Vhodná HAK pri zníženej funkcii štítnej žľazy

aluska

katkakm ja neviem..ja neberem hak od 15 pretoze by mi mama dala akurat po papuli...po prve ze co mam vtedy sexovat a po druhe ze som este vo vyvine..co sa tyka tych pecenovych testov, je to velmi indvidualne..niekto s tym nema ani po 10 rokoch problem a niekto uz po pol roku

jasne ani to neni fer...
podla mna je fer len kondom...to vacsinou vadi obom rovnako..aspon v mojom vztahu

katkakm

to aluska:Je to iba jedna z možností.Apropo aby sa žena kŕmila od 15 HAk a ešte inými ktoré potrebuje a muž si iba užíval....To asi tiež nie je celkom fér.Časom to dokážu aj pečeňové testy asi...

aluska

emira podla mna je to trochu divne..ty nechces tabletky ani nic a od neho chces aby isiel na vazektomiu...to tiez neni velmi fer

emira

My deti este nemame, ale manzel sa na vazektomiu chysta, ked budeme mat pozadovany pocet clenov rodiny:) Kazdy si musi zvolit antikoncepciu, aka mu vyhovuje, ako mlada baba by som do prerusovaku nesla, ale ja velmi dobre viem, kedy mam ovulaciu a manzel ejakuluje dost sekund po tom, ked "vyjde" von, tak to by musel byt zazrak, keby sa nieco prihodilo. Vazektomiu urcite schvalujem, v piatok na nu pojde a v pondelok uz moze ist do roboty... Je to rutinna lahka zalezitost, ktoru sikovny urolog spravi lavou zadnou a mate po probleme. Teraz sa pouziva aj neskalpelova metoda a robi sa to ambulantne. Moj manzel by ma nikdy nenechal hltat tabletky, aby som si uskodila. O vazektomii sme sa bavili uz na zaciatku vztahu.

katkakm

Ja som tiež vydatá ,mám 2 deti,to mi bohate stačí,takže nechcem nič riskovať.Určite to budem musieť nejako riešiť....prípadne prehovoriť manžela na vazektómiu:-D

emira

katkam YAZ obsahuje 20 mikrogramov estrogenu, co je urcite menej a lepsie ako ine hak, ktore obsahuju 30 mikro estrogenu, ale aj tak. Okrem toho yaz obsahuje aj druhy hormon, ktory zvysuje hladinu draslika (je to napisane na pribalovom letaku), tym padom sa neodporuca popri uzivani YAZ brat tablety proti bolesti ako Ibuprofen a podobne. Nuz ale podstatne je, ze estrogen je tam a ja by som nebola ochotna podstupovat riziko. Nebudem ta presviedcat, aby si nebrala estrogenove pilule, ked mas problemy zo stitnou, je to tvoje zdravie. Ja ked som brala hak, tak som brala Minesse, ktora ma najmenej estrogenov spomedzi hak na trhu - 15 mikrogramov. Som vydata a v manzelstve hltat nasledujucich 30 rokov pilulky ako pubertacka sa mi nechce, rovnako ako manzel nechce gumu. 7 rokov sme na prerusovanej sulozi spojenej s neplodnymi dnami a zatial to funguje a obaja sme spokojni.

aluska

katkakm to je jedno co ti povedia tu...dolezite je co ti povie tvoj lekar alebo endokrinolog...a mozes si ajtak vybrat, ale tvoj gynekolog moze mat iny nazor a proste ti ju nepredpise ..

katkakm

V gynekologickej poradni antikoncepcia.com mi poradili YAZ.Čo myslíte?
TO EMIRA:Akú antikoncepciu teda používaš???

emira

Pri hypotyreoze nie je vhodne uzivanie hormonalnej antikoncepcie s estrogenom. Takisto beriem 50tku Euthyrox a hak nie - to mi povedal vyborny endokrinolog a tiez som sa docitala na nete (plus sa to pise v pribalovom letaku)

aluska

ved chod k doktorovi a on ti povie..najvacsia chyba zien je ked si vyberaju same antikoncepciuam nenechaju to na odbornika