kolko zarabate spolu?

zuzanka22

ahojte, tak my sme doma 4....traja dospeli..jedno dieta..a nas mesacny prijem je cca 500 eur.....250 eur su poplatky..a zo zvysnych 250 eur zijeme.....nie je to bohvieco...ale ked sa chce, da sa to.....teda musi sa to dat....radsej budem zit od vyplaty do vyplaty...ale budem zdrava ...

lilka11

ahojte ja som nezamestnaná manžel mi dá 600eur z toho zaplatím poplatky sipo 300eur50 mi dá babka lebo ju opatrujem spolu nás je 5 členov dospelých deti chodia na strenú nezarobia nič iba si pýtajú ja sa nemám možnost zamestnat a žijeme z ruky do huby ale navonok nám nič nechýba nikto by nepovedal ,že nemáme peniaze je to síce iba druhý rok čo som nezamestnaná ,čo trieme biedu ale dá sa okolko krát neviem čo do hrnca ,ale vždy sa to nejak vyrieši inak nikto nám nič nedá navšetko je manžel sam aj preto si ho vážim

[zruseny12]

oprava-plietla-nesetrili

...A JE PRAVDA AKO TU UZ NIEKTO PISAL,ZE
VELA ZALEZI V AKEJ OBLASTI SA ZIJE ATD.
...v rod.dome sa da usetrit aj na vode,topeni...v panelaku ani omylom...

[zruseny12]

...prave som sa chystala tiez napisat SENTINE...z 25000sk este 10000sk usetria?tak to potom klubuk dole...ale to asi musia bud skromne zit,alebo musia byvat na dedine kde si vsetko robia sami doma a tym padom sa da usetrit dost,ale ked byvaju v panelaku a su bez inej pomoci neexistuje aby usetrili 10000sk...ANI OMYLOM...
my ked sme byvali v rodinom dome,dalo sa usetrit,ale mali sme zahradu,ked som vypestovala vsetko co sa dalo...a okrem toho som aj pietla,sila,strihala a robila vela veci kde sa dalo setrit,druh je tiez sikovny takze sme nevyhadzovali za opravi atd.ked sa nieco pokazilo...
tam sme usetrili a mozem povedat ze sme na sebe besetrili,ani na detoch...
ale byvanie v panelaku,je omnoho drahsie a tazko sa da nieco usetrit...a mozem povedat,ze uz musime na sebe setrit,ak chceme nejak prezit a neprist o byt...
a este jedna vec...KED SME BYVALI V ROD.DOME NIKTO NAM NEPOMAHAL ZILI SME LEN Z TOHO CO SME MALI,LEN MOJI RODICIA NAM POSLALI NA NARODENINY ATD.AKO BYVA ZV.
A NIKDY SME NETRPELI NEDOSTATKOM PENAZI...
V PANELAKU,JE TO UZ INE,A KED PRISLA KRIZA MUSELI SME SI AJ POZICIAVAT,A NAVIAC POTREBUJEM JA DOST PENAZI NA PRISNU DIETU ATD.CO NIE JE LACNA ZALEZITOST A NA LIEKY...JE TO VELMI TAZKE...ALE CO NAM INE OSTAVA...
TAKZE KLOBUK DOLE AK USETRITE 10000SK,ALE PODLA MNA JE TO DOST PREHNANE TVRDENIE,JEDINE ZE VAM POMAHAJU RODICIA,KTORY SI MOZU DOVOLIT...

agaven

15.000 a je ich 4 boze co jete alebo mate už podvizivo ved ja len za byt dam 6.000 a dva telefon to je zase 1000 a sedem mam fuc a to nepisem ostatne len drogeria kolko mynem za mesiac a oblecenie no tak ja by som asi obhryzala koru inak zlatko ak ta mamicka podporuje tym ze z dediny ti da zemiaky maso s prasata zemiaky kapustu vajcia atd.. tak ano hehe ak ti davaju iny tym myslim rodica preco nie baka to vie robit ze aj tak pomaha tak potom to beriem ze sa ti setri ked maj masa slaninu vajca zemiaky zeleninku to sa da ale taky mestan si musi vsetko kupovat no ak si mestanka tak ziram ja sice som setrna ale na strave nesetrim doprajem a detom to uplna ozaj ked pytaju kinderka to asi im nekupis ze a ze setri alebo take kesy vypekas im kazdu sobotu alebo to je ako v nemocnicha polovicna strava a po 17.00 dostanu prd hehe tak ta moja aj o 20.00 dostane nie je such je pekna akurat nie je tucna ale tusim tie tvije maju ruky a nohu maju tam aj sadllo??? heheuzas take mam najradsej detom nedopriat a chvastat sa ako usewrlili radsej dam a kupim vsetko za tie peniaze ale povie ze vzdy mi maminka kupila tu cucku aj drahu 4 gulicky rafaela atd.. nie ako niektore maminka kupis ja to kukam v tescu nie je to drahe pod už a doma im dobre ze neda cukor alebo vanil. cukor ??????

Help

Vážený pán riaditeľ

Mám solídny plat, ktorý je 12 000,- Sk čistého mesačne. Aj napriek tomu Vás žiadam o zvýšenie platu o 24,- Sk (čistého) mesačne. Svoju žiadosť zdôvodňujem takto:

Mám ženu, ktorá nepracuje a dve deti. Bývame v jaskyni, nábytok a koberce nevlastníme. Pracie prostriedky a mydlo nekupujeme, lebo perieme v potoku. Za vodu, plyn a elektrickú energiu neplatíme, lebo nevlastníme elektrické spotrebiče. Obuv a oblečenie nekupujeme,lebo si ich sami vyrábame z jelených koží. Na príspevky do odborov nám nezostávajú peniaze. Na dovolenku, do divadla a do kina nechodíme. Aj tak náš denný rozpočet vyzerá takto:
Raňajky -3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Desiata -3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Obed -v bufete polievka za 9,80 a guláš za 34,90 44,70 Sk
Olovrant -3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Večera -v bufete polievka a guláš 44,70 Sk
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Celkom 100,20 Sk
Na osobu na deň 100,20 SK
Na 4 osoby na deň 400,80 Sk
Na 4 osoby na mesiac 12 024 Sk
V mesiaci, ktorý má 31 dní sa jeden deň postíme. V mesiaci, ktorý má menej dní šetríme, a čiastku venujeme nadácií, ktorá podporuje bývanie našich rómskych spoluobčanov.

Za zvýšenie platu čo najsrdečnejšie ďakujem.
___________________________________________________________
Odpoveď nadriadeného:

Vážený pán kolega,

vaša žiadosť bola preskúmaná na našom mzdovom oddelení a závery nášho šetrenia sú nasledujúce:
Na noc sa netreba prepchávať a stačia vám 3 rožky a voda z potoka. Mesačne tým ušetríte celých 4932,- Sk. Vzhľadom k súčasne prebiehajúcej reorganizácii v našom podniku a hľadaní finančných rezerv, Vám o túto čiastku znižujeme Vašu mesačnú mzdu.
S pozdravom pán riaditeľ

emira

Jasne, ze hypoteka, ved len malo ludi ma v hotovosti miliony. Co sa tyka tvojho videnia - aj ja si myslim, ze je to sakramentsky malo, ale ako vidime, ludia ziju aj z toho... Musia sa velmi uskromnovat, ale zije ich takto mnoho.