tehotensky test

Príspevok v téme: tehotensky test
santhia

dobry den,

v piatok v noci, sme mali s priatelom mensiu nedhodu....v july som rpestala brat HAK, kvoli zdravotnym problemom, od vtedy spolu spavame s kondomom, avsa v piatok sme boli na oslavach, a mali sme obajva vypite, a nedavali sme si pozor, ani ejdneho nas nenapadlo pouzit kondom. rozmyslala som ze si kupim escapelle, pre istotu, ale teraz mi napadlo, ze existuju aj tehotenske testy, ktore by vam mali ukazat ci ste tehotna hned po styku....aspon mne tak lekarnicka v lekarni naposledy hovorila, ked som bola vyberat test....mate s tymto testom skusenost? je spolahlivy alebo nie? kupit si escapelle, alebo radsej skusit test cakat na menzes??

sim

niekto
statistiky su bezpredmetne

ak sa zoberie do uvahy, ze na tomto fore tuto otazku(nemyslim len tuto kokretnu otazku, ale vacsinu podobnych, ku ktorym stale uvadzas tuto odpoved) kladu -nastky, ktore zrejme nemozu byt sucastou podobneho vyskumu, lebo tazko vzdy idu naplno bez ochrany, tak by ani nemohli byt zaradene medzi testovanymi. a v ich veku je aj najvacsia sanca otehotniet. preto je uvadzanie statistiky zavadzajuce.

niekto

aby som to este upresnil to ze ma niekto nechraneny styk pocas plodnych dni este neznamena ze je automaticky tehotny aj ked je to pravdepodobne

niekto

nemmyslim si ze to je bezpredmetne
chcel som tym povedat ze otehotniet nieje take jednoduche a tych 85% je za ROK
povecme ze testovana skupina to robila 2 krat do tyzdna to je 104 stykou na par ked bolo
100 parov ->10400 stykou na to aby 85 bab otehotnelo /a 15tim to nestacilo
jasne su to len cisla a otehotniet sa da kedykolvek
chcel som len povedat ze to nieje take jednoduche ..

a ten hlavny point bolo ci mala plodne dni
(kalendarna metoda plodnich dni ma 5-25%)

a ide o to ze nenapisala ake zdravotne problemi mala ja neviem ked mala napriklad trombofiliu by som tabletku po nedaval urcie nie bez lakarskeho dohladu ...

levicaaaaa

kkkkk: musím ťa sklamať, ale v tom je svet naozaj čiernobiely... šanca otehotnieť sa dá štatisticky síce vypočítať, ale táto informácia je pohlavne žijúcim párom skutočne akurát tak na dve veci.
ja chápem to, čo píše niekto, ale je to jednoducho nepoužiteľná informácia. žena môže teoreticky otehotnieť kedykoľvek, preto aj vymysleli antikoncepciu. ak by sa to dalo riešiť štatistikou, už dávno by všetky firmy zarábajúce na prostriedkoch ochrany skrachovali...

sim

kkkkk:
v tomto pripade to je iba ciernobiele, bud je, alebo nie je tehotna.
suhlasim s levicaaa, uvadzat tu statisticky, ze je sanca na otehotnenie 85:15 je uplne bezpredmetne. teraz si ako pytajuca sa povie, super, budem patrit k 15 %, co neotehotneju, nebude pouzivat antiku, ale na zaklade coho? porovna si v okoli statisticky x parov, ktore maju rovnaky problem a vypocita vysledok???
preto je uvadzanie statistiky ako odpoved nezmysel.
su vzdy iba dve moznosti, bud tehotna moze byt, alebo nemusi.

niekto

znamena to ze otehotniet nieje take jednoduche ze tych 15 percent sa o to musi snazit cely rok aj ked su uplne zdravi

tak isto tych 85% nemusi otehotniet pri prvom / po jednom styku