Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyparená pošva

Príspevok v téme: Vyparená pošva
Spinuška

Ahojte baby. Mám na vás takú otázku. Nestáva sa vám, že keď máte menzes a použivate vložky,no že sa vyparíte....? Samozrejme dodržiavam vtedy väčšiu hygienu a vložky často vymieňam, ale keď sedím sedem hodim v škole, alebo v noci keď sa mi ta vložka nejak nalepí, tak potom to mám celé začervenalé pod pošvovým vchodom, na bokoch a maličko hore. Ako keď sa malé babo vyparí. Keď si dam na to aviril je da sa to a po menzese, keď prestanem pož. vložky, tak to zachvílu zmyzne...Čo by ste poradili, aby sa to nezačervenalo a stáva sa to aj vám?

Zuzana04

Denz neries ci mi nieco doslo alebo nedoslo. Viem, ake som mala problemy ked som pouzivala tampony. isla som z mykozy do mykozy - pocit sucha, palenie a to som vyskusala vsetky dostupne znacky. Odkedy pouzivam menstruacny poharik, tak mam pokoj od vsetkeho, moje telo to dobre znasa, navyse je to ekologicke, lebo neprodukujem odpad, tak neviem preco by som neprijala nieco, co mi vyhovuje. Hovorim len vlastnu skusenost.

Denz

Mýty spojené z používáním tampónů vyvracejí poslední vědecké průzkumy. Vyplynulo z nich, že zkoumané ženy měly dokonce lepší výsledky bakteriologických rozborů než ženy užívající vložky. Při používání tampónů totiž došlo k menšímu množení rizikových baterií, které se vyskytují v pohlavních orgánech a po menstruaci se mnohem rychleji obnovilo přirozené prostředí.

"Důvod, proč tomu tak je, je celkem logický. Během volného odtoku se menstruační krev dostává do kontaktu s vnějšími pohlavními orgány, vzduchem a někdy i vložkou, která nemá sterilní prostředí a bakterie se mohou množit mnohem snáze, než když se tampón v podstatě bezdotykově aplikuje a nasaje krev ještě v těle ženy," vysvětlují odborníci na serveru Klinikazdravi.cz.

Podle nich jsou rozdíly ještě markantnější v horkých dnech, kdy se tělo potí a zapařuje. Ženy, které užívají vložky jsou vystaveny většímu riziku infekce také kvůli hygieně a větší kolonizaci bakterií v oblasti konečníku.

Tampóny a plavání
O tom, že tampóny jsou při jakémkoliv sportu komfortnější, není pochyb. Polemika nastává jen u plavání. Dříve odpůrci poukazovali na to, že se do pochvy může dostat voda. Což je podle vědců sice pravda, ale vnikne sem jen velmi malé množství a pokud není voda zdravotně závadná, nehrozí žádné riziko.

Přesto lékaři doporučují zavést tampón těsně před plaváním a ihned po opuštění bazénu jej vyměnit.

Další výzkumy vyvrácené mýty
- Obava z hromadění krve uvnitř těla z důvodu odtékání většího množství krve, než stihne tampón nasát.
- Obava z používání zdravotně závadných materiálů při výrobě tampónů.
- Obava ze zvýšeného rizika výskytu rakoviny děložního čípku

Lékaři však ženy upozorňují na nutnost včasné výměny tampónů. I když se nyní vyrábějí z vysoce savých materiálů, neměly by v těle zůstat víc než osm hodin a i to jen zcela výjimečně.

Nebezpečný syndrom toxického šoku
Před třiceti lety panovalo podezření, že se tampóny podílejí na vzniku vzácného a pro některé uživatelky nebezpečného syndromu toxického šoku (anglická zkratka: TSS).

Ženy, které mu podlehly, užívaly totiž menstruační tampóny. Nikdo nikdy neprokázal souvislost mezi jejich užíváním a TSS. Přesto výrobci změnili technologii výroby, aby zmírnili připomínky odpůrců tampónů.

akinom007

ano stava sa mi to casto , pri tamponoch nebyva probelm. preto si myslim ze vlozky skodia tiez nielen tampony ved aj ked sa spari...moze vzniknut mykoza

Carol

Ja napriklad nemam rada vlzku s tou takou sietkou, su velmi nepriedusne, ale always sensitive uz taku nemaju, tak sa to da.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyparená pošva - Fórum - ZDRAVIE.sk