Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Korunka na krivy zub

Slecna A.

Ahojte, otvorila som tuto staru temu, pretoze mam podobny problem. Mam mrtvu jednotku, plus krivu dvojku. Rada by som si ich dala zbrusit a nasadit keramicke nahrady. Uz mam objednany aj termin, ale doktor mi ani za svet nechce povedat, kolko by to priblizne stalo. Mate niekto s tym skusenosti? Kolko vas vysli keramicke zubky? Viem, ze zubari si urcuju vlastne ceny, ale nech viem aspon priblizne, ako sa to pohybuje...dakujem :)

Linnda_260

Hlavne si choď ku zubárovi a jeho sa spýtaj, čo navrhuje. Povedz mu aj o svojom návrhu o zbrúsení a korunkách. Uvidíš čo ti na to povie. Možno navrhne lepšie riešenie. Každopádne si ale priprav nejaké to euro. Zrejme to bude niečo stáť. Prajem pekný úsmev :D

Seaman47

Linda ja ta uplne chapem krive zuby mam uz od zakladky a je viacmenej mojim snom mat ich rovne strojcek nepripada v uvahu. A co myslis podla toh oako ich mam krive ja budu sa dat spravit korunky ? alebo len implantat ... A tie 2 vedla tych prednych mam tiez trosku krive ale tie mi nevadia len ak by bolo treba ze sa medzi ne nezmestia korunky tak by som dal prec aj tie

Linnda_260

Sorry, že som neodpovedala, ale až teraz som sa dostala na net.
Takže, platila som iba tie keramické dva zuby, to ma vyšlo cca 4000 Sk, bolo to ale v roku 2002. Vybratie nervu platila poisťovňa, ale doktorka napísala, že to bola nutnosť, inak by som to musela platiť sama.
Na stomatológii som bola dohodnutá tak, že hneď ako mi zuby zbrúsili a zobrali otlačky, ešte v ten deň mi robili umelé korunky. To bola náhrada na čas, kým spravili tie keramické, takže zbrúsené zuby som mala len do rána, hneď na druhý deň som mala prakticky rovné zuby. Ale to som bola s nimi dohodnutá, lebo tam pracovali ocovi známi a aj tak som im doniesla kávu za rýchle vybavenie.
Krivý zub bol teda kvalitne, to zn., že bol celý nad jednotkou a dvojkou, dokonca rástol pár mm nad nimi, čiže bol nielen v predu, ale aj vyššie - hrúza.
Zbrúsili ho takmer po koreň, ostal len taký pahýľ. Ale museli aj ten druhý - rovný, nie celkom, len kým to bolo znesiteľné, lebo medzera bola dosť malá.
Keramické korunky sú rovné, pravidelné, a neverili by ste ako sa cítim fantasticky. Ale pozor - nerobím reklamu, to si musí každý zvážiť sám, stále je tu možnosť fixného strojčeka a pod. Toto je dosť brutálne riešenie.

Používateľ

fajn linda a ako si ho mala krivy ? :D pretoze tak ako ho mam ja to vidim len na implantat bo nechapem ako mi ho moze obrusit az do korena

bodynka

Mne teraz dorabali polku zubu.. A ked obrusia zub to je presne take dorabanie ako ked dorabali mne ten zlomeny zub?
A kolko si platila? A ako dlho si chodila zbrusena?

Linnda_260

Ahoj, nepisal si uz raz tuto otazku? Lebo som sa raz zapojila do diskusie na tuto temu, nakolko mam presne tuto skusenosť.
Mala som presne ten isty problem čo ty, a každý zubár mi odporúčal strojček. Ten som si ale nemohla dovoliť z finančných dôvodov, ale ani preto, lebo to je dlhodobejší proces a ja som chcela mať rovné predné zuby hneď. Ale zubári nechcú zbrusovať zdravé zuby, nakoniec sa mi jednu podarilo presvedčiť, s ťažkým srdcom ale predsa mi to urobila. Postup bol takýto: Najprv mi z toho zuba vybrala nerv, takže samotné brúsenie už nebolelo. Potom zbrúsila ale oba predné zuby, ten krivý viac, ten druhý menej, zobral sa otlačok sánky a urobili korunky. Najprv len náhradné a potom keramické. Takže dva predné zuby, nie sú moje a podotýkam, nie je to dobré riešenie, lebo som sa pripravila o zdravé zuby, ale ten pocit z krásneho úsmevu bez komplexov je nazaplatitelný a vôbec som to neoľutovala. Bolo to ale moje rozhodnutie, ktoré som si dobre zvážila a premyslela.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Korunka na krivy zub - Fórum - ZDRAVIE.sk