kolko zarabate spolu?

emira

Tabulku v Exceli mame aj my, za stravu a bezne vydavky platime v hotovosti, tam si aj vzdy poznacim, kolko penazi som vybrala z bankomatu, ostatne ucty hradime sekom, tiez si to tam zaznamenavame, ako aj ine necakane vydavky, splatky za dom, prijem, proste vsetky peniaze smerujuce od nas aj k nam, je to takto velmi prehladne. Stravu kupujeme raz za tyzden, dvakrat za mesiac su to velke nakupy, dvakrat mensie. Aj takto sa to viac sprehladni, nez chodit nakupovat niekolkokrat za tyzden, to by sa mi asi nechcelo.
lost, 10% vynos najdes v tomto case uz len na inej planete, my sme mali peniaze ulozene na piatich percentach, teraz to kleslo na takmer jedno, tak sme ich vybrali. Na beznych uctoch viac ako dve percenta nedostanes. Aj sme "burzovali", ale v poslednom case je to slabe, tak aj odtial sme uz peniaze vytiahli, aby sme neboli stratovi.
Na Slovensku su strasne nizke platy a neumerne vysoke ceny od potravin cez kozmetiku, handry... Neviem, cim to je, ze firmy nahadzuju take horibilne ceny. Nedostatok konkurencie?

Liana...323

My máme s mužom spoločný účet a každý mesiac (prijem cca 700€) si rozdelím peniažky:
na účte nechávam na poplatky a v hotovosti vyberám presne koľko potrebujem.
Hotovosť delím do obálok a tento systém sa mi osvedčil.
Každý deň si vyberem 5€ na bežný nákup,
potom je tam obálka drogéria, benzín, MHD, víkend-to je 20€/víkned, a ostatné. Plus výdavky, ktoré sa platia raz za čas (poistka na auto, daň za byt, odpad a pod.) Čo sa z obálky neminie, alebo čo ostane na účte, ide na knižku. Niekedy je to mesačne 100€, niekedy len 15€. Šetríme hlavne na oblečení - kupujeme len deťom keď už z toho vyrastú. Nekupujeme to čo nutne nepotrebujeme, v podstate od výplaty do výplaty, ale ... aj tak si mylím, že sme bohatí, lebo jesť máme čo, bývať máme kde, obliecť máme čo, aj na tú hračku naškriabeme, žiaden luxus, ale hlavne že sme zdraví :))

lost

datelinka - jaj tak :) zle som to pochopil najpr, prepac.

To je pravda ze to tak pomaha :)

Giovanni- mozno su take produkty, ale viacmenej skryte, presne ako si napisal - v tych burzach a podobne, i ked tam uz je nejaky ten risk. Ale ja osobne som ochotny prekrocit moju zonu komfortu pre lepsiu buducnost :)
Bohuzial niekedy skocim pridaleko a strata je doma :D

datelinka

lost, ja som tym vyssim standardom zivotnej urovne myslela nieco uplne ine. ano, clovek to plati, pretoze to ale CHCE platit.
stretavat sa s priatelmi v klube, dopriat si narocnejsiu stravu, lepsiu restauraciu, exkluzivnejsiu dovolenku, castejsi sport v nejakom drahsom zariadeni, dalsie formy regeneracie fyzickych a psychickych sil.
a podla mojich skusenosti, je to aj efektivnejsie, co sa tyka zdraveho zivotneho stylu.

datelinka

Lost
Ludske stastie nie je ani tak tvorene velkymi stastnymi nahodami, ktore su velmi zriedkave, ako prave drobnymi vyhodami, ktore sa deju kazdodenne. BF

Giovanni

Lost-ja tiez neviem o takom produkte,daju sa dosahovat aj väcsie zhodnotenia,ale velke su rizika,ako burza,ak niekto "hra" XTB tak isto vie o com hovorim,kde sa obchoduje s peniazmi a olejom,cukrom atd....su tam velke vynosy,ale zasa aj velke straty.

lost

mimochodom, sentina - usetrit 10 z 25 pri 4 clennej rodine je celkom slusny uspech si myslim :)

gratulujem, len tak dalej.

lost

Giovanni - zatial bohuzial nemam :(

Ale aj tak verim ze 10% nie je az take nerealne aj s dobrym a kludnym spankom. :)

lost

Este sa mi paci od Benjamina Franklina toto:
"Human felicity is produced not so much by great pieces of good fortune that seldom happen, as by little advantages that occur every day."

Tu by som poprosil niekoho s dobrou anglictinou to prelozit :)

Radsej to ani nebudem skusal, lebo to by dopadlo, na toto si teda netrufam :D

Giovanni

Lost,vies o dakom financnom produkte ktory 10% vynasa a je to bezpecny produkt z dlhodobeho hladiska?ak ano sem s nim,radi sa s nim zoznamime...Deee ty si ako ja,ja aj ked chleba kupim aj to si zapisujem,mam rozdelene tabulky podla mesiacov,prijem-vydavky a kazdy mesiac skrtam zbytocnosti.Takze financie mam pod kontrolov.Inak kazdemu odporucam precitat knihu ///Robert T.Kyiosaki-Bohaty otec-Chudobny otec///,hlavne financne negramotnym to odporucam....