!!!!! ako dat vypoved ????

datelinka

soffa, tak ako zamestnavatel ma urcite povinnosti voci zamestnancom, tak aj zamestnanec ma povinnosti voci zamestnavatelovi. ta dvojmesacna vypovedna doba nie je bezdovodna, pre zamestnavatela aj pre zamestnanca, ak ten druhy poda vypoved. zamestnavatel je v tomto pripade v prave, ak ainka podava vypoved teraz, jej zavazok voci zamestnavatelovi skonci 28.2.2010. bohuzial, ak to nejde dohodou. myslim, ze je sucasny zamestnavatel aj tak ustretovy, ak je ochotny ukoncit pracovny pomer skor. dovod, preco nemoze ukoncit PP dohodou napriklad ku 31.12.2009 zrejme pozna prave on. moze to byt hladanie nahrady, zacvik noveho zamestnanca a podobne.

soffa

jednoducho.neprid do prace.ale zase na druhej strane ti moze zadrziavat papiere,napr.k danovemu priznaniu,alebo zapocet odpracovanych rokov.najdi si pravnika,ten ti lepsie poradi.ak si ho nemozes dovolit,tak na kazdom urade prace maju pravnika ktori ti zadarmo poradi!

Ainka

datelinka skusim to zajtra poriesit s novym zamestnavatelom, ci by na mna nepockal...snad bude chapat, ze mam skutocne este zavazky...
no ale nechce sa mi do toho, som taka stastna, ze som si v dnesnej tazkej dobe nasla konecne normalnu pracu..
dakujem velmi pekne za vsetky prispevky!!

Ainka

datelinka skusim to zajtra poriesit s novym zamestnavatelom, ci by na mna nepockal...snad bude chapat, ze mam skutocne este zavazky...
no ale nechce sa mi do toho, som taka stastna, ze som si v dnesnej tazkej dobe nasla konecne normalnu pracu..
dakujem velmi pekne za vsetky prispevky!!

Ainka

aj to porusenie pracovnej discipliny ma uz napadlo...prist v nalade do prace..:D
v pracovnej zmluve nie je uvedena ziadna penazna nahrada, ale nemoze odo mna ziadat nejaku nahradu skody??..

datelinka

ainka, prepac, ty to mas dobre s tou skusobnou dobou, ja som zle citala :-) ospravedlnujem sa.
a s novym zamestnavatelom nejde dohodnut sa na neskorsom nastupe? vsak predsa mohol by respektovat, ak mas este zavazky.

Ainka

aj to porusenie pracovnej discipliny ma uz napadlo...prist v nalade do prace..:D
v pracovnej zmluve nie je uvedena ziadna penazna nahrada, ale nemoze odo mna ziadat nejaku nahradu skody??..

datelinka

arabela, toto je najmensi problem, dosiahnut okamzite skoncenie PP. hacik je v tom, ze zamestnavatel musi uviest dovod okamziteho skoncenia PP. nie je to bohvieco, ak sa dalsi zamestnavatel dozvie, ze jeho zamestnanec v pradchadzajucom zamestnani zavazne porusil pracovnu disciplinu alebo sposobil zamestnavatelovi skody vacsieho rozsahu :-(

aaarabela

§ 62
Výpovedná doba

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

(2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak.

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

ked das vypoved zajtra, vypovedna doba ti plynie od 1.1., mozete sa este dohodnut na dohode o skonceni pracovneho pomeru, alebo porus nejak pracovnu disciplinu aby si dostala okamzite skoncenie :))))