Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pluca?

Príspevok v téme: Pluca?
Joan

Dobry den.

Mam problem ale neviem co by to mohlo byt. Lekari si so mnou nevedia uz rady. Mam chronicky zapal celeho dychacieho ustrojenstva vratane pluc a momentalne sa mi stav zhorsil. Obcas mam pocit akoby som mala srdcovu arytmiu ale mam potvrdene ze to nie je srdce ale pluca. Zle sa mi dycha, mam taky stekavy "fajciarsky" kasel, som uplne zoslabnuta ale hlavne tlak na hrudi je mimoriadne neprijemny. Nevedel by mi prosim niekto poradit, o co by sa mohlo jednat? Kazdy den mam pocit akoby som mala o 5 minut umriet.. Vopred dakujem.

Joan

Mam oslabenu imunitu, liecili ma na to pred asi 9 rokmi a potom som chodila na pravidelne kontroly a povedali ze tam je nabeh na astmu, no ze zatial to netreba riesit a brala som lieky na alergiu iba pocas sezony. No tam sa to vyriesilo a oni ma poslali k uz spominanemu pluciarovi.

Joan

Ja som z Bratislavy ale ved ti hovorim ze mi robili vsetky vysetrenia - krv, rontgen, spirometria a tak ale vraj je vsetko v poriadku. Ina pluciarka mi zas povedala ze to moze byt z nervozity a psychiater povedal ze tam je to v poriadku, beriem lieky na upokojenie takze tym to nie je. Jedine co mna napada je ta astma ale nie som odbornik takze to posudit objektivne nedokazem. No nic, pluciar je na dovolenke tak to asi budem musiet dovtedy nejako prezit.

Joan

Uz som zmenila dvoch ale zrejme mi nic ine neostava len najst dalsieho. Lebo toto nie je bohvieaky pristup k pacientovi.

Joan

Este by som mala dodat ze maju podozrenie na astmu, nakolko ten pocit "arytmie" je tak isto, ocividne, opisovany ako "bublanie na plucach".. Ked uz mi nevedia diagnostikovat ani obycajnu astmu tak uz neviem co to ma byt )-:

Joan

Dlhodobo som chodievala k pluciarovi a vzdy mi dal len nejake lieky na "precistenie" pluc, lebo som mala aj chlamydie a podobne svinstva. Posledny rontgen (asi pred rokom a pol) bol cisty a odvtedy mi ziaden nerobili a nic ine nerobia len do mna sypu lieky a predpisal mi inhalator. No nepomohlo mi to. Cize ano, nevedia si so mnou rady. Mam tu vazny problem, citim sa zle tak ak mas iba sproste pripomienky, urob mi laskavost a chod sa vyvrsovat niekde inde.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pluca? - Fórum - ZDRAVIE.sk