Vyparená pošva

Príspevok v téme: Vyparená pošva
Spinuška

Ahojte baby. Mám na vás takú otázku. Nestáva sa vám, že keď máte menzes a použivate vložky,no že sa vyparíte....? Samozrejme dodržiavam vtedy väčšiu hygienu a vložky často vymieňam, ale keď sedím sedem hodim v škole, alebo v noci keď sa mi ta vložka nejak nalepí, tak potom to mám celé začervenalé pod pošvovým vchodom, na bokoch a maličko hore. Ako keď sa malé babo vyparí. Keď si dam na to aviril je da sa to a po menzese, keď prestanem pož. vložky, tak to zachvílu zmyzne...Čo by ste poradili, aby sa to nezačervenalo a stáva sa to aj vám?

levicaaaaa

tampón je nutné počas silnejšej menštruácie meniť po 3-6 hodinách (samozrejme, že dosť záleží aj na tom, o aký tampón ide). pri slabšej menštruácii môže zostať v tele aj 8 hodín (tak sa píše v letáku), no ja by som to fakt tak dlho neriskovala... a tej príhode so zaseknutím veľmi neverím, tampón ide vybrať aj prstami predsa, nemusíš ťahať za šnúrku... a neverím, že ten tampon tak "napučal"... veď ak do do pošvy bez problémov vôjde penis, tak tampón z nej bez problémov musí výsť. :) to ma len tak napadlo, ale fakt mi je tomu ťažko uveriť, že to nevedela vybrať, lebo mal také gigantické rozmery...

sun0808

to je zaseknutie sa?bez inf.bola tvoja kamaratka,kedze neviem ako dlho ho mala v sebe...poznam intanzitu svojho krvacania,podla toho ho aj kontrolujem...o to viac este ked plavem.

hviezdička

Ako vidím,že niektore ženy sú uplne bez informacii. ZAsekne tak, že sa nasiakne krvou a on sa napučí za par hodín, že ho už nemusíš vytiahnut ani stou nitkou, Aj mojej kamaratke sa to stalo,bola na dovolenke pri mori, zabudla na tampon a mala ho v sebe 8 hodin,tak sa napil krvi, nafučaj, ani nemohla najsť nitku a musela íst okamžite tam na pohotovosť, kde jej to museli vytiahnuť, ONA vie anglicky,povedali jej ,že došla poslednej chvíle, lebo je to aj smrtelne. TAk čo tu niektore dievčatá splietaju, keď ani same nevedia, čo tampon môže spôsobiť. Ak ho chcu použivat, ale s opatrnnosťou.

levicaaaaa

dnešné vložky sú už tak tenulinké, diskrétne a majú tak prepracovaný systém ochrany pred pretečením, že nevidím problém v používaní vložiek počas celej menštruácie... ale je to samozrejme každého osobná vec na čom "fičí"... no je pravda, že používanie tamponov nie je veľmi "zdravý " spôsob...

sun0808

ako by sa mohol zaseknut tampon???ved aj vlozku predsa kontrolujes...je zname,ze nieje vhodne uzivat vzdy tampony,ale akosi mi je uz divna predstava,aby som bola niekede mimo domu s vlozkou...doma a v noci ano...

hviezdička

tampony nie sú až tak nazdravší spôsob používanie pri menzese, Lebo si musím kontrolovať čas, aby sa ti tak nezasekol, keď ti nasiakne a spôsoboje aj zdravotne problemy v ženskom tele. Veľa žien to používa a myslia,že je to najsprávnejšie. Ak sa zaparujes pri menzese, keď máš vložku a si v škole alebo inde. Poradím ti kup si zvlhčujuce servítky a prečisti si viackrát a daj si čistu vložku a kup si mastičku CAnnesten a používaj ju dva dni po menzese a vždy večer natri na noc,

levicaaaaa

tampony sú lepšie akurát v tom, že sú pohodlnejšie inak by som ani nepovedala... nie je dobré počas celej menštruácie používať tampony...

luckaaaaaaaa

skus tampony.. su ovelalepsie... a ani necitis, ze "stekas" ani nic.. su lepsie.. a nemas ziadne otlacky na zadku ako z vloziek, nepotis sa.. su fakt lepsie... ja ich uz pouzivam skoro non-stop.