Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kolko zarabate spolu?

cajik

Dobre tak ja som sa prave zobudila.. Zo 700 eur vyzije stvorclenna rodina ?? Vau.. Nemyslim to v zlom, len som si vzdy myslela, ze to by stacilo tak pre jedneho... Takze mam fajne pokrivene videnie, co ? :D..
Ale by ma zaujimalo, ako ludia byvaju.. Ako si mozu dnes mladi kupit byt/dom ked nemaju bohatych rodicov ? Ved to sa neda.. jedine hypoteka.. alebo setrit 30 rokov :S

emira

lost, prepac, ja som si az doteraz z nejakeho dovodu myslela, ze si zena:) Neviem, ci som ta neoslovila v zenskom rode.

lost

emira - nienie Vieden :) . asi by som tam zit ani nechcel (ale pred 100 rokmi tam muselo byt fajn), ale zatial je to Pezinok :D

soffa

je pekne mat system,aj peniaze na horsie casy,ale tiez je dobre ich investovat,a sem tam si uzit,ved zijeme len raz.spolu s priatelom mame okolo tych 800eur.po spolocnom vyuctovani na byte,a inych poplatkoch,si kazdy necha svoje,a kupi to co potrebuje.a 13sty plat ide kazdorocne na dovolenku.to musi byt.clovek sa musi zregenerovat a nazbierat nove sily

emira

lost, hej, tie ceny su velmi prehnane. A vyplaty velmi nizke, ja naozaj nechapem, ako sa z toho da vyzit. Ty byvas vo Viedni?
Na com my nesetrime je strava, najnovsie vzdy kontrolujem aj to, ci nebola vyrobena v Cine - naposledy sa mi podaril kupit jablkovy dzus a doma som zistila, ze bol vyrobeny v Cine. Oni su schopni dat do jedla otravu - ved ako otravili svoje vlastne deti, ked do suseneho mlieka napchali svinstvo. Stravujeme sa doma, mimo domu tak priemerne trikrat rocne. Pozicku mame len na dom, ostatne veci si kupujeme v hotovosti. Riadime sa pravidlom - ked na to nemame, tak to nekupime.

AdamKrt

Linnda_260:

pravdu mas. Kludne mozes vidiet napr. Coop jednota muka, vyrobca PENAM a vedla hned ta ista muka od orignal vyrobcu, drahsia. Tak isto napr. Cessi cestoviny /napr. kolienka/, predava Coop pod svojou znackou a vyraba ich s presne tym istym zloztenim ten, co Cessi.

Dnes je na trhu aj s odevmi, elektronikou, alebo inymi materialmi dost malo znaciek vyrobnych, pretoze vacsinou su to len predajne znacky... Kupia, daju svoj obal a predavaju. Vyrabat sa vela firmam nechce.

AdamKrt

lost:

priemerne 10 percent rocne, to je pekne sci-fi :)

Mozno, ak by clovek investoval v dlhodobom horizonte napr. do niektorych akciovych fondov, ale aj tam je riziko, ze ked bude peniaze potrebovat, bude kurz nevyhodny a kludne miesto zisku moze byt strata. To su velke oci 10 percent. Moc velke.
-------------------
Peniaze si treba vediet rozdelit na niekolko casti.

- rychle peniaze - hotovost + peniaze na kartach
- dostupne peniaze - povedzme vklady z neterminovanych uctov, ktora sa daju previest povedzme do 3 dni,
- stredne dostupne peniaze - ktore clovek dostane povedzme v horizonte 7-14 dni, pripadne do mesiaca.
- potom dostupnost na povedzme 3-6 mesiacov
- a ak niekomu zvysuje uz, tak investicne kratkodobeho charakteru povedzme horizont 1-3 roky
- investicne strednedobeho charakteru 3-10 rokov
- investicne dlhodobeho charakteru 10,20 -30 ci viac rokov. Ale clovek musi s tym ratat ze NAOZAJ nebude potrebovat tieto peniaze, co je v dnesnej neistej dobre problem.

Takze sa skor oplati nechavat peniaze v produktoch, ktore su viac likvidne a maju vacsiu dostupnost. Vela produktov ma vseliaky hacik - treba si davat pozor na zmluvy a citat ich, aby nakoniec clovek este neprerobil, ked si bude vyberat preniaze.

Niekto si setri priehradkami, niekto si to dava do jedneho balika a pise, rozpocitava to. To je jedno, ako to urobi, hlavna vec je usetrit.

Setrit sa da rozne:
- napr. aj investovanim sa da setrit. Niektory druh majetku prinasa aktiva, niektory pasiva. Cize niektory majetok moze zarabat, na iny treba doplacat, pretoze jeho vlastnicvo nieco stoji. S tym treba tiez pocitat.

Napr. investicie do nehnutelnosti byvaju z dlhodobeho hladiska dobre.
- Setrit sa da aj na strave - napr. ak bol niekto zvyknuty na restauracie, moze si varit.
- setrit sa da aj pri nakupe potravin. Pozerat rozne akcie, kupovat ROZUMNE vo vacsom, ci z velkoobchodov a podobne.
- setrit sa da na byvani - napr. ak sa niekto vie uskromnit.
- na obleceni - napr. su rozne obchody, kde sa da kupit lacno a slusne oblecenie.
- kadernicka, holic atd. sa da odpustit. Clovek sa moze sam strihat, alebo naucit sa strihat svoju polovicku.
- rozne prace si clovek moze urobit svojpomocne a usetrit.

A tak isto sa da pozerat na to aj opacne - clovek sa moze motivovat viac zarabat...

lost

emira, asi slaba konkurencia, alebo slaba kupna sila..

Ved ja tiez nechapem, vo Viedni su platy 3-5x vyssie a ceny takmer rovnake. Cize jedine mi vychadza, ze kazda firma je bud to uzernicka, alebo maju priliz vysoke naklady, ale netusim ako to je mozne.

Inac tych 10% ani nie je take velmi nutne, hlavne je setrit :) uroky su len bonus, ale tiez aby to inflacia neznicila. Vzdy to bude lepsie ako nic.

...

Linnda_260 - tak skusim :D mozno to pociti zdravie? :)
len tak provokujem :D
spomenul som si na "Nie som tak bohaty, aby som si kupoval lacne veci" :D

Linnda_260

V dnešnej dobe hypermarketov je veľká výhoda, že každý jeden produkt sa dá vybrať v rôznych cenách, od najlacnejšieho zväčša značka obchodu, pod najdrahší, značkový. Takže kupovať môžeš všetko, ak chceš ušetriť, tak na neznačkovom tovare. Ja osobne nevidím rozdiel napríklad medzi tescárskymi cestovinami a značkovými.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kolko zarabate spolu? - Fórum - ZDRAVIE.sk