy, nechty mi vrastaju do koze a trpim pri strihany nechtou, neviem si ich poriadne ostrihat pretoze su tvrde ako kamen. Darmo si ich pretym poriadne namocim v horucej vode, osprchujem sa, mam dokonca aj tinkturu na tvrde nechty, ani to vsetko mi nepomaha. A to uz nehovorim o zapachu ake plesen sposobuje. Bola som s tym u koznej, ale dala mi lieky po ktorych mi nebolo dobre a masticku, ktora nepomaha. Tak vas prosim o radu. Co s tym, aby som sa toho navzdy zbavila? Dakujem za odpovede

lencika

mne uz ked plesen z nechtov prejde na pokozku medzi prstami vtedy pouzivam canespor krem a naozaj som vyskusala rozne pripravky moja pokozka znasa najlespie tento skuste aj vy pozrite na webe je o nom fakt dobre napisane

RNG

Nika 147, neviem, ake mas koncentracie tych kyselin, tj jedine ako si to mozes vyskusat je nastavit to povedzme na PH8 max 9, postupnym pridavanim kyselin, kde tam budes mat vlozeny lakmusovy papierik.

Nika147

RNG, aký je tam pomer toho sava a tej kyseliny citronovej alebo octovej? A ako dlho trvá tento proces?Ďakujem.

lukas-L

mam jednu otazku...ked sa použiva citricidal na nechty ci si treba nechty pilnikovať alebo stači len potierať. dakujem

RNG

Savo obsahuje silny oxidator, chlornan sodny. Je to podobna latka, ako chlorove vapno, co je dnes zname ako MMS 2. Problem je len, ze obsahuje aj hydroxid sodny=luh, co moze poskodit kozu Ten sa da ale ciastocne neutralizovat trochou kyselinu citronovej alebo octovej, ale nie prilis, lebo sa zacne aj chlornan sodny rozpadat.
www.delux.sk

daniuska

Benko: To savo na plesen sme vyskusali, dcera mala na velkom palci na nechte plesen a vsetko krasne zmizlo.Ja som to savo nastriekala na vatu a na chvilku jej to tam prilozila.Opakovali sme asi 3 krat a ma pokoj uz asi 4 mesiace. Naozaj aj ja odporucam.

L.Borgia

le80 áno môže tiež sa mi to stalo po aplikácii nechtov som spozorovala tmavé škvrny išla som do lekárne ukázala prst lekárnikovi či je to mykoza a on skonštatoval, že áno ako vyšitá ... tak som si kúpila canespor a natierala necht až do vyliečenia ... odvtedy nedávam žiadne umelé nechty :-)

le80

Zdravim,chcem sa spytat ci moze nosenie gelovych nechtov sposobit mykozu na nechtoch na rukach,spravili sa mi pod nechtami zelenkave skvrny....dakujem

cvečková

mne sa robi mykoza ked si dám umele nechty z toho lepidla ale pomohol krem canespor ale už ich radsej nedávam