Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

17. preventivna prehliadka

Príspevok v téme: 17. preventivna prehliadka
majkaaaa

ahojte koncom mesiaca mám 17 a prisiel mi papier od mojej obvodnej lekarky ze mám prist na preventivnu prehliadku. zrejme to je tá v 17 roku veku. a teda ma trápy co podrobne sa tam bude diat od doby ako otvorím dvere a ako ich zavriem. poprosím heslovito ale podrobne. jedná sa mi hlavne. ci ma moze obvodna lekarka vysetrovat aj na intimnych miestach. a teda ci ma moze poslat na gyndu.(aj v ten istý den) a ci to ja mozem odmietnut. hlavne sa mi jedna o to ci moze vysetrovat ona gyn. zalezitosti. resp. ci si pred nou budem musiet stiahnut gatky :) a ci to mozem odmietnut. poprosím poradte mi

Aduliena

Neviem prečo z toho robíš takú vedu. Mala by si byť rada, aspoň budeš vedieť, že si v poriadku a nič ti nie je. Samozrejme, že obvodná ti nebude vyšetrovať intímne oblasti, max.ťa pošle na gyndu. A keď dovŕšiš 18 rokov, na tú gyndu by si mala ísť aj tak.

Zaujimavost

ja som bol teraz v 19 nastich na prehliadke a to sa nam akurat menila lekasrka tak tato mi normalne vajca omagala :D aj bruscho :D proste kompletka :D
Cize ono vacsinou sa nebude diat nic ine co sa dialo pominule roky :)

aluska

majkaaa a co by si este nechcela?nechces aby ta rovno isla obvodna operovat?robis z toho taku vedu...tvoju obvodnu urcite nezaujima co mas medzi nohami..ona je obvodna..chapes?to je vsetko..

delphia

majka gatky sa stahuju na gynde a nie na obvodnej ambulancii.
v ramci prevencie v sedemnastich obvodna ti odoberie krv na cukor a tuky.

ale neboooj

ale u chalana to je ina vec, ved im sa semeniky vysetruju uz od narodenia, ci nemaju jeden zadrzany, co moze viest k problemom/varikokela/ a to aj v dospievani.a co akoze ti budu ako testovat plodnost,to urcite, to nie je ich starost:-P. zmeraju ta,zvazia, mozno zoberu moc, ak sa im nebude nieco pozdavat krv,ale nic take intimne.

majkaaaa

fuu tak to mi odlahlo pretoze na nete som nasla ze preventiivka zahrna aj posudenie plodnosti a u chalanou zrejme vysetruju semenniky.. takze tak ..teda nebudem musiet ani stiahnut gatky?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

17. preventivna prehliadka - Fórum - ZDRAVIE.sk