Maligny melanom - rakovina koze

katkager

Ahojte, ja mám rodičov, ktorí sú v strednom veku a už sú obaja onkologickí pacienti. Ani pri diagnostike ochorenia, ani počas priebehu liečby nebol nikto kto by im pomohol ani poradil ani ohľadom dostupných príspevkov, dávok ani sociálnych služieb v zákonnej rovine, rozhodla som sa písať o tejto téme diplomovú prácu s názvom: Možnosti sociálnej práce pri pomoci so zabezpečovaním sociálnych potrieb ľudí s onkologickým ochorením.

V rámci práce budem robiť výskum zameraný na pomoc ľuďom s onkologickým ochorením v rámci skvalitnenia ich života. Preto chcem poprosiť všetkých, ktorí trpíte onkologickým ochorením (alebo ste 3 roky po liečbe), či by ste mi pomohli a vyplnili dotazník k výskumu : docs.google.com
Mojich rodičov to síce nevylieči, ale pevne dúfam, že to prinesie viac možností pomoci pri zvládaní tohto ochorenia. Ďakujem všetkým, ktorí budú takí láskaví a zapoja sa. Dotazník je anonymný.

piešťany

Vie tu niekto hodnoty onkomarkerov S 100?Môže mať niekto onkomarker 0?Napíšte.To,že melanom,ktorý metastázuje neprežije nikto ovláda každý,ktorému bol diagnostikovaný.Takže sa to dobre nečíta.Ďakujem.

tejas

Chcem sa opytat skusenejsich co maju prehlad o ochoreni ake su hodnoty jednotlivych onkomarkerov pri metastazach dakujem

Paťa M.

Dobrý deň.
Pracujem na onkologickom odd. S melanomom kože nemáme dobré skúsenosti a to hlavne čo sa týka mladých pacientov. Patrí medzi najzákernejšie ochorenie. Pacientom podľa štádia ochorenia podávame Intron ten však nie vždy zaberie, práve naopak pacienti majú triašky. Pacienti väčšinou exitujú do roka.

piešťany

Mala som čierne znamienko od narodenia,to začalo mať nepravidelný okraj narástlo asi 3- 4 mm po šírke.Trochu ma svrbelo.Utekajte čo najskôr k lekárovi a dajte to čo najskôr von.Nečakajte.Nedajte si to opichať a vybrať ambulantne.Radšej poriadne vyrezať aj s uzlinami.Chodťe na Klenovú do BA.Prajem veľa šťastia.

piešťany

Vie tu niekto napísať či je taký človek,ktorému vybrali melanom a má nádorové markery S 110 - 0 alebo 5 alebo 10?Hranica je do 105.Ja som mala 47.Je to podľa Vás veľa?Ďakujem.

kikarika1

IVA
asi to bude materské znamienko s normálnymi bunkami, čiže tie bunky nie sú abnormálne (ak by boli abnormálne, mohli by spôsobiť rakovinové bujnenie)...môj názor, ale počkaj si na odpoveď od LLEK, alebo RNG - dobre radia

llek

Zaver patologa v pripade znamienok byva vzdy pomerne jednoznacny, lebo sa riadi urcitymi kriteriami. Bud je to pigmentovy nevus alebo je to melanom a potom musia byt uvedene jeho charakteristiky. Zaver musi byt vzdy jasny.