Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako ziskat co najvyssie materske a rodicovske davky?

Príspevok v téme: Ako ziskat co najvyssie materske a rodicovske davky?
macebe

Dobrý deň. Som na materskej dovolenke s prvým synom, ktorá mi končí 13.06.2010.Pred rodičovskou dovolenkou som bola súvisle zamestnaná viac rokov, potom som bola cca 5 mesiacov nezamestnaná a opať už ako tehotná som sa zamestnala na dobu neurčitú na necelé 4 mesiace. Na rodičovskú som nastúpila teda ako zamestnaná 25.4.2007.Dostávala som takmer max rodičovské dávky, nakoľko som mala platené poistenie vtedy povinných 270 dní ako zamestnaná a na základe platu. V súčastnosti zvažujem opäť otehotnieť. Na aké dávky by som mala nárok, ak by som otehotnela v najbližšom období? Čo by som musela urobiť a aké podmienky musím spĺňať /zamestnanie, dobrovoľné platenie poistenia, príp. je možná kombinácia, …/, ak by som chcela otehotnieť tak, aby som mala nárok na vyššie dávky rodičovské i materské v zmysle nových podmienok od roku 2010? Keďže nemám možnosť syna niekam do nástupu do škôlky v septembri “odložiť”, je veľká pravdepodobnosť, že s ním zostanem doma až do septembra, pričom zrejme buď budem mať neplatené voľno alebo budem nezamestnaná (možno sa nezamestnám). Ak môj zamestnávateľ dodrží dohodu, mala by som ešte dočerpať 15 dní dovolenky.V akej výške by som si musela platiť poistenie,aby som dostávala najvyššie materské dávky? DAKUJEM

pre kiolu

poradim ti ake pozicas take vrat!.bola som otcovi vybavit dochodok a mala som vsetky papiere,a ta uradnicka ma hned chcela posielat od dveri k dveram.ze este potrebujem toto a toto.a je na to nech sa paci,od coho su tu.alebo ak sa jej nechce nech mi hned zavola niekoho kompetentneho,co to zariadi,a ze pozdravujem pana riaditela.mala si vidiet hned aka ochota.vybavene do par minut.....

soffa

neviem,ako vyjde tebe,ale podla zakona od noveho roka,ak mas odpracovane nepretrzite 3 roky zo 4roch,teda si odvadzas do fondov peniaze,rodicovsky prispevok bude okolo 270eur,..je tu este jedna moznost ze sa pripoistis k materskej,a mozes ziskat max.matersku aj 550eur,ale len 6 mesiacov.musis ist na soc.poistovnu tam su povinny ti to vysvetlit,viem len ze si to musis platit minimalne 9 mesiacov pred narodenym dietata.

kiola

To ste už asi dloho neboli nič vybavovať na sociálke. Ja som tam bola nedávno so sestrou po radu a vyhodili nás s tým že oni tam nie sú od toho aby radili nech odídeme a neobťažujeme ich.

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako ziskat co najvyssie materske a rodicovske davky? - Fórum - ZDRAVIE.sk