Blikanie pred očami

Príspevok v téme: Blikanie pred očami
dana

Pred očami sa mi niekedy robí také blikanie. Najprv si uvedomím, že na vec,ktorú sa pozdrám nevidím dobre, potom keď zatvorím oči vidím také blikanie.Vezmem si Magnézium,na 30 minút si ľahnem a prejde to. Neurolog.vyšetrenie, magnetická rezonancia je v poriadku. Neurológ mi povedal, že sú to asi nervy.Neviem,ako mám tomu predchádzať,bojím sa že sa mi to stane na ulici. Môže mi niekto poradiť?

darana

chcem sa aj pripojit ,, mam problemy uz 6 rokov ,, a neviem si dat rady ,, zacalo to ked som mala 21 rokov ,, , z nicoho nic som dostala jemny zavrat ,ked som rano sla do prace ,(este doma) dostala som taky divny pocit do hlavy vzadu na temene ,, uplne ako keby to tam vzadu ani nebolo moje ,len som pozerala co s a somnou deje , ako keby som to ani nebola ja ,, ... mala som pocit ako keby som mala spomalenu koncentraciu ,nevedela som sa riadne sustredit , bola som v strasnom strese co s a somnou robi ,ale hlava ma nebolela ani nic ,odvtedy som zacaal behat po DR ,, bola som na magnetickej rezonancii, CT hlavy,rentgen chrbtite ,odbery krvy a nic mi nezstili , obstreky do krku ,, potom som zacala mavat napatie v hlave na vrchu hlavy ,, ale nikdy ma hlava nebolievala ,, aj ked tak iba tak znesitelne ale malo,, neurologicka ma vypoklonkovala s tym ze som mlade dievca a mam si uzivat zivot a nie mysliet na hluposti , ze som zdrava a a nic mi nie je ,, ja som sa stym teda nejak stotoznila , lenze po case som zacala dostavat tlaky do praveho oka ,, pocit skulenia ,, pocit tahania na pravej strane hlavy ,, a tlak v pravom ,oku ,pochodila som ocne a zasa nic ,, vsetko ok,, potom som zacala mavat poruchy videnia , odrazu sa mi zacne stahovat videnie ,zacnem zle vidiet ,zacne to pravym okom ,prejde to na lave ,na lavom vidim take vseliake tocene povrazy ako s ami to tam vsetko hmyri,, po viac ako pol hodine tp zacne prechadzat ,,, uz s a mi to stalo asi tak 10 krat , prvy krat ked s ami to stalo ,som bezala na ocnu pohotovost ,ale zasa nic ,, ked to prestane ,, tak mam stale pocit takeho zleho videnia , ja to ani neviem vysvetlit poriadne , po doktoroch uz nechodim ,lebo mam pocit ze sa na mna pozeraju ako na debila , a ja si myslim ze je to vsetko krcna chrbtica , bola som aj na masazi ,ale nepomaha mi to ,, co mam robit??

monika21111

chcela by som sa aj zapojit do debaty. mne sa to stalo zhruba pred mesiacom a pol. z nicoho nic som videla na lavom oku taku vlnu ktora sa stale hybala tiez to trvalo cca 30 minut. strasne som sa zlakla tak som utekala na pohotovost, ale dovtedy to preslo. ocne vysetrenie v poriadku. tak ma poslali na neurologiu, ze to moze byt aj s krcnou chrbticou sposobene a vtedy som si uvedomila ze mam jak taky blok v krku a v ramene. tak hned rng chrbtice a mala som 2 stavce vyskocene tak mi ich napravili chodila som na rehabilitacie. no nezda sa mi ze mi to pomohlo. ale poslali ma aj na MR mozgu. tiez vysledky v pohode. tak si to teraz musim len odsledovavat ze kedy sa mi stava. odvtedy sa mi to stalo este raz z blikanim. ale teraz sa mi zda ako by som videla stale ciernu gulicku malu v druhom oku...ta ma tiez znervoznuje. a potom tu tiez niekto pisal o tom stravovani to moze tiez spolu suvisiet, bo sa nestravujem vobec pravidelne mam malu dcerku tak pri nej si niekedy ani neuvedomim ze som hladna a popritom by som zjedla aj kona vola...tak uvidime keby sa nieco zmenilo a zistila by som viac dam info...

Otakar

To čo tu skoro všetci popisujete (hlavne výpadky zorného poľa)-vidíte len časť objektu resp. slova,migrujúce tŕpnutie rôznych častí tela,jazyka a pod.som mal aj ja pri stresoch a nepravidelnom stravovaní - výkyvy cukru v krvi.Všetky vyšetrenia vr CT boli OK a lekári mi nevedeli nič povedať. Až sa mi dostala do rúk prvá brožúrka od Mudr.Bukovského o najčastejších zdravotných problémoch a ich prejavoch. Tam som si našiel, že ide o predmigrenóznu auru ako to niekto z Vás už uviedol.Je to vlastne nedokrvenie mozgu (rôznych centier)z dôvodu stiahnutia ciev.Až po odoznení týchto príznakov nastupuje vlastná migréna,-bolesť hlavy apod.- viac nájdete v uvedenej brožúrke. Ja som si hlavne upravil stravovací režim - raňajky vždy,nikdy hladovka, nikdy len ovocie bez chleba alebo inej škroboviny -zrovnomerňuje to hladiny cukru a inzulínu v krvi. Môžem povedať, že viac ako 10 rokov som tieto aury nemal aj keď 2-3 kg na váhe to robí viac.Ale takú paniku akú človek pri aure zažíva už nikdy nechcem zažiť.

123456782125

Som ocny lekar a vysvetlim Vam, z coho pramenia Vase problemy...

Vase spominane problemy su zapricinene neadekvatnym prekrvenim zrakoveho centra. Najcastejsou pricinou (nie jedinou) nedostatocnej perfuzie zrakoveho centra su poruchy krcnej chrbtice a vysoký krvný tlak.
- Ako odlisite ze sa nejedna o poruchu samotneho oka ale mozgoveho centra?
- Porucha zrakoveho centra sa prejavy poruchou zraku vzdy na oboch očiach.
- Dany stav nemusi byt spojeny s bolestami hlavy.
- Niekedy moze byt vsak spojeny s bolestami hlavy, točenim hlavy, zhorsenim sluchu, hucanim v usiach, trpnutim koncatin...
- Zalezi len od toho, ktore mozgove centra trpia nedokrvenim.
- U mladych ludi by som v prvom rade doporucil cviky na krcnu chrbticu, zlepsenie pohyboveho rezimu...
- Nutne je neurologicke vysetrenie.
- Dlhodoba neriesena migrena moze zanechat organicke zmeny CNS

12345678910

Som ocny lekar a vysvetlim Vam, z coho pramenia Vase problemy...

Vase spominane problemy su zapricinene neadekvatnym prekrvenim zrakoveho centra. Najcastejsou pricinou (nie jedinou) nedostatocnej perfuzie zrakoveho centra su poruchy krcnej chrbtice a vysoký krvný tlak.
- Ako odlisite ze sa nejedna o poruchu samotneho oka ale mozgoveho centra?
- Porucha zrakoveho centra sa prejavy poruchou zraku vzdy na oboch očiach.
- Dany stav nemusi byt spojeny s bolestami hlavy.
- Niekedy moze byt vsak spojeny s bolestami hlavy, točenim hlavy, zhorsenim sluchu, hucanim v usiach, trpnutim koncatin...
- Zalezi len od toho, ktore mozgove centra trpia nedokrvenim.
- U mladych ludi by som v prvom rade doporucil cviky na krcnu chrbticu, zlepsenie pohyboveho rezimu...
- Nutne je neurologicke vysetrenie.
- Dlhodoba neriesena migrena moze zanechat organicke zmeny CNS