Laxativne ucinky

ianakas

Prirodne sladilo XYLITOL ma laxativne učinky (mierne prehaňadlo), no len keď sa preženie normalna davka (max. 5g/deň) a hlavne u ľudi, ktorí neboli zvyknutí ho prijímať v prirodzenej forme (nach. sa v slivkách, karfiole, kukurici... brezovej kôre). Staci len, ak si zaludok postupne zvykne a vsetko bude OK. U mna osobne neboli tieto vedľajšie účinky prítomné a to si môžem dať pripadne aj viac ako 5 g pocas dňa. Xylitol je vyborny na prevenciu proti zubnému kazu, lebo baktérie, ktore ho spôsobuju, po prijati normalneho cukru ho premenia na kyselinu (ktora oslabuje sklovinu-odvapňuje ju), kym xylitol nedokazu nijako spracovať. Tým pádom sa ani nemnozia, pomalsie hrubne a okysľuje sa zubný plak na zuboch. Kazotvorne bakterie majú proste obmedzenú aktivitu. Na trhu je uz viacero foriem, ci uz prasok na ochucovanie, ale najbežnejšie su cukriky+žuvačky. Rozdiel je, ze niekde je len xylitol, niekde je so xylitolom aj aspartam, sorbitol, manitol...

tomas56,7

mne sa to pri zuvackach este nestalo ale raz ked som zjedol 5 zuvaciek,
tak som dostal nahle krvacanie z nosa,co sa mi este nikdy nestalo ze proste zrazu len tak z nicoho(samozrejme nic sa nedeje len tak zo srandy a z nicoho vsetko ma vysvetlenie :D) inac zuvacky...to je fajn tema
kupite zuvacky bez cukru a aj tak su sladke :D to robi sacharin a aspartam :D velmi zaujimave latky prepacte ze odbieham od temy, ale:
sacharin je karcinogenna latka
aspartam ma vela zlych ucinkov od bolesti hlavy a obezity az po par omnoho vaznejsich problemov
pre info Aspartam sa v tele rozlozi iba na skodlive latky z toho je 10% METANOL!!
potom sa aspartam rozlozi na jekake kyseliny ktore su neziaduce pre telo

domino.fed

uups ja som si dnes kupil energeticke tabletky...v jeden vecer som ich pojedol aspon 20 a potom som nemohol zaspat..:D...neskor som si pozrel vzadu na krabicku a tam bolo napisane: Nadmerne davkovanie tabletok moze viest ku laxativnym ucinkom

mariusko

Ja som minule zjedol cca. 20 zuvaciek a strasne ma zacalo boliet brucho. Je to vedlajsi ucinok ? A teraz ked si dam napriklad 1, 2 zuvacky, tak ma zacne boliet brucho alebo pichat v boku. Je to zo zuvaciek ?