Partner a notebook

darika

Ema
my sa tu s manzelom tiez striedame,ale ja v tom vidim pozitiva.On sedi pri mne na nete a ja si pozeram svoj tv.A naopak.Nechodi po krcmach,nemina peniaze na automaty,proste sa hrajka a stahuje.Mne to nevadi.Popritom si otvorime vinko...Ale sme spolu.Bud rada,ze ti netravi cas inak a s inym.

ema29

Magy a co by som tym ziskala? Dost ze teraz pomoha vsetkym naokolo a ja som az niekde na chvoste. A mne sa bude akoze kto venovat, ked on ma stale inu pracu?

Magy

ema29 - pochop, kazdy potrebujeme relaxovat inak, lebo kazdy to citime inak. Jeden bicykluje, iny ide so psom, dalsi cita knihy alebo pozera telku... Pokial jeho relax nie je o nechutnostiach, neriesil by som. Kazdopadne mozes sa pokusit dohodnut z casu na cas nejake akcie - von do prirody, s partiou, znamymi ktorych ma rad... Ak obetuje take prilezitosti na "zitie" a uprednostni cucanie do notebooku - no to uz by sa dalo nejako zamyslat co s tym.

ema29

darika, si sa trafila, pred tym zil sam a vela casu travil na notebooku a bohuzial mu to zostalo. Praveze ma aj vela inej roboty, napr. prideme domov, on nieco spravi na byte a potom ide relaxovat k notebooku
Povedat si zatial mame co, tym to nebude

darika

ema
dnes je taka doba.Deti hraju playka,dospeli su na pocitacoch.My dospeli si uz nemame co povedat.Nemame spolocne rozhovory,ako to byvalo kedysi.Elektronika nas pohlti.My mame aspon psa,ze chodime vsetci spolu s nim na prechadzky.

Magy

ema29 - a co takto vyuzit jeho schopnosti? ked je taky odbornik, tak ho spomen ako potencionalnu osobu, ktora dokaze pomoct, ak niekto v tvojej blizkosti spomenie, ze potrebuje pomoc s pocitacom. Obrat to, co vidis ty ako zlo, na pozitivum. Mozno mas doma sikulku ani o tom nevies ;)

ema29

Magy, viem ze tento argument neobstoji, ale ja uz som skusala vselico, on ma notebook ako relax a skoro kazdy vecer na nom robi, velmi casto aj do noci. A pritom podla mna sa da cas travit aj inak

darika

ema
Najskor si nasiel zalubu v pocitaci,ked nemal nic ine doma.Pokial by mal co na robote,alebo nejake ine plany,netravil by tam tolko casu.Nie je to aj tym,ze si nemate co povedat?

ema29

remmo, praveze tam nehlada zabavu, nehrava hry, ale riesi ine veci
Napr. cita si rozne clanky, stahuje rozne programy, hlada info a vselico ine
Vzdy si nieco najde
A ked ho niekto poziada o nieco co je spojene s PC, tak riesi aj to