Maligny melanom - rakovina koze

llek

To nie je rana od zivota, to je realny zivot. Kazdy kto ma kozu ma aj znamienka a kazde znamienko ma svoje vlastnosti a nikto nevie, ktore a kedy sa ako bude spravat. Das si ho vyoperovat a zivot ide dalej a hlavne budes verit ze budes mat stastie

llek

Ak je podozrenie ze by to mohol byt melanom, podstatne je spravne vykonat operaciu, s dostatocnym lemom a patolog musi potvrdit, ze okraje su ciste. To s tymi recami tvojej rodiny, to ma teda udivuje, este viac ma udivuje ze v sucasnosti v dobe internetu a vseliakych informacii dokazes takymto bludom verit a odkladat operaciu. Hlavne nech je to úracovisko,ktore ma s tym skusenost a nasledne nech sa spravne vyhodnoti, ake ma vlastnosti, cisu uzliny v poriadku a podobne. Vela ludi je po vyoperovani melanomu dlhodobo v poriadku. Iste su vsak aj melanomy, ktore maju velmi nepriaznive biologicke vlastnosti a spravaju sa velmi agresivne, to ale nemoze nikto ovplyvnit. Ty urob to co ovlyvnit mozes, daj si ho vybrat a riad sa tym co ti povedia lekari a nie rodina

piešťany

Mám stanovenú dg.malígny melanon a idú ma operovať,histológia ukáže viac.Len som čítala,že je to veľmi agresívna rakovina,tak mám strach.Môže sa operovať aj cez menštruáciu?

Dadula56

Moja mama mala maligny melanom, vybrali ho, odvtedy je skoro 30 rokov a zije. Mne vyberali znamienka s priemerom cca 2cm+, kedze som rizikova a tiez este zijem, aj ked sa do nich teda riadne "brnkalo".
Stava z jablk ti vobec nepomoze, nehovoriac o diskusiach s premudrelymi pribuznymi, ktori poznaju niekoho, kto pozna niekoho, co mal znameho a ten si to nedal operovat. Naozaj mi rozum zostava stat, kam az ludia zajdu s odkladanim liecby a zodpovednosti, len za cenu toho, aby "TO" nebola pravda, ze prave niekto z ich rodiny ochorel, pripadne oni sami.

kablica

tak moment, ty odkial VIES, ze mas maligny melanom? Neviem, kto ti nakecal, ze operacnym zakrokom sa melanom rozsiri, to je blud, pretoze pri podozreni na melanom sa operuje so sirokym bezpecnostnym lemom.
zasadna otazka je, ci ty vobec nejaky melanom mas, alebo hysacis pre nejake znamienko, ktore ti odporucil dermatolog nechat odstranit.

piešťany

Chcela som si ho dať vybrať,len mi hovorili,že keď do toho budem vrtať,tak dostanem rakovinu.Teraz chcem ísť určite na operáciu,ale doma mi hovoria,že druhý s tým žijú aj 20 rokov a keď do toho brnknem,tak je po mne.Chcela by som keby mi tu niekto napísal čo absolvoval operáciu ako sa teraz cíti a koľko je odvtedy.Ďakujem za každú správu.Hrozne spím,budí ma strach.

llek

Piestany, je nejaky konkretny dovod preco si si to znamienko nedala vybrat? Kazde znamienko, ktore sa akokolvek zacne menit alebo sa zmeni, ci dava o sebe vediet treba dat vybrat. To ze je to melanom jednoznacne moze ukazat az histologia. Klucovu ulohu pri melanome ma prave operacia, teda uplne vybratie znamienka, potom patolog presne urci jehop vlastnosti a z toho vyplyva ake ma ten dotycny ci dotycna rizika do buducnosti. Vsetko to co opisujes, ze jes semienka, celaskon a co ja viem co je v pripade melanomu uplne o nicom, jedine vybratie znamienka je to spravne riesenie

piešťany

Zo zúfalstva som si kúpila 2l aloe vera,marhulove semienka,celaskon,omega 3,spektrum.Každý deň si robím šťavy z mrkvy,jabľk,citróna,pomaranča.Zjem banán,ananás,kapustu,orechy.Samozrejme v malých dávkach.Ja viem,že sa operácií nevyhnem,ale aspoň,taká nádej,že to snáď nebude také zlé.Strašne chcem žiť.To čo prežívam vie len ten kto tým prešiel.Ďakujem za odpoveď.

kabel

piestany, len nenalet dealerom, ktori ti budu slubovat zlepsenie bez toho, aby videli (a rozumeli) tvojim lekarskym spravam