Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zdravotnicky zachranar

Príspevok v téme: Zdravotnicky zachranar
737NG

zaujimal by ma nazor alebo vlastna skusenost. ak by sa clovek chcel stat zdravotnickym zachranarom, ako to dosiahnut. totiz staci stredna skola s maturitou to viem a k tomu tato nadstavba, ale...

na to aby si clovek spravil nadstavbu potrebuje zmluvu so zachrankou alebo zachrannou sluzbou /banska a pod/ na druhej strane ale tuto zmluvu neziska bez uvedenej nadstavby, lebo je defacto nekvalifikovany na tuto pracu.

ako sa to da poriesit ak clovek pracuje v inej oblasti, ale v buducnosti by chcel robit zachranara..
denne studium uz udajne 2 roky neotvarali
a na dialkove treba vyssie spomenutu zmluvu..

budem vdacna za akykolvek nazor..

Mato1818

Zdravímmmm chcel by som sa spýtať že kde by sa dalo pokračovať na škole po ukončení bakalárskeho štúdia v odbore urgentná zdravotná starostlivosť.

Chcel by som pokračovať denne na stupeň Mgr.

Michal7777

zdravím, som prijatý na uzs v prešove. Chcel by som sa opýtať či niekto nevie či sa tam dajú robiť nejaké jazykové kurzy aby sa potom dalo ísť pracovať do Rakúska poprípade do Nemecka. ďakujem

uzs

(alexa_1) ..dobre ale to nestudujes urgentnu zdravotnu starostlivost - druhy stupen vysokej skoly z ukoncenym titulom Mgr. -taky zatial na SR nevymysleli, ci?

Nela41

Ja študujem niečo veľmi úzko späté s tým a viem, že to nie je med lízať, ale iné odvetie ako zdravotníctvo by som si aj tak nevybrala mňa to veľmi baví

Alexa_1

Je to síce veľmi pekný odbor, ale aj veľmi náročný.
Ja som s učením nikdy problémy nemala a nemám ani teraz, ale s tým úsilím čo vyštudujem Urgentnú zdravotnú starostlivosť by som v pohode vyštudovala medicínu.
Ak niekto nie je fyzicky zdatný, radšej nak sa ani nehlási na tento odbor. "Telesná" je veľmi silná. Klinické predmety máš takisto ako aj na LF, plus máš dosť predmetov aj mimo týchto klinických.
Je to podľa mňa odbor skôr pre chlapcov, lebo po svojej súvislej praxi v zime mám problémy s driekovou chrbticou a s vyskočenou platničkou. Niekedy dvíhaš ťažších ľudí ako si ty sama. Ja mám výšku 164 a 45 kg, takže nič moc.
Taktiež psychicky aj keď si myslíš, že to zvládneš nie je to vždy tak.
Po 1. ročníku už máš prax v nemocnici, v 2. ročníku na ARO a na RZP.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zdravotnicky zachranar - Fórum - ZDRAVIE.sk