TESTY na HPV

emira

aluska, ja nezijem na Slovensku, neviem, aky je Spanka "nazivo" (ano, je to ten z tej webstranky), ale podla jeho rad a odpovedi na otazky, ktore som sa ho pytala aj ja, sa zda, ze je dobry. Niekolkokrat som sa s nim radila a chcela od neho nazor na iste veci a jeho nazory a liecba boli zhodne s mojou gynekologickou, ktora je velmi dobra odbornicka. Zda sa, ze ma spravne postupy, keby som byvala v Blave, chodila by som k nemu.
vereni, prave to je zle, ze vacsina gyndosov caka s hpv testami az ked zistia nalez v pap teste. Ja som mala vzdy pap jednicku a pritom mam hpv virus. Takze ma sleduju dvakrat rocne, aj ked mi ten virus zatial nic nerobi, ale keby nieco, tak by sa hned zasiahlo, kedze sa o nom vie.

vereni

hpv virus sa nenachadza len na krcku, ale hockde v tele a na slizniciach aj vnutornych organov kde moze sposobit rakovinu bez toho aby ste o tom vobec vedeli. najlepsie je zistit pritomnost priamo z krvi.
inak, gyndosi to standardne nevysetruju, iba ak je zla cytologia...

emira

Zalezi od toho, kde byvas, ale mohla by si zmenit gynekologa. Keby som byvala v Blave, sla by som napr. ku doktorovi Spankovi. On ma sukromnu ambulanciu. Dobrych gynekologov je ako safranu, ale ti sukromni by hadam nemali odbijat pacientky. Tvoj stav by urcite bolo potrebne sledovat, aspon raz za pol roka, ked to je horsie, tak aj kazde tri mesiace.

emira

Ja som mala vzdy pap I, len som zmenila gynekologicku a ta mi urobila aj hpv testy a tam sa zistilo, ze napriek vybornemu pap steru mam hpv. Potom som isla na kolposkopiu (mikroskopicke prezretie krcka maternice), nasla mi v jednej casti zmenene bunky, zobrala ich na histologiu a zistila sa mi mierna dysplazia, co je ok, len to treba sledovat. Tak teraz tam chodim kazdeho pol roka, aj na cyto aj na hpv testy. Po dvoch rokoch, ked som bola naposledy, tak sa zistilo, ze hpv mi zmizlo, ale pap mam trochu zhorseny, tak nadalej musim chodit raz za pol roka. Inak hpv sa neodporuca robit zenam pod 30 rokov, lebo dovtedy sa zvykne stratit sam - sama som toho dokazom. A hpv ma 80 percent populacie, takze ma to takmer kazdy, netreba panikarit.

OXANKA12

ahoj emira ty pises, ze ti robi hpv kazdeho pol roka? mne povedal ze na co keď cytologia je PAP2 a to sposobuju tie virusy tak netreba robit ten test, ale ja chcem vediet ci sa nedaju niekde urobit za poplatok...vies myslim nejaku sukromnu kliniku.alebo v nejakom labaku..)))

emira

emira, ked mne zistili pritomnost hpv, zacali mi robit cyto aj hpv testy kazdeho pol roka... Asi nemas najlepsieho gynekologa. Neviem, naco ti robil tie testy, ked s tym nic dalej nerobi.

OXANKA12

aluska, robil mi ho pred 10-timi mesiacmi, ale ja by som chcela vediet ci ho este mam, alebo mo uz zmizol, tak sa bojim...

darika

oxanka
su ale aj taki,ktori su aj dobri,ale aj ked pacient poziada,nemaju kopec reci.Vies,pokial to tebe neuskodi,ja nevidim dovod,preco by to neurobil.Ty si len stoj za svojim.Alebo mu povedz,ze by ti bolo luto,keby si kvoli tomu musela menit doktora.

aluska

oxanka na tvojom mieste vymenim doktora..asi neni az taky dobry ked nechce nieco take urobit ani na ziadost pacientky