Ochorenia nosa

Príspevok v téme: Ochorenia nosa
Tara85

Dobry den, uz od detstva ma trapi upchaty nos, caste zapaly HDC, bolesti hlavy atd... Lekar ma tento tyzden poslal na RTG vysetrenie, a na zaklade toho urcil, ze je nutne endoskopicke vysetrenie nosa. Rada by som sa spytala niekoho, kto s tym ma skusenosti, ako prebieha toto vysetrenie, ako dlho asi trva, mozu nastat nejake komplikacie? Proste co vsetko to obnasa.
Dakujem :-)

zuzic

nie nerobis propagandu ja som vdacna za kazdu radu. moji bratia su dost silni alergici a maju tieto paplony tak aj to skusim. dakujem za typ. inac ma napadlo jedna znama mi hovorila zetie alergicke testy ani nemusia na prvy krat dopadnut pravdivo...co si o tom myslis? zacinam uvazovat ze by som isla este raz aj alergologicke...vies keby to bola pravda mozno by som samala na co liecit...

Tara85

No uplne jedno to nie je. Ja napriklad som alergik, ale na paperie alergiu nemam, takze by som mohla spat na paperovom vankusi, no ked si lahnem na taky vankus mam pocit, ze mi nos ide vybuchnut. Nemusis byt alergicka, ale v paperovom vankusi sa usadzuje ovela viac prachu a roznych necistot. Skus spavat na antialergickom vankusi, a skus (nechcem tu teraz robit nejaku propagandu) matrac DORMEO, mne sa nos trosicku uvolnil, a to som si novy matrac kupila iba pred tyzdnom. Tak neviem no .......

zuzic

pockaj akoze na akom? myslis ci na tom operenom alebo tom ako sa vola...no ja spavam na oboch ako kedy niekedy na tom protialergickom a niekedy na tom prenatom...ale s tym to asi nebude nie? to by uz zistili na tych alergickych testoch...

Tara85

Tak vidis, ak mas problemy aj s imunitnym systemom, solne jaskyne su dobrym riesenim. Nehovorim, ze sa zazracne viliecis, ale malo by sa ti aspon trosku ulavit. Na dostavenie ucinku je nutne procedury opakovat castejsie. A na akom matraci a vankusi spavas?

zuzic

no hej aj ja mam strajkujuci imunitny system:( odkedy mavam taketo zapaly a vselico tohto typu predtym som mala dobry:( tara ak sa nenahnevas tak by som ti len povedala co si myslim o mirinych "zarucenych" radach. vies pomaha to asi tak ako lieky proti bolesti na zapal:)

Tara85

A - mira, vedela by si mi poradit, kde by som nasla nejake "zdrave" recepty aby som sa aj najedla, pretoze mam problemy s urychlenym metabolizmom, a ked nejem dostatocne "hodnotne" jedla hned dost vyrazne schudnem. Vdaka.

- mira

Si jednoducho ZAHLIENENÁ.

Máš to z mlieka a mliečnych výrobkov, živočíšnych a stužených tukov, sladkostí, bielej múky a ovocia.

Ak ich nevylúčiš, problémov sa nezbavíš. Prečisti sa zeleninou a nerafinovanými obilninami. Zdravie za to stojí.
Hlieny sa ti môžu začať ukladať i na iných miestach a to už pôjde do tuhého - v pľúcach, prsiach, reprodukčných orgánoch, iných orgánoch...

Tara85

Mne teraz moj lekar doporucil pobyt v solnej jaskyni, vraj to pomaha zaktivizovat oslabeny imunitny system, precistuje a rozsiruje dychacie cesty, napomaha to k uzdraveniu po tazkych infektoch a opakovanych zapaloch HDC a DDC, vraj by to casom malo napomoct k ustupu problemov s dychanim....

zuzic

no robili mi aj tie polypove len vytery si nespominam ze by mi niekto robil..a pobyt v jaskyniach...to je na co dobre? akoze myslim odstranuje to nejaku pricinu alebo...

Tara85

Mila zuzic. Vyskusaj vytery z nosa a hrdla. Moze to byt bakterialne ochorenie, ktore doteraz nebolo dostatocne dobre preliecene. Dalej nech ta vysetria na "nosove polypy" to moze byt tiez pricinou podobnych tazkosti ako mas ty. To moze poskodzovat aj sluch. Mne sa kvoli problemom s nosom, neustale opakujucim infekciam, ktore sa velmi tazko a dlho liecia, tiez poskodil sluch v lavom uchu, teraz beriem na to kvapky a chodim na vyplachy, pretoze pokym sa mi infekcia neostrani nemozu ma operovat. A skusala si uz pobyt v solnych jaskyniach?