mam ine dieta!?

Príspevok v téme: mam ine dieta!?
scaliova

chcem sa poradit a napisat co ma trapy mam 4r dceru ..od sept.zacala chodit do maters.skoly ..az na par prvych dni si uz na skolku celkom dobre zvykla,..chodi tam rada zabavi sa aj v kolektive,vie pekne naspamet co sa ucia doma mi vsetko vyrozprava..iba je to ze je predsa len ina od ostatnych a to 1.ze sa boji chodit na zachod vycikat..to uz sa tak zacala od leta co bat chodit niekde na zachod ...vzdy drzala az domu..a tento problem pretrvava az do dnes..bola som u dets. psych..tam mi radila aby som ju motivovala atd...no marne:(je tvrdohlava a neviem ju ziadnym sposobom presvetcit aby strach prekonala...nastastie skolku navst .iba do obedu takze to stale drzi az kym nepride domu...neviem co by na to pomohlo...2.problem je ze mali v skolke Mikulasa a tak sa ho bala az sa od placu povrackala a to bola jedina a dokonca vsetke deti Mikulasovi recitovali spievali ,nechali sa odfotit ..iba mne p.ucit .povedala ze moja nechcela...tak ma to teraz trapy a mrzi ze je taka bojazliva,..a to co druhe deti beru ako zabavu tak moja dcera ako neprijemny zazitok,..som z nej az zufala a neviem ako to mam zmenit aby bola viac odvazna...

scaliova

to s tymi reklamami ma tiez napadlo a hoci tu reklamu videla uz x razy nic som na nej nevidela aby ju to "strasilo".. a ano ten strach je urcite zo zachoda ako semom o sebe doma mame dva jeden je mensi priestr.a druhy vatsi kedze je s kupelnou..ale boji sa aj doma musim ist s nou ..vynimocne ide aj sama co am prekvapi a samozrejme ju za to pochvalim a pritvrdim ze je odvazna a aj skolke by to bolo take iste...ale je to hlavolam ze preco aj ked obcas ide a inokedy ma uprosi aby som sla s nou.-

darika

Nevidela nieco v tv?Reklamy ako su tam tie baktrerie,alebo ako nieco vyskoci zo zachoda...Ona ma teda strach len zo zachoda.Ale to by bolo aj doma...Mozno je to pre nu velky priestor,na rozdiel od vasho,co mate doma.

scaliova

ano aj u nich su zachody spolocne,tie su vsak naozaj pekne a ciste..ale problem zacal este cez prazdniny preto nemyslim ze pricina je tam,..a p.ucit ju posielali aj aby isla sama..no zbytocne :( to co povie ze preco nejde je lebo sa boji a kedy sa vycika je nikdy,..

aluska

ja ked som bola mala tak asi do 6 rokov som sa paranoidne bala muzov s fuzami..dokonca aj vlastneho dedka..a ked som ho zbadala tak som dostala zachvat placu..aj pri inych..ani videt a nie to aby niekto ku mne prisiel a prihovoril sa mi..
.kazde dieta je ine...to neznamena ze je chybne...

jajka001_

ja mam chlapca, jeho hanblivost netrapi, ale na citlive dievcatko to moze mat vplyv. ale ked o tom ucitelka vie, tak urcite by jej nebranila ist na wc potom samej.normalna ucitelka,no.

darika

Takze ja si myslim,ze u Scaliovcov bude ten problem.Ma nejaky zazitok,ktory si pamata a treba zistit aky.To vari Denz spomenu.

darika

No,ja neviem ako je to v inych skolkach a teraz,ale pred 5 rokmi ucitelky povedali pred obedom alebo spanim-"tak,a teraz sa ideme vsetci vycikat..."A tak vsetci cikali.4 zachody vedla seba.Neviem ako je to teraz.

jajka001_

a este k tomu su spolocne pre chlapcov a dievcata. som sa teraz pytala maleho :) ci sa niekto niekomu smeje, vravi ze nie. len ked niekto ukazuje :))

jajka001_

fuu, no vidis, darika, tam su otvorene zachodky, to musi byt blbe, ked kaká, vsetci ta vidia a toto je pre deti v tomto veku najvacsia sranda

darika

No Jajka,by si neverila.Mne samej prislo zle ked som to videla.Nastastie riaditelka bola moja velmi dobra znama,tak som jej to povedala.