Nechce sa mi učiť

Príspevok v téme: Nechce sa mi učiť
user123456

Ahoj , takže mám jeden problém . V poslednom období , ako som nastúpil na strednú školu sa vôbec neučím , a keď sa už rozhodnem učiť , vôbec sa mi nechce a zvyčajne to po chvíli zabalím . Vždy som patril skôr k tým poctivcom , čo sa učia , aj keď som nemal jednotky od vrchu nadol , ale čo sa dalo naučiť som sa vedel , a mojou výhodou je to , že som sa toho vedeľ veľa naučiť za pomerne krátku dobu - mám slušnú gebuľu na to . No ako hovorím , nastúpil som na strednú - je to gympel , ale tá úroveň tam zas tak veľká nie je , ani sa tak veľa neučíme , a už to neni ako na základke , keď dostaneš zlú známku , vie to celá trieda , a ešte mesiac sa o tom hovorí . Niak sa mi zdá , ako by ma to tiahlo dole , ale neni to len tým , určite je to aj mojou povahou a lenivosťou . Čo mám robiť, aby som sa znova prinútil učiť ? Stále viac mám myšlienky neísť na vysokú školu po skončení gympla , možno časom , ale hneď ako skončím určite nie . Poraďte , som mladý chalan , snaď sa to dá ešte do poriadku .

alzbee

Pokial si dobre pamatam, tak na vyske beru ohlad na znamky z konca 3.rocnika, z polroka 4.rocnika a z maturitneho vysvedcenia..a je plno skol, kde vezmu studentov aj bez prijamciek, no a potom v prvom rocniku cez skuskove sa ukaze, ci sa tam ti ludia udrzia alebo poletia. A taktiez su skoly, kde aj ked mas dobre znamky, tak musis robit prijmacky. Mna prijali na dve bez prijmaciek, ale nakoniec som sla na tu tretiu, kde som musela prijmacky robit. A vsetko su to bezplatne skoly, tak neviem presne, co tym tvoja mamina mysli...

user123456

No ono ma tlačí mama najmňa kvôli tomu , že sa nedostanem na bezplatnú výšku , keď budem mať zlý priemer - lebo ten sa teraz niak veľmi berie do úvahy , ale len na niaku súkromnú , a tie sú platené . Ja sa teraz už asi týždeň snažím vschopiť na 5 strán z literatúry , učil som sa zatiaľ 2 strany , a už ani z toho si nič nepametám , lebo som popritom myslel na úplne iné veci . Ja nemám ani motiváciu , ani nič čo by ma nauzaj nútilo , a ja proste neviem stráviť hodiny pri knihách .

alzbee

Mam kamosa, ktory vysku nema a mesacne zaraba 1 400 eur :)) a to dokonca tu na Slovensku :D castokrat je tento zivot fakt aj o stasti:)) a co sa tyka znamok, tak naozaj zistujem, ze ci jednotkar, ci stvorkar-je to uplne jedno, pretoze v konecnom dosledku este ten stvorkar moze byt v buducnosti nadriadeny tomu jednotkarovi:))

alzbee

No Denz myslim, ze aj s vyskou moze kludne skoncit pri lopate :))
user123456: ver tomu, ze tvoj pohlad sa postupne bude menit...ja ked som bola prvacka na strednej, tak som bola skalopevne rozhodnuta, ze pojdem na vysku. Avsak cim som bola starsia, tym viac mi liezla cela skola na nervy a este aj v 4.rocniku pred podavanim prihlasok som si povedala, ze ja na vysku nepojdem..nakoniec som si ale prihlasku podala a teraz som na vyske ;) ale ver tomu, ze tam nie som kvolu ziskaniu titulu, ale kvoli tomu, ze sa mi nechce chodit do prace :D :D a stale si vravim, ze kym ma odtial nevyhodia, tak sama neodidem :D ale musim ti povedat, ze fakt sa mi neskutocne nechce ucit.Dokazala by som radsej cely den pozerat cez okno, nez sa naucit aspon jednu debilnu stranu...ale tak povedzme si uprimne-existuje vobec student, ktoremu by sa chcelo ucit ??? snaz sa ucit tak, aby si nemal na polroka a konci roka problemy, ze by ti hrozilo prepadnutie. Inak to prehanat netreba :-P ja som mala celu strednu jednotky, dvojky a bolo mi to uplne na nic, pretoze nakoniec som sla na skolu, kde som aj tak musela prijmacky robit a moji spoluziaci, ktori prechadzali ledva so stvorkami su tiez na vysokej...takze asi tak:))