Zabrala?????

Príspevok v téme: Zabrala?????
mini253

Pred necelymi dvoma tyzdnami som zacala brat prvykrat antikoncepciu. Chcela som ju brat vzdy rano, a tak ked som pocitila tie zname bolesti, dala som si tabletku. V ten den sa vsak na moje prekvapenie krvacanie nedostavilo, krvacat som zacala az na druhy den rano. Znepokojilo ma to, neviem ci som sa neunahlila s tou tabletkou. Na siedmy den uzivania tabletky som mala styk s priatelom, nebola som si ista, ci uz tableky ucinkuju a tak sme mali aj kondom, ktory sa vsak zosmykol a bolo ho treba vytiahnut, tazko povedat, ci uz v nom bolo semeno, alebo este nie. Minuly tyzden v stredu som mala hnacku po troch hodinach od uzitia tabletky. V lekarni mi teta povedala, ze tabletka zabera po dvadsiatich minutach, ale na listku ku tabletkam bolo, ze po troch az styroch. Minuly tyzden piatok sme mali znovu pohlavny styk, ale prerusovany.

V oboch pripadoch sme teda vyuzili dva typy antikoncepcie, hormonalnu+kondom a hormonalnu+prerusovana suloz. O stopercentnom ucinku tej tych tabletiek vsak pochybujem, kedze som ich zacala brat asi o den skvor a este som aj mala hnacku. mam velky strach, ze som tehotna. stale je mi do placu, mam spinenie, boli ma brucho, bojim sa, ze su to vsetko prejavy tehotenstva. Ak by som bola otehotnela, bola by som tehotna bud 7 alebo 4 dni.

Bola by som vam velmi vdacna, ak by ste mi tie skusenejsie vedeli povedat, ci podla vas tabletky v mojom pripade zaucinkovali, napriek tomu, co som uz spomenula. Velmi velmi pekne vam dakujem.

pipia22

suhlasim s aluskou je tu velmi vela bab co maju tehotenske nevolnosti hned po styku, treba viac studovat, antikoncepciu by si mala brat v pravidelnych hodinach, nie zabudnut popripade si zavesit na krk.

mini235

dakujem vam za rady... alzbee, ja viem, v letaku som vsak mala, ze si mam dat tabletku ak som vracala, a práve na to, ci mam brat dalsiu tabletku som sa spýtala v lekárni, kedze som nebola v meste, kde mam gynekologicku a nevedela som posudit, ci sa uz mohla ta tabletka vstrebat... jednoznacne povedala, ze nie... a co sa tyka toho spermu, este sa neurobil, ale pokial viem, cas semena sa môze uvolnit aj v priebehu styku...

aluska

keby si tehotna 7 dni alebo este lepsie- 4 dni, tak by si urcite nemala tehotenske priznaky..tie vsetky veci mas z toho, ze si zacala brat HAK...nepanikar...a radim ti nastudovat si pribalovy letka..lebo ty to ocividne beres jak lentilky..neviem naco su tie pribalove letaky..asi pre srandu

alzbee

Takze, podla mojho nazoru: prva tabletka sa dava, az ked sa krvacanie dostavi a nie, ked si baba mysli, ze sa dostavi..tak ale co sa stalo, sa uz neodstane. Spravili ste dobre, ze ste pouzili kondom, avsak jednu vec nechapem-tvoj priatel nevedel, ci ejakuloval ? ak mal orgazmus, tak je jasne, ze semeno v kondome bolo, ak nemal, tak sa nemate coho bat. Dalsia chyba-ked si mala hnacku, tak si si mala dat hned dalsiu tabletku (v letaku mas napisane, ze ako postupovat v pripade hnacky, ci zvracania). Avsak podla mna sa proste bat nemusis. Ak sa priatel do teba ani raz nespravil, tak by si tehotna nemala byt. A kvapocky lasky (tekutina, ktora vyteka z chlapov pri vzruseni) udajne obsahuju spermie len vtedy, ked uz muz mal predtym orgazmus a nebol sa vymocit. Vsetky tieto priznaky, co opisujes, su reakcia tvojho tela na antikoncepciu (hlavne to spinenie!)...zena po tyzdni nema hned tehotenske priznaky.

nepanikar

antikoncepcia sa ma zacat brat/uplne prve uzitie/od prveho dna krvacania, nie ked si myslis,ze pride..to ale nie je problem, pretoze niekedy sa to da od 3 dna-u niektorych .co sa tyka antikoncepcie mala by si byt chranena od prveho dna.pocas siedmych dni, ked neberies tabletku/7 dnova prestavkja/si chranena tiez.ked si mala hnacku do troch hodin-to niako by nemalo ohrozit ucinok tablety,iba ak by si vracala...podla toho ako je plny zaludok-tableta v nom zostane 30 minut az 2-3 hodiny potom sa vstrebava v tenkom creve do krvneho obehu.hnacka je zalezitost viac menej hrubeho creva.ak vsak nie si si ista, preco si neurobis test?