mam leniveho priatela

Príspevok v téme: mam leniveho priatela
manchester303

mam strasne leniveho priatela lubime sa vsetko ale pomoct s domacnostou nic. NEchcem ho opustit ani on mna ale nechcem ani vsetko sama robit. Ked budeme mat dieta a este aj rodinny dom co ja sa budem o vsetko starat a on lezet a kukat na mnna? ked mu poviem aby nieco pomohol tak povie ze ved to nemusim robit ze ma nikto nenuti. ale sme pravy opak ja milujem cistotu a poriadok a on jemu je vsetko jedno

lost

Nemusi byt vsetko perfektne ciste. ;)

Vezmi si to takto:
Spocitaj si kolko upratujes kazdy den..
Ak to je do jednej hodiny, tak je to relativne OK, ale ak viac, tak je to uz podla mna prehnane. "Aj tak raz bude bordel znova"
Ja si hovorim, ze je treba menej spinit :D
(Nechcem tym nic naznacit, len to ze treba problem useknut u zroja)

PS: Nestahoval by som sa do priliz velkeho domu, lebo to bude treba aj upratovat. Take site na mieru by bolo OK.

Mam rovnaky problem s mamou, este zijem s rodicmi a vadi mi kazdodenne vysavanie, ked sme este nemali umyvacku riadu, tak som denne s tym zabil 15 minut zivota, parkety,prach a umyvanie kupelky kazde 3-4 dni.. Nechapem odkial sa ta spina berie, spravim poriadok v den1 poobede a v den2 rano je bordel, spina, omrvinky. Za 18 hodin, ako to dokazu ?!

Osobne by som to robil tak, ze by som mal "zelezne" prisne pravidla pri dodrziavani poriadku. Nemal priliz vela "prachochytacov". A zautomatizoval vsetko co sa len da. (umyvacka riadu napriklad, ale pacil by sa mi automaticky vysavac).

Ale upratovat bude treba tak ci tak, dalsie riesenie je zamestnat upratovacku :)

uhlie

moon nika,

ty mas o emencipacii veru dost divne predstavy. To, ze muz robi domace prace, ktore si zena zmysli a ked si ich zmysli, nie je emancipacia, ale buzeracia. To je ako keby si chcela zrovnopravnovat macku a mys.

moon nikka

žiaľ, veľa mužov chápe emancipáciu tak, že ženy sú zamestnané, idú za kariérou a preberajú na seba tú zodpovednosť, ktorá bola kedysi výsadou mužov ... škoda, že do emancipácie nezahŕňajú aj takú samozrejmosť, že muži sa podieľajú na prácach v domácnosti. túto vec si musíte vydiskutovať čo najskôr. ak sa k nej postaví negatívne, potom zváž jeho názor a porozmýšľaj nad tým, do akej miery si schopná a ochotná prispôsobiť sa ty, pretože ak sa budeš topiť v ružovej nádeji, že ho časom zmeníš, zažiješ len trpké sklamanie. v každom prípade ho nenúť výčitkami a hnevom. skús to "ženským vtipom". ak ho dosť dobre poznáš, určite na niečo prídeš. a ak ani to nepomôže, tak mi je ľúto ...

Denz

manschester- ver,ze taky vztah nebude mat dlhu zivotnost......
Stretol som sa s tym......
Ti to casom tak zacne zneprijemnovet zivot,ze okrem toho nebudes na nic ine mysliet...

jajka001_

ked si to spravis lepsie co sa cudujes :)) vyhrad mu nejake domace prace ktore zvladne. napr vyhadzovanie smeti, na tom nic nepokazi. a aj ked nerobi vsetko tak skvele ako ty, nechaj ho nech sa uci, ved aj ty si sa. deti ti tiez nebudu pomahat hned perfektne. radsej nech to spravi napoly ako vobec. inak sa pri detoch ustves. ked sa ta najblizsie opyta, s cim ti ma pomoct tak nepovedz, ze s nicim - alebo sa nestazuj.
swistica, pochybujem ze by to vydrzala dlhsie ako dva dni :))) a jemu by to ani o mesiac nevadilo.

swistica

tak sa s nim rozid a hotovo, fnukas na diskusnom fore a riesit to neskus, hovoril ze ti chcel pomoct a povedala si mu ze nevies ako, ze si to najlepsie spravis sama. Tak co vlastne chces? ked si myslis ze si nenahraditelna tak pracuj a nefnukaj :-)

manchester303

no len to ja neviem ja musim mat poriadok...a to asi este nie je vsetko mame sa stahovat do dediny do stareho rodinneho domu po jeho babke co zdedil kde je jeho cela rodina a to ja nechcem vobec sa mi do toho nechce niekam ist, chcem mat vlastny dom, on bud stale vonku s kamaratmi a ja viem ze ostane domacnost na mne