Je mozne, ze nezabrala??

Príspevok v téme: Je mozne, ze nezabrala??
mini253

Pred necelymi dvoma tyzdnami som zacala brat prvykrat antikoncepciu. Chcela som ju brat vzdy rano, a tak ked som pocitila tie zname bolesti, dala som si tabletku. V ten den sa vsak na moje prekvapenie krvacanie nedostavilo, krvacat som zacala az na druhy den rano. Znepokojilo ma to, neviem ci som sa neunahlila s tou tabletkou. Na siedmy den uzivania tabletky som mala styk s priatelom, nebola som si ista, ci uz tableky ucinkuju a tak sme mali aj kondom, ktory sa vsak zosmykol a bolo ho treba vytiahnut, tazko povedat, ci uz v nom bolo semeno, alebo este nie. Minuly tyzden v stredu som mala hnacku po troch hodinach od uzitia tabletky. V lekarni mi teta povedala, ze tabletka zabera po dvadsiatich minutach, ale na listku ku tabletkam bolo, ze po troch az styroch. Minuly tyzden piatok sme mali znovu pohlavny styk, ale prerusovany.

V oboch pripadoch sme teda vyuzili dva typy antikoncepcie, hormonalnu+kondom a hormonalnu+prerusovana suloz. O stopercentnom ucinku tej tych tabletiek vsak pochybujem, kedze som ich zacala brat asi o den skvor a este som aj mala hnacku. mam velky strach, ze som tehotna. stale je mi do placu, mam spinenie, boli ma brucho, bojim sa, ze su to vsetko prejavy tehotenstva. Ak by som bola otehotnela, bola by som tehotna bud 7 alebo 4 dni.

Bola by som vam velmi vdacna, ak by ste mi tie skusenejsie vedeli povedat, ci podla vas tabletky v mojom pripade zaucinkovali, napriek tomu, co som uz spomenula. Velmi velmi pekne vam dakujem.

mini235

teraz to uz budem vediet aj ja... vzala som si z celej tejto situacie ponaucenie... este raz vdaka a dobru noc...

aluska

ja som neni bezchybna..ale nemyslim si ze mam tehotenske priznaky po tyzdni..niektore by ste chceli byt zo vsetkeho tehotne..to je znak ze si neni zrela tak to radsej nerob...vyhnes sa zbytocnym problemom

mini253

no ano aluska, "aj take musia byt" ... nemozu byt predsa vsetci bezchybni ako ty... asi ti je velmi tazke pochopit, ze ked sa clovek niecoho obava, tak pripisuje privelky vyznam aj malickostiam a vidi strasiaky aj tam, kde nie su... tak ci tak, dakujem ti za tvoj cas a rady...

pipia22

suhlasim s aluskou je tu velmi vela bab co maju tehotenske nevolnosti hned po styku, treba viac studovat, antikoncepciu by si mala brat v pravidelnych hodinach, nie zabudnut popripade si zavesit na krk.

aluska

ked sa nechces obhajovat tak sa neobhajuj..mozes si za to sama...co u..aj take musia byt..ale to s tymi tehotenskymi priznakmi ma dostalo...!sila fakt

mini235

aluska, dakujem ti za odpovede... ale dovol mi dat veci trochu viac na pravu mieru, ja som mala v ten den rano bolesti a aj krv, trochu (tak ako kazdy mesiac)... ani by mi nenapadlo, ze vaic krvi sa dostavi az na dalsi den... nechcem sa tu obhajovat, teraz uz viem, ze som mala pockat, ale v tej chvili som nepocitala s tym, ze by to postupovalo takto...

aluska

mini ked je niekde napisane ze mas brat v prvy den menzesu-to znamena ked ho dostanes a nie ked si myslis ze ho dostanes...este k tomu aj hnacka...fajnovo...mozes si za to sama..takymto ludom by nemali davat tabletky ani do ruky..akurat si poseries cely cyklus

mini235

ja som ten príbalový leták čítala stokrát odpredu aj odzadu... tam sa píše, že ak začnem brat tabletky od prvého dna menštruácie tak ucinkuju od prveho dna... ale neviem, ci ten den kedy som ich zacala uzivat je mozno povazovat za prvy den menstruacie, hoci sedel datumovo a mala som aj bolesti, no minimum, takmer ziadnu krv... lekárka mi však povedala, ze ucinkovat tabletky zacnu az po siedmich dnoch... a ked som sa v ten den, ked mi bolo zle spytala pani v lekarni, lebo som bola mimo mesta, ci nemam si nemam vziat dalsiu tabletku, tak povedala, ze nie, ale tiez dodala, ze prvy mesiac je treba pouzivat aj inu formu ochrany... tri rôzne rady.. tak ma to dost zmiatlo...

aluska

mini ak by si bola tehotna 7 dni alebo este lepsie-4..urcite by si nemala tehotenske priznaky...si paranoidna a vsetky tie ucinky mas z toho, ze si nasadila antikoncepciu..ja neviem naco mas ten pribalovy letak..asi pre srandu...ako nemam slov ake su baby nezodpovedne..beres to jak lentilky a potom sa stazujes...neskoro