Doxybene a vedlajsie ucinky

emil kristof

dobry den aj mne pedpisala doktorka lieky doxybene preto lebo sa mi spravilo na krku hrca asi 2.5 cm aj masticku ichtoxyl poradte mi bojim sa ist na operaciu dakujem

pre xyxyz

Prepáč, ale nevieš o čom hovoríš. To je hovadina ako traky. Absolútne to nemusí súvisieť s pubertou a takéto veci vie napísať len ten, kto si tým nikdy neprešiel a netuší, aké jazvy to narobí nie len na tvári, ale hlavne na duši. Tým nemyslím takú tvár, kde sa objaví jedna malá vyrážka za mesiac, ale normálne akné. 95% ľudí si povie, veď čo tam po tom, pár vyrážok, ale to nie je pravda. Keď deň čo deň vstávaš a vidíš v zrkadle len samé červené zapálené miesta, bolí ťa celá tvár, aj hovorenie, prejdeš si prstami po tvári, samé hrbole, 1 vyrážka sa ti hojí aj 2 týždne a vždy po nej ostane červený fľak ak nie rovno jazva, kt. už nikdy nepôjde preč. S prekrývaním sa musíš hrať každý deň polhodinu, aby si aspoň vyzerala ako-tak a to nevravím, že dobre!, lebo ja osobne taká na ulicu nevyjdem, ani keby mi dali milión. Ľudia po tebe pozerajú a kamaráti naokolo sa len vypytujú, rodina tiež, že čo sa ti to stalo... Skús takto žiť a potom mi hovor, že pokiaľ existujú tabletky, ktoré ti to vyliečia, tak ich nebudeš brať.

cajik

hraskulca, aj mne sa to zda byt divne, ze tak dlho ich beries..neviem ci to je normalne ? ale nie som lekar, nechcem sudit, no skus si zistit aj u ineho lekara (na nejakom fore), ci sa taketo lieky mozu uzivat tak dlho. a uzivas aj probiotika ?? lebo ked nie, tak sa ani necudujem ze ti je zle

xyxyz

naco brat antibiotika a naco brat roaccutane..preboha kazdy clovek si prejde pubertou a vyrazkami, naco sa pchat takymito vecami...tie vyrazky prejdu s vekom...

khfa

Mensie zlo je Roaccutane ako dlhodobe uzivanie ATB. Uvedomte si, ze vyliecenie pomocou Roaccutanu je u velkej vacsiny trvale, kym ATB na druhej strane posobia len pocas uzivania. tri mesiace budes mat super plet a potom sa ti to vrati a kolotoc zacne odznova.

lenka---

Preboha, baby vy NAOZAJ beriete sirokospektralne antibiotika TRI mesiace??? Len kvoli pleti??? Koledujete si o velke problemy...Ja kvoli antibiotikovej kure pri opakovanych zapaloch pluc mam totalne nefunkcnu pecen...

hraskulca

ja som to uz brala,pred tym som vydrzala 3mesiace a prestala som lebo mi bolo zle,a teraz mi povedala ze bud toto alebo roacutan,povedala som si...mensie zlo,a topiaci sa aj slamky chyta,ved viete...tak som sa na to dala znovu,tipujem,ze este najmenej dva mesiace to brat budem...ale uz aspon vidim ze zaberaju...ja to jem spolu s jedlom...ale na druhy den rano mi je otrasne,myslis ze to moze byt z doxybene?

cajik

hraskulca, ja som prisla na to, ze ked sa to uziva, tesne predtym alebo tak 15min pred za najedz,aby si nemala prazdny zaludok.. mne to na prazdnejsi zaludok spravilo dost zle..akonahle som jedla, bolo to ok..ale ked ti je tak blbo, preco si nedas predpisat nieco ine ? ako dlho ich este mas brat ??
nie som lekar tak nechcem radit ako dlho to zabera, ale mne to na vyrazky kt. som mala 9 rokov pomohlo hned o par dni

hraskulca

ja to berem 3tyzdne, a je mi tak zle,krce v bruchu,bolesti,nafuknute,ako opisujete niezsie, pocit na zvracanie,co robit? ja ich chcem dobrat kym budem mat peknu plet...

cajik

Pocuj, nevies nahodou ci sa mozu brat aj ine lieky pocas uzivania doxy? lebo na pribal.letaku pisu ze neuzivat ine volnopredajne lieky.. a napr taky ibuprofen sa moze?