skúsenosť

Príspevok v téme: skúsenosť
Lachesis

zdravím, potreboval by som ani nie tak radu ako vaše názory, respektíve ak má niekto skúsenosť....

takže zoznámil som sa s dievčaťom, ktoré chcem za manželku/ z jej strany je to také isté /- jediný problémik je, že je príslušníčka iného štátu a býva moc ďaleko.

má úplne inú mentalitu ako naše baby a aj ženy zo západných kultúr- tým nehovorím, že naše sú zlé, aj keď...proste také nechcem.
je totálne krásna-spĺňa moju predstavu ideálnej symetrie, ktorá je u každého iná, ale toto je jeden zo základov vzťahu- proste chémia musí fungovať.

je vzdelaná, má neskutočne pre mňa fascinujúce názory a priority také isté ako ja- skrátka iná mentalita- iný kraj, iný mrav....

to je myslím viac ako viac...

ale k tomu problémiku- ona je ruska a býva na sibíri.

tak ak máte nejaké skúsenosti- hlavne v jazykovej bariére, bývaniu- v ktorom štáte a pod., budem povďačný za vaše názory a ak má niekto osobnú skúsenosť- to by bolo najlepšie..., píšte!
nie preto, že by som nevedel čo robiť, ale kvôli vyvarovaniu sa chýb.
ďakujem

Lachesis

seva Happy:) a kedy tam ideš?
inak cesta vlakom z Blavy do Petrohradu cez Moskvu, Stalingrad a Minsk stojí 220 euro aj späť a spíš aj vo vlaku a prestupuješ len 2 krát...

teda nie je to až také drahé...:)

Lachesis

a čo ja viem, my sme napr. precestovali takmer celú európu a neviem, nezdá sa mi, že by to bolo až také hrozné pre ženy..
inak najhoršiu mentalitu a ochotu majú španieli a najlepšiu francúzi a nóri...
a tie nástrahy- čo Ťa čaká to neminie, nie? :)

happi:-)

ahoj Lachesis:-)
preco vzdy ides tam, kam aj ja? :-)) Ja sice nie az do takej zimy, ale len tot kusok do Moskvy a Petrohradu.
A to vies, laska aj hory prenasa, tak co je oproti nej nejaka sibir? :-)

jajka001_

na zenu ciha vela nastrah...znasilnenie, obchod s bielym masom...ktovie ci by sa tam vobec dostala, sama zena ked cestuje, ja by som nesla ani po europe sama, nie este do Ruska

Lachesis

aha už chápem čo si tým myslela...

no máš cestovateľskú rodinu ako píšeš :)

vieš ono je to u nás o to horšie, že ako bývalá totalitná krajina, dostala zrazu moc veľký "úlet" a to je najhoršie....

ale zasa nie je tu najhoršie, ale tiež ja idem bývať do ázie- bol som tam síce len 3 roky, ale nedá sa porovnať s tým čo je u nás...
a aj napriek relatívnej chudobe v týchto krajinách máš zasa to čo vo vyspelých nie- je to rovnocenné....

jajka001_

tak hor sa do Ruska :))
poznam jedneho polovicneho ukrajinca, vlastne je to Slovak s ukrajinskou mamou, tiez miluje vychodnu mentalitu...ak ta tam srdce taha, chod :)) preco nie, mas to jednoduchsie ako zeny, zena keby napisala, ze chce ist do Ruska, asi by som jej toto nepovedala..inak, bacha na mafiu :)

darika

Moja sestra prezila roky v Indonezii,bola v Cine,v Thajsku.Tam zili dlho.Vsade jej bolo lepsie ako na Slovensku.Prave pre mentalitu.Ja sa za par mesiacov vraciam na SVK a tiez mi bude luto za touto irskou mentalitou.Su uzasne priatelski,nie su nervozni,ududrani...
Ale este nieco.Ked som mala 19,ja som bola skutocne zamilovana do taliana.Jeden den som nasla inzerat a na druhy den som mu zatelefonovala,ze som uz tam.Ja som bola blazon.Nic pre mna nebol problem.Ked ti ona moze vybavit navstevu,aby si tam prisiel,chod.Spoznate sa a potom rozmyslajte.Ale tiez neodporucam Slovensko.Tam by preplakala dni a noci.Ako sa sestra vratila z tych krajin,tamojsie zeny-domorodkine su teraz na Slovensku.Nechcu ostat.Neviem preco.Ja som uz 4 roky prec,takze mi vela veci unika.Preto som sa pytala ako to myslis s tou mentalitou.

Lachesis

darika, je nechcem ísť bývať do anglicka ani nikam na západ, ja chcem afriku alebo áziu- tam je úplne iná mentalita- ja som napr. býval a pracoval v Basre v Iraku skoro roky až do vojny- to sme museli odísť a precestoval som tam čo sa dalo a poviem Ti nikde som sa nestretol s odporom voči cudzincovi z ich strany ako u nás, alebo na západe a vždy som bol dobre privítaný alebo mi poradili- to je tá iná mentalita napr. a je jasné, že v arabských krajinách nesmieš prehovoriť anglicky, a je to aj logické....
no a na druhej strane, ona vie anglicky a nemyslím, že by sa stratila i keď to čo si popísala je tiež jedno z mojich kritérií na ženu- moju...

a potom spýtaj sa jajky, ona Ti povie aký som blázon a, že presne toto ma láka...
a ja som rád za Tvoj názor, práveže si ho cením...
a ešte raz k tej mentalite- neviem ak Ti to vysvetliť- vieš tu sú ženy a aj muži akosi zhíčkaný médiami a kampaňami a tie im dosť berú a ovplyvňujú názor a také sú naše ženy/ aspoň ja som také stretával/- česť výnimkám, ale tie už boli zadané...
a predsa by som bol povďačný za Tvoj názor...tak píš

Lachesis

ahoj Jajka :))
zatiaľ je to tak ako píšeš, ale veď ma poznáš, ja sa raz dobre vyspím a hejsa do ruska- v tomto som dosť blázon a vlastne aj chcem ísť- taký môj sen-pozrieť sa na sibírske veľtoky- hlavne Lenu a Irtiš:)
vieš, že tam potrebuješ mať povolenie na vycestovanie? ona ma musí pozvať, inak ho nedostaneš...., ale to zasa nie je problém, len giovanni mal fakt dobrý nápad- odísť do neutrálnej krajiny...