mykóza

Príspevok v téme: mykóza
darling13

ako sa mám toho zbaviť?... už to trvá asi rok a pol a stále sa mi to vracia.PLESEŇ. gynekologička mi stále dáva nejaké čipky do pošvy, brala som aj candibene, entizol. aj partner bral entizol. Ja už vážne neviem, viete mi poradiť?už mi je trápne stále chodiť s tým ku gynekologičke.

eternity

ahoj, ja som mala tiez problemy so zapalmi a raz mi moja gynda dala cipky betadine. su to jodove cipky so sirokospektralnym ucinkom proti roznym bakteriam, hubam atd. no a mala som doma aj tinkturu betadine. a vsimla som si, ze maju oba vyrobky takmer identicke zlozenie a kdesi som vyguglila, ze jod je dobry proti bakteriam a ze si nan nevedia vytvorit rezistenciu. tak ked som tie cipky dobrala a po nejakom tyzdni sa mi zapal vratil, tak som sa ,,tam dole,, napatlala jodovou tinkturou betadine, pretoze tiez som nemala chut opat bezat ku gynde... dala som si to na noc, aj do posvy som si nakvapkala :) aj rodidla treba natriet. mozem povedat, ze to dost dobre zabera. niekedy som musela toto opakovat par dni po sebe, niekedy staci len jeden den. ale viac-menej problem s tym uz nemam. ked pocitim svrbenie, hned siaham po betadine.
ale treba podotknut, ze co sa tyka toho jednia, ako ti tu pisala aluska, v podstate nejem nic, v com sa nachadza biely cukor, ked uz sladke, tak skor melasa, javorovy sirup, susene alebo normalne ovocie... a hooodne zeleniny, strukoviny, resp. som vegetarianka, tak mozno aj preto nemam az taky problem s tym, aby ten betadine zabral, neviem...

aluska

teddynka nie za vsetko moze lekar..asi mas taku imunitu ze sa ti to proste vracia...skus probiotika a protikvasinkovu dietu

teddynka

Ahojte. Mám veľký problém s mykózou. liečila som sa na to aj s partnerom, dodržujem hygienu tak ako každá normálna žena a brala som už asi troje lieky ktoré mi síce na chvíľku pomohly ale márne. o pár dní som to mala znova. neviem čo už mám robiť. k lekárovi nechcem už ísť lebo mu asi vynadám ked ma z toho môjho problému už skoro 8 mesiacov nevie dostať...poradťe mi prosím