Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je tu niekto kto rozmýšľa nad svojim krvným tlakom

Príspevok v téme: Je tu niekto kto rozmýšľa nad svojim krvným tlakom
januľka s

ahojky, prosím je tu niekto kto sa bojí krv.tlaku a rozmýšľa stáke nad ním?
ja mám taký pocit už vyše týždňa a neviem sa toho zbaviť
mení sa behom dňa krv.tlak?
ja si meriam veľmi často tlak a hodnoty sú vždy iné
raz 120/80, o chvíľu 130/86...atď
neviem prestať nato myslieť a bojím sa že sa mi ten tlak stále bude zvyšovať
niekedy dávno som trpela na úzkostnú poruchu, možno sa mi to vrátilo
neviem, ako sa tej myšlienky na tlak zbaviť-poraďte mi niekto

titi...

Nevšímaj si ten tlak každu chvíľu.Ked takto pokračuješ do pôrodu sa zničíš psychicky.Tlak sa mení behom dna.Ked si nervôzna tak to bude vyšší.Viem o čom hovorím.Voľakedy som to robila tiež,mali sme doma tlakomer,pásky čo sa dávaju do moču,mame som to pozerala lebo bola veľmi chorá.Ešte aby to nestačilo aj glukomer.Pri prvom tehotenstve som to nerobila ale pri druhom pred každou poradnou.Stále som to chcela mať pod kontroluo zbytočne aj tak by som s tým nevedela nič robiť.Potom mi mama zomrela ešte som mala do pôrodu 8 týždnov,jej som už nemohla nič merať prestala som aj ja.Mala som iné starosti,ani ma nenapadlo to skontrolovať.A bolo všetko v poriadku.Radšej chod na prechádzku,oddychuj,čítaj,ale nie knihy čo suvisia s tehotenstvom len,potom nájdeš na sebe všetky príznaky.Treba vždy mať pred očami že to zvládneš nič sa ti nestane.Pozitívne rozmýšlať.Nie je to ľahké ale uvidíš treba chcieť a ide to.Prajem len pekné dni.Tehotensvo môže byť aj krásne aj má byť,ja nikdy nezabudnem na to ako som sa tešila ked som cítila pohyby.Tých 9 mesiacov si trebať užiť nie pežiť celé tehotenstvo ako trápenie.Ja som bola rada že som bola tehotná dlho sme čakali na deturence.Vtedy som si myslela nič zle sa nestane.Keby som mala taký pozitívny zmyseľ aj dnes!!!Vieš s tým tlakom to preto nie je dobrý nápad lebo nepáči sa ti čo si merala,tak za hodinu znova a znova a je to už bľudný kruh nevieš prestať.Potom je to horšie a horšie nemyslím výsledky alae na psychiku.

gaja

No ak si tehotna,bude to poklesom hormonov.Vyckaj trochu a vsetko sa zase normalizuje.Riad sa tymi radami,co ti tu davaju,odhanaj myslienku na tlakomer.Hodnoty tlaku mas uplne normalne,takze VOBEC sa nemas coho obavat!

j

aj ja som knihomol :) mas teraz nieco dobre rozcitane?
aj prechadzky mam rada, ked uz je toho na mna vela, tak sa rada zasijem niekde pri rieke, kde je malo ludi a pozorujem prirodu, kazdy detail, a zapocuvam sa do toho ticha a pokoja, to mi vie dobre urobit, uplne zabudnem na vsetky starosti

j

ved prave, ak budes mysliet na tlak, hoci aj v tom zmysle ze sa tych myslienok chces zbavit, tak sa ti to nepodari, proste musis mysel zamestnat niecim inym, skus nieco vymysliet, nieco co ta zaujme
ake konicky mas?

j

mam taku overenu metodu, ze ked sa chcem niecoho zbavit, napr. na nieco nemysliet, musim to nahradit niecim inym, zamestnaj mysel niecim inym, napr. tou dobrou knihou, chod von s niekym,a lebo pozri telku, alebo nieco rob co ta bavi, nejaky konicek nemas?

januľka s

no som tehotná, možno sa preto toľko kontrolujem..lebo sa bojím tej preklampsie či ako sa to volá
dala som si to do hlavy a teraz sa toho už týždeň neviem zbaviť
myslíte, že keď nato myslím neublížim si?nechcem, aby mi ten tlak stúpal podvedome

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je tu niekto kto rozmýšľa nad svojim krvným tlakom - Fórum - ZDRAVIE.sk