Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nechce sa mi učiť

Príspevok v téme: Nechce sa mi učiť
user123456

Ahoj , takže mám jeden problém . V poslednom období , ako som nastúpil na strednú školu sa vôbec neučím , a keď sa už rozhodnem učiť , vôbec sa mi nechce a zvyčajne to po chvíli zabalím . Vždy som patril skôr k tým poctivcom , čo sa učia , aj keď som nemal jednotky od vrchu nadol , ale čo sa dalo naučiť som sa vedel , a mojou výhodou je to , že som sa toho vedeľ veľa naučiť za pomerne krátku dobu - mám slušnú gebuľu na to . No ako hovorím , nastúpil som na strednú - je to gympel , ale tá úroveň tam zas tak veľká nie je , ani sa tak veľa neučíme , a už to neni ako na základke , keď dostaneš zlú známku , vie to celá trieda , a ešte mesiac sa o tom hovorí . Niak sa mi zdá , ako by ma to tiahlo dole , ale neni to len tým , určite je to aj mojou povahou a lenivosťou . Čo mám robiť, aby som sa znova prinútil učiť ? Stále viac mám myšlienky neísť na vysokú školu po skončení gympla , možno časom , ale hneď ako skončím určite nie . Poraďte , som mladý chalan , snaď sa to dá ešte do poriadku .

ta3

User, neurob podobnu chybu ako moj syn, lebo budes velmi banovat, ako banuje teraz on, mam dvojcata, obidvaja skoncili gymnazium, na zakladnej boli vyborni ziaci, no na gymnaziu studium flakali ako sa len dalo, darmo som zdoraznovala, ake dolezite je mat nejaku kvalifikaciu, ako keby som hrach na stenu hadzala, no nakoniec dcera sa chvalabohu spamatala a na vysoku isla, dnes pomaly bude koncit doktorat filozofie, ktory si musela robit dokonca v anglictine a syn bez kvalifikacie teraz musi robit iba tazku manualnu pracu, ich zarobky pravdaze budu neporovnatelne, syn teraz velmi banuje, ze sa neucil, ked bol na to cas, takze User, zatni zuby a pojde to, nepokaz si buducnost, hlupi sa ucia na vlastnych chybach, rozumni sa poucia z cudzich

lost

lamkaaa

ale znamky nemaju s peniazmi absolutne nic spolocne :)
teda len to ze peniaze kupia znamky, aj tie postove, ale inac absolutne nic neznamenaju, ani jedno a dokonca ani druhe.. i ked to druhe aspon lepsie chuti, sice aj znamky, na chvastanie sa :D .. ale charakter nekazia, len ho odhalia.. teda ten realny charakter.

bingham

Ani nehovor.....na strednej sa to vacsinou....dodrbkaaa :DDDD......ked ti mozem poradit....tak si normalne sadni za stol vytiahni knihy(zosity) a chod do toho............aspon ten druhyy polrok...(ja osobne som ten prvyy...zil niekde inde ako v skole) :DDDDDD

user123456

Mam starsiu sestru , ale ja som u Nas akoby ten lepsi na ucenie a pocstivejsi , sestra prechadza len tak , na mne mama akoby "stavia" !!!

zuzinka 20

odvtedy co mam doma aj svoj book, tak sa mi uz vobec nece cit..takze najlepsie je ked svoj book ani vobec nezapnem a vtedy sa trochu ucim...
vybrla som si skolu kde sa mosuim na skoro vsetky skusky biflit, takze viete ako sa mi to chce..no co uz...

[zruseny8]

alzbee
som rada, ze som ta potesila :) vies co? mna uz ani zufalost z mojej lenivosti nemoze chytit, pretoze sa mi to nechce :)) a tiez mi je jedno ake znamky z toho mam, u nas prospechove stipko je tazke dostat, stacia mi take ecka no ked hho mam tak ma kus mrzi ze nemohlo byt lepsie..samozrejme ze znamky nehraju rolu, ja by som to povedala takto: skusky su viac menej o stasti: ked si vytiahnes nieco fajne, mozes dostat acko a keby si si v ten isty den vytiahla nieco o com tusim len tak okrajovo, tak moze byt aj Fx..pritom vsetko ostatne mozes vediet...takze o com to je

user123456
neboj tvoja mamina casom pochopi ze znamky nie su vsetko, ze prakticky nic neznamenaju. si najstarsi zo surodencov? pretoze ja som si vsetko vytrpela, ci to co sa tyka znamok, skoly ale aj vseobecne. a moja sestra? juuujuuuj tej je sveta zit, uz sa pomaly ani o znamky nezaujimaju, hlavne ze su celkom ok, ze neprepada a ze nepocuju staznosti. pritom sa neuci zle..

user123456

No , ja by som napríklad sa vedel v pohode tak učiť , že by som prechádzal napríklad s 3kami ,ale mojej mamke to nestačí , proste donesem 3 napríklad z Biológie , a ono že čooo ? Však čo si na tom nevedel ? Toto sa dá naučiť ,len si lenivý a tak . A mňa veľa predmetov nebaví , keby sa dalo dať preč také predmety ako Biológia , fyzika , u ktorých je jasné , že sa im určite venovať nebudem , tak by imho bolo super .

alzbee

smajlik: ani nevies, ako si ma tvojim prispevkom potesila, pretoze mna uz chyta zufalost z mojej lenivosti a nechcenia sa ucit :D :D a az sa to sem hanbim napisat, ale fakt mi uplne staci porobit vsetky skusky aspon na Ecka a budem najstastnejsi clovek :D ale asi mam fakt zato taky pristup, lebo po tej strednej som zistila, ze znamky naozaj nehraju ziadnu rolu..akurat na vyske moze mat za dobre znamky clovek vcelku slusne prospechove stipko, no ani to nie je pre mna motivacia k uceniu :D

[zruseny8]

bezplatna vyska? pokial viem stat ti plati 5 rokov studia na vysokej (na medine je to 6rokov). cize z tohto uhla pohladu je to bezplatne, ak neratas kadejake vydavky spojene s ucebnicami, cestovnym, jedlom, ubytovanim atd.. skolne za vysku sa plati jedine na sukromnych vysokych skolach, kde mas istotu ze skoncis kedze si to vsetko cvakas ty. a na vacsinu vysokych sa robia prijimacky, takze je ti to uplne jedno ci si mal na strednej stvorky alebo jednotky. pretoze znamka neodzrkadluje tvoje vedomosti, alebo tvoju sikovnost. jasne ze su aj take skoly, kde sa berie do uvahy priemer, ale to su skor take ze ako lahko sa na ne dostanes, tak lahko ich skoncis a tak tazsie sa zamestnas. nejdem radsej menovat konkretne univerzity :)
a k tomu uceniu: mne sa tak isto nechce ucit, som tak leniva ze kvoli mojej lenivossti musim opakovat rocnik kvoli jednej skuske. a mozem si za to sama!! najvacsia chyba. ako mozno by si si myslel ze som sa poucila na svojej chybe a budem robit vsetko aby sa situacia nezopakovala, ale opak je pravdou. opat sa blizi skuskove, opat sa treba ucit a ja robim vselico mozne len aby som sa nemusela. este som knihy ani neotvorila. to sa neda poradit, ako bojovat so svojou lenivostou. proste kazdy ju ma v sebe a je uz len na tebe ci sa zapries, ci chces nieco v zivote dokazat alebo chces byt len nejaky poskok co pracuje s lopatou a stika si prichody a odchody vo farbike..:) cize je to na zamyslenie. ja som sa na strednej tak isto moc neucila vybrala som si strasne narocnu vysku - farmaciu a teraz uz len bojovat..uvidime ako sa mi to podari a ci sa moje sny naplnia..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nechce sa mi učiť - Fórum - ZDRAVIE.sk