Menzes - koniec rastu?

monica gazpio

Blbosť, ja som dostala menzés, v 10-tich a mala som zhruba 155 cm a teraz mám 172 cm. Čiže toto by som rozhodne netvrdila.

iiiiika

podla mna to zavisi od hormonov...kazdopadne ja som to dostala pred rokom a odvtedy som velmi nenarsatla...dost sa bojim ze budem mala pretoze moja vyska je pomerne dost mala...moje spoluziacky ma rychlo dobiehaju dokonca aj ta najmensia z triedy ma uz dobehla...neustale mi meska a to si podla mna mozeme vsugerovat aj my zeny, a to tym ze sa necitim este na menzes ani na postupne dospievajuce dievca...myslite ze ked menzes meska tak sa rastie viac do vysky? PROSIM ODPOVED .

sajfina

hmm,ja som dostala menzes v 11. a mala som 156cm a dorástla som len do 159cm a mam 21 takmer 22 rokov,cize rast 100%davno zastaveny,takze u mna to asi pravda bude... a mama39 na mna a brata ten vzorec sedi takmer dokonale,podla neho by som mala mat 160 cm,takze 159cm je +-

cozeee

dcera ked mala 12 rokov,dostala menzes a merala 150 a dnes ma 18 a ma vysku 176. takze to urcite nieje pravda o tom raste.

ShaulaThalit

ja som to dostala v 11-tich a podrastla som dodnes mozno tak do vysky nejakych 10 cm. ale uz vtedy som bola dost vysoka.

datelinka

mama, kde si to nasla na internete? kto je autorom? treba zistit aj doveryhodnost zdroja. ja som presvedcena, ze to nie je pravda, aspon nie uplna pravda. dnes sa znizuje vekova hranica nastupu menstruacie a zvysuje sa priemerna vyska. velku ulohu pri raste a konecnej vyske ma genetika, ale tiez zlozenie a kvalita stravy.
pocetne studie ukazuju, ze rat mladeho organizmu nekonci ani v 18. roku, len sa znacne spomaluje. u dievcat sa obdobie rastu zastavuje az cca v 20. roku, u chlapcov este o nieco neskor. samozrejme, tie posledne roky su prirastky minimalne, ale v konecnom cisle badatelne.

[zruseny8]

podla mna to nie je pravda, ved sa pozri na to z tejto strany. ked dostanu devatrocne dievcata menzes a maju nejakych 130cm, myslis si ze dalej uz neporastu? je to individualne ale na takych 80% je to blbost..

zuzic

ja aj moje spoluziacky a kamaratky, vsetky sme dostali menzes priblizne v dvanastich rokoch. teraz mame 15, ja som odvtedy dost vyrastla moje spoluziacky este viac. neviem ako je to naozaj viem len ze normlane sme odvtedy narastli dalej. a cez toto leto vecsina spoluziaciek naratstla naozaj velmi. ja viem len tolko zo skusenosti. alebo si na dcere nieco spozorovala?

mama39

nieco som si nasla na nete ....

* Je pravda, že keď dievčatá dostanú menštruáciu, rastú pomalšie, príp. sa rast zastaví?

* Je to pravda. Štatisticky je dokázané, že približne do 2 rokov po začiatku menštruácie dievčatá prestanú úplne rásť. Existuje možnosť vypočítať si, ako by malo byť dieťa vysoké v 18. rokoch. Pre chlapcov platí vzor: (výška otca+výška matky+13):2. Pre dievčatá: (výška otca+výška matky-13):2. To je konečná výška chlapca a dievčaťa.