mam ine dieta!?

Príspevok v téme: mam ine dieta!?
scaliova

chcem sa poradit a napisat co ma trapy mam 4r dceru ..od sept.zacala chodit do maters.skoly ..az na par prvych dni si uz na skolku celkom dobre zvykla,..chodi tam rada zabavi sa aj v kolektive,vie pekne naspamet co sa ucia doma mi vsetko vyrozprava..iba je to ze je predsa len ina od ostatnych a to 1.ze sa boji chodit na zachod vycikat..to uz sa tak zacala od leta co bat chodit niekde na zachod ...vzdy drzala az domu..a tento problem pretrvava az do dnes..bola som u dets. psych..tam mi radila aby som ju motivovala atd...no marne:(je tvrdohlava a neviem ju ziadnym sposobom presvetcit aby strach prekonala...nastastie skolku navst .iba do obedu takze to stale drzi az kym nepride domu...neviem co by na to pomohlo...2.problem je ze mali v skolke Mikulasa a tak sa ho bala az sa od placu povrackala a to bola jedina a dokonca vsetke deti Mikulasovi recitovali spievali ,nechali sa odfotit ..iba mne p.ucit .povedala ze moja nechcela...tak ma to teraz trapy a mrzi ze je taka bojazliva,..a to co druhe deti beru ako zabavu tak moja dcera ako neprijemny zazitok,..som z nej az zufala a neviem ako to mam zmenit aby bola viac odvazna...

ulricha

...a este k tej ucitelke.. ja som tiez velakrat smutna ked mi ucitelka pri prichode oznami ze moje dieta bolo dnes zasa "ine" sedelo samo za stolom a malovalo alebo nechcelo s ostatnymi spievat.Ale som smutna z ucitelky nie z dietata.Ona by mala kazde dieta brat ako osobnost a vediet ako zareaguje,poznat jeho povahu,spravanie,tuzby,vediet co ma rado a coho sa boji.Ma na to dostatok casu aby spoznala kazde osobitne.Ale aj tato nasa ich berie ako celok- proste " toto je moja trieda,moje deticky" Nemoze ich zaclenovat a ziadat aby reagovali rovnako a konali ako na povel.Tym ale nechcem povedat ze je to zla ucitelka.Bud rada ze tvoja mala je taka aka je,podla vsetkeho sa z nej vyvinie silna osobnost. A to,ci ide cikat v skolke alebo nejde a ci sa tesi na nejakeho mikulasa alebo nie je iba prd vo vichrici v porovnani s tym, ako velmi ta lubi celym svojim srdieckom,kazdou svojou bunkou maleho telicka a takisto aj ty ju a to je najhlavnejsie v celom zivote.

ulricha

Jaj scaliova,Mikulas to je iny horor pre deti,nemysli si ze len ta tvoja.V nasej skolke su tri triedy,pre male a velke deti.Velke deti sa tesia,smeju,recituju a predvadzaju. A tie tichsie iba sedia a pozeraju.Ale v malej to je iny horor,stres,panika...
Som bola poziadana riaditelkou aby som ako rodic natocila video z mikulasskej besiedky a zabery su hrozne,skoro nepouzitelne,ako v parodii.Je tam 20 deti vo veku od 3 do 4 rokov.Do triedy vchadza mikulas a vtedy sa prve dieta sediace najblizsie k dveram vrha s ohromnym rykotom ako postrelena diva svina pani ucitelke do narucia a strhava jej v panike gorale.Ostatne statocne sedia,ale dieta cislo 5 a 9 zacina mat slzy v ociach.Mikulas pozdravi.naco dieta 2 a 14 do revu,utekaju sa skryt za zaves.Mikulas v snahe urobit priatelske gesto priblizuje sa k neviniatkam s umyslom podat im ruku.Dieta 3,17,18 a 20 nepochopia onen akt a utecu do umyvarky.Pani ucitelky zacinaju v panike pobiehat a tahat deti spat na miesto.Dieta 6,7 a 8 statocne idu zarecitovat basnicku.Dostanu sa iba po prvu slohu,kedy jednemu z nich vypadne text a zacne rumazgat na cele kolo.Ostatne sa solidarne pridavaju k nemu.Ucitelky a Mikulas ich utesuju a uz radsej pristupia k samotnemu rozdavaniu balickov.Deti ako tak preberaju balicky,sem tam trasucim sa hlasom niektore aj podakuje.Dieta 13 a 15 su dvojcata,najskor pekne reaguju ale ked sa 13-tka rozreve,15tka ju musi nasledovat,ved co by to bolo za segru keby ju nechala v stichu nie? 19 sa pocikala a ucitelka prave doumyvala pogrckanu 12tku,ktora je evidentne z Mikiho v strese a za ziadnu cenu si nechce zobrat ani balicek,nedajboze zliezt z ucitelkinho krku- ako gorilie mlada. A to su vsetko prosim pekne velmi zlate deticky,len proste im tato kolektivna dobre mienena akcia sposobila viac stresu ako radosti.Staci ako zareaguje prve dieta a uz sa v tom vezie cela trieda-retazova reakcia.A mikulas sa mohal chudak aj pokakat ten za nic nemohol.Odchadzal pekne frustrovany,v zjavne tazkej depresii.Vyprevadzali ho spotene ucitelky so svalovicou.
...To bolo troska na odlahcenie situacie. Neboj scaliova,tvoje dieta je uplne normalne,ani moje nemaju radi taketo show a podobne vystupenia,su najradsej ked nemusia vystupovat.A s tym cikanim si myslim ze je to tiez zalezitost par mesiacov,neboj ona z toho vyjde.Skus sa s nou porozpravat a vypatraj co je pricinou problemu,ta manuska je super napad.Teraz som si spomenula ze aj my mame takeho brumka ktoremu vsetko deti povedali :-)
Vela stastia tebe aj malej.

nneenneee

Scaliová,

poznám ten problém osobne, keď som bola dieťa, tiež som nešla nikam na WC, vydržala som aj dva dni, naši ma presviedčali, hnevali sa na mňa, prosili, ale nezabralo... Proste som nešla. Bola som tvrdohlavá možno ako Tvoja malinká... Keď mi povedali aké je to nebezpečné, tak mi to bolo jedno, presviedčali ma nemocnicou, aj to mi bolo jedno, proste som nešla... Ani keď som začala chodiť do školy, som nikam na WC nechodila. Len domov až niekedy na strednej som "dostala rozum"... Dnes mám 26 rokov, nič sa mi nestalo, nemala som žiadne problémy, mám krásnu 5 ročnú dcérku a som tu... Dokonca si pamatám, že som raz bola na návšteve na dva dni a vydržala som... Na ceste domov som si myslela, že už umriem od bolesti ale nič sa nestalo... Čo sa týka tvojho druhého problému, ako som spomínala mám 5 ročnú dcérku a pamatám si jej prvého mikuláša v škôlke, zakryla si očká a celý čas preplakala, nikto sa na ňu nesmel ani pozrieť a to som toho Mikuláša v škôlke hrala ja... Keď som to videla, až mi bolo do plaču... Ona z toho vyrastie, neboj sa, nie je iná ako ostatné deti, nemusíš mať strach, určite si s tým poradíte... Držím palce... pa