Prekyslený organizmus?

Príspevok v téme: Prekyslený organizmus?
S1M

Konzumáciou stravy zloženej z nevhodných potravín, nevhodnej kombinácie a v nevhodných množstvách si spôsobujeme nielen rôzne zdravotné problémy a nadváhu. Nebezpečné je aj prekyslenie organizmu. Vyplýva z neho totiž väčšina problémov, ktoré sa prejavujú postupným poškodzovaním orgánov, pocitom únavy a depresiou. Optimálna úroveň pH v tele je totiž dôležitá pre dobre fungujúci metabolizmus, pre dobré trávenie a funkciu enzýmov, pre celkovú pohodu organizmu.
Ako proti prekysleniu bojovať???

watermelon

trainingboy, kolko mas rokov? ja nehovorim o osteoporoze u 30, 40 rocnych - ved preboha to je uplne mlady vek, ale nad 50 - co je vlastne tiez este mlade. No moji rodicia len co im prisla 50tka, sup, zdravie strasne upadlo. Oni su take velmi masove typy.
A jasne ze strava nie je uplne jedinym faktorom. Napr. cvicenie je pri prekyslujucej strave velkym odburavatelom kyselin - pokial sa neprekyslia svaly kys. mliecnou. Dalsim faktorom pri osteoporoze je dostatok spanku a hlavne hlavne slnka (kvoli vit.D).

S1M

- mira
Presne aj u mna, do 20tky v pohode a potom sa to zacalo. Teraz si uz dam pozor co zjem. Som sice stihla, ale ide hlavne o zdravie.

TrainingBoy

No vdaka aj za upozornenie, ale podla mna ide aj o geny, proste su ludia ktorym rednu kosti a taki ktorym nerednu, zaroven si ale myslim ze je to nedostatocnou zatazou. Rovnako ako pri zlomenine musite kost postupne zatazovat, aj ked to boli, aby bunky zistili kde musia kost spevnit. Krasny priklad mame astronautov.

sade8

asi tak nie je to len o strave
ja som sa stravovala zdravo a vysledok?
zdravotne problemy mam stale, takze asi tak...

Well

TrainingBoy :)
Vies ,ze aj ja sa tak od malicka stravujem a mam uz davno po tridsiatke a ziaden problem?:)
No co uz:)

- mira

Želám ti pevné zdravie, nechcem byť zlým prorokom, ale ja som do svojej 30-tky tiež jedávala veľa mäsa a mlieka,cukru... problémy sa začínali po 20-tke a prevalili sa po 30-tke.

TrainingBoy

Fascinujuce ale je, ze ja som od malicka jedol maso, pil mlieko a o sladkostiach ani nehovoriac... a? osteoporozu nemam ak by vas to zaujimalo, dokonca som za toho "katastrofickeho" nedostatku vapnika a mineralov narastol do slusnej vysky ... len by ma zaujimalo z coho potom tie moje kosti rastli...

watermelon

presne tak, telo ma systemy ako vyrovnat ph krvi, ale za aku cenu? za cenu zdravia. Telo vzdy obetuje to, co je menej dolezite pre fungovanie. Cize mineraly z kosti, zubov, nechtov, vlasov, aby zachranilo to najdolezitejsie - mozog a srdce. Ale to sa neda robit do nekonecna. Takze, ak nechces mat osteoporozu a samozrejme kopec inych problemov v 50tke, tak rozhodne je najlepsie nedodavat telu prekyslujucu stravu.

- mira

Telo má systémy, ktorými vyrovnáva kyslosť krvi pre záchranu života, pretože prekyselená krv ohrozuje život. Robí to odbúravaním vápnika a zásaditých minerálov z kostí alebo zubov, ktoré použije na vyrovnanie kyslosti. Tieto zásadité minerály ale po čase v kostiach chýbajú a je z toho osteoporóza a kazivé zuby.
Lepšie riešenie je vyhnúť sa kyselinotvorným potravinám ako repný cukor, mäso, mliečne výrobky a obrusované obilniny.
Jesť zásadotvorné potraviny, hlavne zeleninu , varená zelenina dobu kratšiu ako 20 minút je zásadotvorná.

vevericka

halo uz ste niekedy poculi o bikarbonatovom stabilizacnom systeme krvi?? ved telo ma stabilizacne systemy, vdaka ktorym vyrovnava hladinu ph....prekyselnie moze nastat len v neprekrvenych oblastiach..napr v hypoxickych nadoroch..pripadne prekyselenie v creve vdaka nadmernemu mnoztvu HCL, ale mimo gitu..