Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Menzes - koniec rastu?

Patuss

Podľa mňa to neplatí...Moja sesternica dostala menzes v 10-tich a výškou sa rovnala ku svojím spolužiačkam. Dnes ma 19-násť a má skoro 180 cm. Prerástla svoju rodinu, dokonca aj otca.

thgttt

nevyrastie uz vela natolko logicky nastupom menstruacie sa zvysoje hladina zenskeho pohl hormonu estrogenu ktory sposobuje zatvaranie rastovych strbin preto su zeny nizsie nez muzi

juliass smajlo

Samozrejme ze este moze narast . rastove strbiny u dievcat sa zatvaraju okolo 18, takze sancu stale este ma.To ze po menzese sa nerastie su len famy - je to u kazdeho ine. vacsinou dievcata po menstruacii narastu od pasa hore , ale ako hovorim u kazdeho je to ine. napr. ja som narastla hlavne po menzese asi 10 centimetrov.

ronni

Ahojky...mam 13 a prvy menzes som dostala len niekedy teraz :)...a uz sa mi zda ze nerastiem. :((...mam 165cm a chcela by som este vyrast pretoze by som chcela byt modelka a tam minimalne potrebujem 170cm...bojim sa ze uz nevyrastiem a aj moj oco mi furt hovori ze som malicka a ze by som mala vieac jest...ale ked zacnem tak sa skor zvecsujem do sirky jak do vysky...pls...dajte mi nejaku radu ako vyrast :)

majduskaaaa

ja mam menzes od 14tich a teraz mám 19 a ešte stále rastiem takže ako vidíte fakt to je u každého inak a nemyslím si že by vaša dcéra zostala pri výške 12 ročného dievčaťa. To by sme boli všetky liliputánky, nie? Veď ako čítate veľa dievčat to dostalo v 12tich. Samozrejme že záleží aj od výšky rodičov ale nebojte sa, určite podrastie. A ak nie, dá sa ísť na špeciálne vyšetrenie a vďaka hormónu ešte môže trocha podrásť (moja sesternica na to chodila, ale ona má aj veľmi nízkych rodičov takže tak)

olex

Je to velmi individualne ja som v 11 mala vysku 191 cm a dostala som menzes a som uz nenarastla(myslim ze aj tak mne stacilo tych cm:) a dcera ma teraz 12, ma vysku 176 a tiez uz dostala prvy menzes(doktorka povedala ze maximalne este porastie do 180cm lebo podla snimku ruky na Kramaroch jej povedali ze uz ma pokrocilu pubertu a rast uz prudko nebude. Tak to uvidime.

maťa :o)

no a čo, keby aj nepodrástla? veď na tom nezáleží.. to tu riešite také kraviny. Môžeš byť rada, že je zdravá. A neriešiť sprostosti s výškou.. och joooj

vevericka

vyska zavisi od rodicov..da sa ciastocne predpovedat a menzesom sa nekonci rast, dievcata rastu cca do 18 az 20 rokov..potom sa rastove strbiny uzatvaraju resp. su zatvorene

huhu

U bežnej populácie je úplne jedno či po menštruácii vyrastie dievča ešte 3 alebo 10 cm. Presná predikcia výšky je dôležitá pri športe ako napr. tenis, volejbal alebo basketbal. Dievča trénuje od 5 rokov a v 11 dostane menzes pri výške nejakých 160 cm a je "vymaľované". Pre basketbal a volejbal prakticky nepoužiteľná. Tu sú potrebné výšky začínajúce od 185 cm. Investovaný čas a nie malé financie, v mnohých prípadoch nenaplnená ambícia rodiča ... Takže ak nešportujete kašlite na to či budete mať 150 alebo 170 cm ... aj tak je to málo

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Menzes - koniec rastu? - Fórum - ZDRAVIE.sk